https://yemek.com/tarif/yumurtali-otlu-pide | Yumurtalı Otlu Pide Tarifi

Sabah Uyanma Sebebiniz Olacak Birbirinden Farklı 15 Kahvaltılık Yumurta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kahvaltı denince akla gelen ilk isim kuşkusuz yumurta. Zamanımız olmadığında bir sahanda yumurta ile sabahı kurtarabiliyor, pazar günü olunca sucuklu yumurta kokusuna uyanıyor, omletle tüm aileyi doyurabiliyoruz.

Ama gelin görün ki protein ve besin değeri yüksek, doyuruculuğu ve ekonomikliğiyle her evin olmazsa olmazı yumurtayı kahvaltıya sadece klasik tariflerle davet etmek ona biraz haksızlık olur. Zira yumurtayla yapabileceğiniz onlarca farklı kahvaltılık tarif mevcut.

O yüzden ilk fırsatta denemek isteyeceğiniz bu kahvaltılık yumurta tariflerini bir köşeye mutlaka not edin deriz.

 • Döküm tavada patatesli yumurta tarifi

Genelde et pişirmek için kullandığımız mutfağın kıymetlisi döküm tava bu sefer nefis bir kahvaltılık için dolaplardan çıkıyor. Ardından haşlanmış patates, küp küp doğranmış sucuk, kırmızı soğan ve renkli biberler bir araya gelip yediğiniz en lezzetli yumurtalı tariflerden birine dönüşüyor.

Ekmek bana bana: Döküm tavada patatesli yumurta tarifi

 • Yumurta dolması tarifi

Her şeyin dolması oluyor da neden yumurtanın olmasın ama değil mi? Yurt dışında "deviled eggs" olarak bilinen tarifi biz biraz daha fazla damak tadımıza yaklaştırdık, yemelere doyamadık.

Birkaç malzeme yeter: Yumurta dolması tarifi

 • Çıtır yumurta tarifi

Dışı çıtır çıtır, içi akışkan bir kahvaltılık tarif düşünün. Yumurta yemeyen miniklerin, yumurta sevmeyen yetişkinlerin fikrini anında değiştirecek çıtır yumurta sabahların yeni yıldızı olacak.

Onları şaşırtın: Çıtır yumurta tarifi

 • Ekmek çanağında yumurta tarifi

Bayatlamaya yüz tutmuş ekmekleri değerlendirmenin en lezzetli yollarından biriyle tanışın. Yuvarlak ekmeklerin ortasını açıyor, onu yumurta ve diğer malzemelerle zenginleştirip kahvaltıya davet ediyoruz. Şimdi sıra sizde.

Kaç tane yersin: Ekmek çanağında yumurta tarifi

 • Yumurta-yı hümayun tarifi

Osmanlı mutfağından günümüze gelen yumurta-yı hümayun kahvaltıyı ciddiye alanların bayılacağı bir tarif. Siz de saraylara layık bir kahvaltı sofrası kurmak istiyorsanız o tam size göre.

Pastırma sevenlere: Yumurta-yı hümayun tarifi

 • Tereyağlı yumurta kapama tarifi

Mis gibi tereyağı kokusunun kahvaltı sofranıza taşındığını düşünün. Yapımı oldukça pratik olan tereyağlı yumurta kapama sabahları erken uyanma sebebiniz olacak.

Bu sabahların bir anlamı olmalı: Tereyağlı yumurta kapama tarifi

 • Yumurtalı ekmek tarifi

Bayat ekmekler israf olmasın, yumurtalar çırpılsın ve şenlik başlasın. Kısa sürede hazırlanıp çay demlenene kadar sofraya yetişen yumurtalı ekmek kolaylığı ve ekonomikliğiyle de tüm zamanların favorisi olmaya devam ediyor.

Doymadan o sofradan kalkmak yok: Yumurtalı ekmek tarifi

 • Avokado içinde yumurta tarifi

Eğer sağlıklı bir kahvaltılıktan yanaysa gönlünüz tam size göre bir tarifle karşınızdayız. Öyle ki bu tarif avokadoya ön yargılı yaklaşanların bile en sevdiği kahvaltılıklar arasına girecek kadar iddialı.

Güne sağlıklı başlangıç: Avokado içinde yumurta tarifi

 • Muffin kalıbında yumurta tarifi

Birbirinden nefis muffin'ler yapmak için kullandığınız o kabı şimdi nefis bir kahvaltılık için sahneye davet ediyoruz. Çünkü farklı ve doyurucu bir kahvaltılık tarifi arıyorsanız muffin kalıbında yumurta tüm dileklerinizi gerçekleştirmeye hazır.

Kahvaltıya misafir var: Muffin kalıbında yumurta tarifi

 • Milföyde yumurta tarifi

Pratiklikte bir dünya markası olan milföy bu sefer bir çanak görevi görüyor ve kahvaltıya size gelmek istiyor. Yumurtanın nasıl daha fazla lezzetli ve farklı yapılabileceğinin bir kanıtı adeta.

Sofrada ona yer açın: Milföyde yumurta tarifi

 • Yumurta salatası tarifi

Kahvaltıda salata yenir mi demeyin. Taze otlar ve baharatlarla servis edilen yumurta salatası sofradaki diğer tüm lezzetlerden rol çalacak kadar kendine güvenen bir tarif çünkü.

Üzerine de bol limon: Yumurta salatası tarifi

 • Yumurtalı domates dolması tarifi

Sahanda yumurtayı bir süreliğine izne ayırıyor, taze ve olgun domatesleri sahan yerine kullanıyoruz. Hiçbir mekanda bulamayacağınız bu farklı kahvaltılık tarifi hafta sonu kahvaltı sofralarına saklayamayacak kadar çok seveceksiniz.

Bazı sabahlar diğerlerinden daha güzel: Yumurtalı domates dolması tarifi

 • Yumurtalı otlu pide tarifi

Pideyi öğlen ve akşam yemeğine saklamıyor, içine ıspanak ve pazı gibi yeşillikler koyarak nefis bir yumurtalı pide yapıyor ve kahvaltıyı çok sevdiğimizi yeniden herkese kanıtlıyoruz.

Evin şeflerine: Yumurtalı otlu pide tarifi

 • Yumurtalı sandal patates tarifi

Patatesin her halini sevenler için nefis bir kahvaltılık hazırladık. Görüntüsüyle iştah açma garantili yumurtalı sandal patatesi hemen yarın sabaha hazır etmek isteyeceksiniz.

Hiç bitmesin istersin: Yumurtalı sandal patates tarifi

 • Yumurtalı ot kavurma tarifi

Yumurtalı Ot Kavurma Tarifi

Yumurtalı Ot Kavurma Tarifi

Hep hamur işi yemekten bıkanlar için yeşili bol bir tarif hazırlamadan size veda etmeyelim istedik. Pazı, ebe gümeci ve taze soğanla hazırladığımız bu farklı tarif üstelik sandığınızdan daha da doyurucu.

Yeşil sevenlere: Yumurtalı otlu kavurma tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?