Adana Kebap Tarifi

Evde Düşündüğünüzden Çok Daha Kolay Hazırlayabileceğiniz 14 Nefis Kebap Tarifi

Favorilerime
Ekle

Mutfağımızın en özel tatlarından kebapları evde hazırlamaya ne dersiniz?

Biliyoruz, Adana, Urfa ve daha nice yöresel kebabı yerinde, ustasının elinden yemek en güzeli ama canımız her kebap yemek istediğinde kendimizi yollara vuramayacağımıza göre onları evde, ellerimizle hazırlamayı da öğrenmeliyiz bizce.

Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz, en sevdiğiniz kebapları ellerinizle hazırlayıp yemeğe davet ettiğiniz misafirlerinize sunmak istiyorsanız ya da sadece kendinizi şımartmak istediğinizde böyle ev yapımı kebap tarifleri yapmak istiyorsanız buyurun böyle.

Unutmadan, bu ev yapımı kebap tariflerini bir köşeye kaydetmeyi de unutmayın bizce. Zira canınızın ne zaman kebap isteyeceği, ne zaman özel misafirlerinizin yemeğe geleceği hiç belli olmaz, bizden söylemesi.

 • Simit kebabı tarifi

Farklı yörelerde de ufak farklılıklarla kendine yer bulsa da en meşhuru Gaziantep mutfağından çıkan simit kebabı ile henüz tanışma şansı bulamadıysanız şimdi tam sırası.

Kıyma ve bulgurun uyumunu bir de böyle deneyin: Simit kebabı tarifi

 • Ev usulü Urfa kebabı tarifi

Kebapçı menülerinin olmazsa olmazı, kebap dendiğinde akla ilk gelenlerden biri o. Urfa kebaba olan sevgimizden uzun uzun söz etmeyeceğiz şimdi ama onu evde, en güzel nasıl hazırlayabilirsiniz tek tek anlatacağız.

Tüm püf noktalarıyla, karşınızda: Ev usulü Urfa kebabı tarifi

 • Tepsi kebabı tarifi

Şimdi de rotamızı Hatay'a çeviriyor, bir tepside pişen, sofradaki herkesi doyurması garanti nefis kebaplar hazırlıyoruz. Antakya mutfağına hayran olmak için bir neden daha...

Kokusu tüm evi sarsın: Tepsi kebabı tarifi

 • Adana kebap tarifi

Ünü çoktan Adana sınırlarını aşan, hatta dünya çapında bir bilinirliği dahi bulunan bu efsane lezzeti unutacak değildik. Şişlerimizi hazırladık, malzemeleri bir araya getirdik ve hemen mutfağa girdik.

Acı severleri de mutlu etmeye kararlıyız: Adana kebap tarifi

 • Balaban kebabı tarifi

Eskişehir'de hemen her köşebaşında karşınıza çıkacak kadar meşhur olan, en güzeli orada yeniyor olsa da evde de misler gibi yapabileceğiniz bir kebap tarifi geliyor...

Bugün ne pişirsem derdi bitiyor: Balaban kebabı tarifi

 • Abant kebabı tarifi

Eğer bugüne dek onun adını dahi duymadıysanız daha fazla vakit kaybetmeden, en yakın zamanda onunla tanışmalısınız. Patlıcan ve kırmızı etin muhteşem birlikteliği bu kez Abant mutfağında hayat bulunur, tabaklara dolan bu lezzetin tadına bir kez bakan "Her gün olsa her gün bıkmadan yerim" demekten kendini alamıyor.

En özel misafir sofralarına dahi çok yakışıyor: Abant kebabı tarifi

 • Soğan kebabı tarifi

Hemen her yemekte kendisine yardımcı oyuncu olarak rol verdiğimiz soğana bu kez başrolü veriyor, ilk kez soğan kebabı deneyecek herkese hem şaşırtıcı hem de efsane bir lezzet sunuyoruz. Deneyince ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Ezberleri bozmaya geliyor: Soğan kebabı tarifi

 • Beyti kebabı tarifi

Mis gibi köftesi, ev yapımı nefis lavaşlara sarılıyor, üzerine gelen salçalı, tereyağlı sosla lezzeti bir adım daha öteye taşınıyor...

Düşüncesi bile acıktırıyor: Beyti kebabı tarifi

 • Çökertme kebabı tarifi

Birçok kebap tarifinin yanına ne evde ne de dışarıda herhangi bir restoranda patates konmaz, hatta konulduğunda biraz tartışma konusu olur ama bu kez başka! Bu kebabın en güzel yanlarından biri çıtır çıtır olmuş o mis gibi patatesler aslında!

Bodrum mutfağından geliyor: Çökertme kebabı tarifi

 • Patlıcan kebabı tarifi

Kırmızı ete en çok yakışan lezzetlerden biri patates ise bir diğeri de kuşkusuz ki patlıcan. O zaman ne duruyoruz...

Evi en ala kebapçıya dönüştürsek ya: Patlıcan kebabı tarifi

 • Alinazik kebabı tarifi

Evde kuşbaşı et ya da kıyma kullanarak kolayca yapabileceğiniz bir lezzetle devam ediyoruz. Ülkemizin dört bir yanından çıkan tüm bu kebapların her birine ayrı bir bayılıyoruz!

Bu kez de teşekkürler Gaziantep'e: Alinazik kebabı tarifi

 • Söğürmeli kebap tarifi

Patlıcan ve kırmızı etin uyumuna bir de böyle tanık olun. Kendisi son yıllarda popülaritesi daha da artan, bol patlıcanlı kebaplarımızdan biri.

Yapımı da çok kolay üstelik: Söğürmeli kebap tarifi

 • Kazan kebabı tarifi

Eğer elinizde 250 gram kadar kıyma varsa hemen yaklaşın böyle! 250 gram kıymayla da 4-5 kişinin afiyetle doyacağı kadar besleyici kebaplar yapmak mümkün.

Bakınız şöyle: Kazan kebabı tarifi

 • Kirde kebabı tarifi

Kirde Kebabı Tarifi

Kirde Kebabı Tarifi

Osmanlı mutfağından çıkıp gelen bir başka kebap tarifiyle listemizi tamamlıyoruz. Kendisi aynısını başka yerde kolay kolay bulamayacağınız kadar nefis, farklı ve doyurucu.

Akşama ne pişirsem sorusunun en lezzetli yanıtlarından: Kirde kebabı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?