https://yemek.com/tarif/sekersiz-cheesecake/ | Şekersiz Cheesecake Tarifi

Tatlı Hazırlarken Bal Kullanmayı Sevenlere Yedikçe Yeme İsteği Uyandıran 14 Ballı Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Tatlı hazırlarken bal kullanmayı seviyor, balın o nefis tadını her türlü tatlıya taşımaya çalışıyor, özellikle rafine şeker kullanmak yerine bal kullanmayı tercih ediyorsanız sizi hemen aşağıdaki ballı tatlılar ile tanıştırmak isteriz.

İçlerinde balın bol bol kullanıldığı, enerjinize enerji katacak olanlar da var, toplam 10-15 dakikada hazır olup en hızlısından tatlı yeme isteğinizi bastıracak olanlar da, rafine şeker kullanmanıza engel olup sağlığınıza sağlık katacak olanlar da...

Bal ile hazırlanan bu birbirinden pratik ve nefis tatlı tariflerini tek tek keşfedin, hangilerini daha çok severseniz tarif defterlerinizin baş köşesine tarifini iliştirmeyi ve sık sık yapmayı ihmal etmeyin.

E hadi o zaman şimdiden herkese afiyet, bal, şeker olsun.

 • Atom tatlısı tarifi

Balın vücudumuza bol bol enerji verme özelliğinden yararlandık, ortaya kaşıklamaya doyamayacağımız kadar nefis, bir o kadar da pratik bir tatlı çıkardık!

Hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak: Atom tatlısı tarifi

 • Şekersiz tiramisu topları tarifi

Mutfağınızda rafine şeker kullanmak yerine bal kullanmmayı tercih ediyorsanız, e tiramisuyu da çok seviyorsanız hemen yaklaşın böyle. Klasik tiramisudan çok daha sağlıklı nefis toplar hazırlıyor...

Tiramisuyu aratmayacak efsane bir lezzet yakalıyoruz: Şekersiz tiramisu topları tarifi

 • Bal helvası tarifi

Dışarıda, paketlenmiş hallerine sık sık rastladığınız susam ya da bal helvası olarak anılan o çıtır lezzetleri evde, ellerinizle hazırlamak düşündüğünüzden çok daha kolay aslında.

Bakınız, işte bu kadar pratik: Bal helvası tarifi

 • Ballı bademli lava kek tarifi

Sadece 5 malzemeyle ve toplam 15 dakikada hazırlayabileceğiniz bu pratik ve kolay ballı tatlı, size bugüne dek denediğiniz tüm lava kekleri, tüm sufleleri unutturmaya kararlı.

Üstelik böylesi çok daha enerji verici: Ballı bademli lava kek tarifi

 • Şekersiz cheesecake tarifi

Tabanı fındık içinden hurmaya, ceviz içinden yulaf kepeğine, birbirinden sağlıklı ve lezzetli malzemelerle hazırlanan, sizi hiç pişirme uğraşına sokmadan toplam 20 dakikada hazır olan bir cheesecake düşünün...

Bal miktarını damak tadınıza göre değiştirebilirsiniz: Şekersiz cheesecake tarifi

 • Ballı bademli kek tarifi

Bal ve badem mutfağımızda bir araya getirmekten en keyif aldığımız malzemelerden ikisi. Sadece ikisini bile karıştırdığımızda yeterince lezzetli olsalar da onları bu kez nefis bir kek tarifinde bir araya getirelim istedik.

Bir dilim alınca bir dilim daha yemeden edemedik: Ballı bademli kek tarifi

 • Melomakarona tarifi

Eğer bugüne dek onu hiç deneme fırsatı bulamadıysanız en yakın zamanda hazırlamak üzere bu tarifi bir köşeye kaydedin deriz. Zira kendisi, klasik kalburabastı tatlısına benzerliğiyle dikkat çekse de yapımında kullanılan bal, tarçın, karanfil ve portakal kabuğu rendesi gibi malzemelerle çok daha farklı bir lezzete ulaşıyor...

Özel günlerin aranan tatlısı haline geliyor: Melomakarona tarifi

 • Hindistan cevizli kartopu tarifi

Aniden tatlı krizi bastırırsa ya da çat kapı misafirleriniz gelirse diye bu dört malzemeyi hep evinizde bulundurun deriz. Labne peyniri, bal, limon ve Hindistan cevizinin birlikteliğinden doğan en pratik ve en lezzetli tarif karşınızda.

Evde hep olsun istersin: Hindistan cevizli kartopu tarifi

 • Ballı bademli bisküvi tarifi

Yine bal ve bademi bir arada kullandığımız ama bu kez dışarıdan hazır olarak aldığımız o bisküvileri bile kıskandıracak bir bisküvi tarifimiz var sırada. Çaya bisküvi batırmaya bayılanlardansanız bundan sonra banmak isteyeceğiniz tek bisküvi o olacak, eminiz.

Çay saatlerinizin en vazgeçilmez ismi olmaya geliyor: Ballı bademli bisküvi tarifi

 • Medovik pasta tarifi

Rusya ve Doğu Avrupa mutfağında sıklıkla kendine yer bulan, son yıllarda ünü ülkemizde de yayılan 8 katlı, bol ballı bir pasta o. Klasik pastaları unutturacak lezzetiyle tam bir bal küpü olan bu pastayla henüz tanışma fırsatı bulamadıysanız hemen malzemeleri hazırlayın, mutfağa doğru yola çıkın deriz.

Bir kez deneyince çok seveceksiniz: Medovik pasta tarifi

 • Muzlu chia puding tarifi

Eğer "Bal ile tatlı yapmak istiyorum, öyle çok daha sağlıklı" derseniz sizi bu sağlıklı ve nefis tatlıyla tanıştırmak isteriz. Son yılların popüler isimlerinden chia tohumuyla vücudumuza protein sağlarken baldan aldığımız enerjiyle doluyoruz. Muzun enfes tadına ise zaten bayılıyoruz.

Kaşıklarca: Muzlu chia puding tarifi

 • Üç malzemeli dondurma tarifi

Madem daha sağlıklı tatlılar yapmak mümkün dedik, o zaman sizi dışarıdan hazır olarak dondurma alıp yemekten kurtaracak şu pratik tarifle de tanıştırmak isteriz. Bu tarif, tarif defterlerinizde yerini alsın.

Malum önümüz yaz, daha çok lazım olacak: Üç malzemeli dondurma tarifi

 • Çikolatalı top tarifi

"Bal iyi hoş ama ben çikolata yemeden tatlı yediğimi anlamıyorum" derseniz size şöyle bir öneride de bulunabiliriz. Birbiriyle uyum içindeki bu malzemeler, en pratiğinden çikolata isteğinizi de karşılayacak, tatlı krizlerinize de çözüm olacak.

Tadına bakan sizden tarifini ister: Çikolatalı top tarifi

 • Çak çak tatlısı tarifi

Eğer farklı bir tatlı tarifi keşfetmek istiyorsanız bu tarif tam sizlik. Bir Tatar tarifi olduğu bilinen, görüntüsünden tadına her şeyiyle çok başka bu tarif ilk kez gören herkesi şaşırtıyor, tadına bakansa ona hayran kalıyor.

Işıl ışıl: Çak çak tatlısı tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?