TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Dışarıdan Aldıklarınızı Unutturacak Ev Yapımı 10 İkramlık Kolay Lokum Tarifi

yemek.com
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.

Sıkça Yenen Konular

Kahvenin yanına çok yakışan, yedikçe yedirten, ağzı tatlandırıp misafirleri mutlu eden çeşit çeşit lokum tarifini evde yapmak aslında sandığınızdan çok daha kolay.

Tatlı tarifleri içinde ayrı bir yeri olan lokumları bundan böyle dışarıdan almayacak, evde kolayca yapıp konuklarınıza keyif ve gururla sunacaksınız.

Hazırsanız kendi lokumlarımızı kendimiz yapıyoruz, önden buyurun.

  • Portakallı lokum

Sadece 4 basit malzemeyle hazırlanan, kıvamı ve rengiyle mutluluk aşılayan portakallı lokum yiyen herkesi kendine hayran bırakacak. Üstelik çok da ferah.

İkramların en güzeli: Portakallı lokum tarifi

  • Hurmalı lokum

Rafine şeker kullanmayanların da afiyetle yiyebileceği bir lokum tarifi bu. Bal, ceviz, tarçın ve hurma bir araya geliyor ve enerjinizi tavan yapıyor. Hemen denemeli.

10 dakikada hazır: Hurmalı lokum tarifi

  • Havuçlu lokum

Çabucak hazırlayabileceğiniz hafif ve oldukça pratik bir tatlı olan havuçlu lokum lezzetiyle sizi şaşırtacak. Köpüklü Türk kahvesinin yanına en çok o yakışır.

Lezzet patlaması: Havuçlu lokum tarifi

  • İrmikli lokum

Az malzemeli ve pratik bir tatlı tarifi arıyorsanız irmikli lokum tam size göre. Sütlü irmik tatlısına benzer bir şekilde hazırlanan bu tarifi yapmak da sandığınızdan çok daha kolay.

İçi fındıklı: İrmikli lokum tarifi

  • Krem şantisiz lokum

Şık sunumu, pratik hazırlanışıyla tüm hayalleri gerçeği dönüştüren bu lokum tarifinin içinde üstelik krem şanti yok. Buna rağmen kıvamı öyle olması gerektiği gibi, öyle güzel ki...

Yumuşacık: Krem şantisiz lokum tarifi

  • Saray lokumu

Tatlı krizlerinin bir numaralı çözüm ortağı saray lokumu karşınızda. Tek lokmaya ne kadar fazla lezzet sığdırılabileceğinin kanıtı olan saray lokumu gerçekten krallara, kraliçelere layık.

Çikolata sosuyla da olur: Saray lokumu tarifi

  • Limonlu irmik lokumları

Yumuşacık kıvamı ve mis kokusuyla limonlu irmik lokumları aklınızı başınızdan almaya kararlı. Ferahlık garantili bu lokumlarla tanışmayan kimse kalmasın.

Yemeden duramazsın: Limonlu irmik lokumları tarifi

  • Sultan lokumu

Türk mutfağının en özel lezzetlerinden olan lokum saray mutfağında da önemli bir yere sahipti tahmin edeceğiniz üzere. İşte o zamanlardan bu zamana keyifle yenen sultan lokumu şimdi size konuk olmak istiyor.

Muhallebi yapar gibi: Sultan lokumu tarifi

  • Afyon lokumu

Adını çok duyup hiç tatmadıysanız ya da evde yapabileceğinizi hiç düşünmediyseniz işte adım adım resimli tarifiyle Afyon lokumu karşınızda. Artık sizin evden eksik olmayacak.

Sütlü tatlıların en zariflerinden: Afyon lokumu tarifi

  • Padişah lokumu

Padişah Lokumu Tarifi

Padişah Lokumu Tarifi

Saraydan çıkma padişah lokumunu akşam hazırlayıp sabah serin serin afiyetle yiyebilir, gelecek misafirlerinize kahvenin yanında ikram edebilirsiniz. Ferahlatan bu lezzete kimse hayır diyemeyecek.

Bir tane daha: Padişah lokumu tarifi

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?