Karbonatlı Pişi Tarifi

Çıtır Çıtır Kızarmalarına Rağmen Neredeyse Hiç Yağ Çekmeyen 10 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Kızartma tariflerini çok seviyor, pratikliği ve lezzetiyle sofralarımıza hep konuk etmek istiyoruz. Ama bir sorun var: Fazla yağ çekebiliyorlar. Bu da kızartmalardan uzak durmamıza sebep oluyor.

Ama aslında yağ çekmeyen tarifler sandığınız gibi bir hayalden ibaret değil. İçindeki sihirli malzemeler ve püf noktalarıyla yağ çekmeyen bu tarifleri sofranıza gönül rahatlığıyla davet edebilir ve keyfini sürebilirsiniz.

Afiyet olsun!

  • Yağ çekmeyen sigara böreği

Her zaman en sevilen börek tarifleri arasında yer alan sigara böreği en bayılacağınız haliyle karşınızda. Çünkü aralarına soda sürülen iki kat yufka sayesinde bu sigara börekleri hiç yağ çekmeyecek.

Kahvaltıya, çay saatine: Yağ çekmeyen sigara böreği tarifi

  • Karbonatlı pişi

Bol yağda mis gibi kızartılan pişilere bayılıyoruz, onu yemek için hep bir bahane buluyoruz. Bu sefer pişileriniz hiç yağ çekmeden sofraya gelecek, kendini yedirdikçe yedirtecek.

Sırrı içinde saklı: Karbonatlı pişi tarifi

  • Tavuk kızartma

En pratik lezzetlerden tavuk kızartma en çıtır çıtır haliyle karşınızda. Üstelik bol yağda kızartılmasına rağmen hiç de yağlı olmayan tavuk parçaları bunu soda ve mısır ununa borçlu.

Soslara bana bana: Tavuk kızartma tarifi

  • Sirkeli mini börek

Yağda kızartılmış olmalarına rağmen içindeki sirke sayesinde neredeyse hiç yağ çekmeyen bu mini börekler yeni gözdeniz olacak. Üstelik hamurunun mayalanma derdi bile yok.

Pişi tadında: Sirkeli mini börek tarifi

  • Puf puf kabaran pişi

Ailece yapılan zengin sabah kahvaltılarının olmazsa olmazı pişinin puf puf olanı makbul. Bir de üstüne yağ çekmeyen hali olunca tadından yenmiyor, her sabah yesen bıkmayacağın kıvama geliyor.

İster reçel, ister peynirle: Puf puf kabaran pişi tarifi

  • Sodalı kabak kızartması

Yağda kızartılmasına rağmen çok hafif olan bir lezzet bu. Şık görüntüsüyle hayatınıza güneş gibi doğacak olan sodalı kabak kızartması çıtır çıtır lezzetiyle de kendini size hemen sevdirecek.

Çiçek gibi: Sodalı kabak kızartması tarifi

  • Falafel köfte

Et yemeyenlerin de köfte keyfi sürebilmesine olanak tanıyan falafel köfteyi bu haliyle çok seveceksiniz. Nohutun aldığı en güzel hallerden biri olan falafel köfteleri hazırlamak içinse sadece birkaç basit püf noktasına ihtiyacınız var.

Herkese hitap eder: Falafel köfte tarifi

  • Yağ çekmeyen çiğ börek

Eskişehir'in nefis lezzeti çiğ börek ya da çi börek en yedikçe yedirten haliyle karşınızda. Puf puf kabaran, çıtır çıtır olan ve içindeki sirke sayesinde hiç yağ çekmeyen çiğ böreği bir de böyle deneyin.

Yanında ayranla: Yağ çekmeyen çiğ börek tarifi

  • Sodalı buzluk böreği

Az malzemeyle kolayca hazırlanan bu börek çat kapı misafirlere nefis bir çare. Önceden hazırlayıp buzdolabına atın, misafirler geleceği zaman çıkartıp kızartın.

İşte bu kadar basit: Sodalı buzluk böreği tarifi

  • Yumurtalı karnabahar kızartması

Yumurtalı Karnabahar Kızartması Tarifi

Yumurtalı Karnabahar Kızartması Tarifi

Son nefis öneri ise kullanıcılarımızdan "zkivircik"tan geliyor. Bu leziz tarif karnabahar sevmeyi şart kılıyor, lezzetine ve formuna doyum olmuyor.

Tezgahlardan kalkmadan denemeli: Yumurtalı karnabahar kızartması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?