https://yemek.com/tarif/peynirli-kirmizi-biber-mezesi/ | Peynirli Kırmızı Biber Mezesi Tarifi

Sofranızı Şipşak Donatmanızı Sağlayacak Kadar Pratik 12 Nefis Peynirli Meze Tarifi

Favorilerime
Ekle

Peynirin basit bir kahvaltılıktan çok daha öte olduğunu sanıyoruz ki peyniri hiç sevmeyenler bile kabul eder. Beyaz peynirinden kaşar peynirine, her türüne ayrı ayrı bayıldığımız peynirler, mezelerle bir araya geldiğinde de pek güzel olur, sofraya çok yakışır mesela, biliyorsunuz. Tam da bu yüzden sizleri bugün bol bol peynir kullanarak hazırlayabileceğiniz, mezelerle dolu bir sofrada görmekten büyük mutluluk duyacağınız peynirli mezeler ile bir araya getirmek istedik.

Eğer hazır hafta sonu da geliyorken şöyle sevdiklerinizi etrafına toplayacağınız, bol mezeli sofralar kurmayı düşünüyorsanız bu birbirinden farklı ama her biri nefis peynirli meze tariflerini de mutlaka değerlendirin deriz.

İçine herhangi bir peynirin dahil olduğu hangi lezzet kötü oldu ki diyor ve sizi bol peynirli mezeler ile baş başa bırakıyoruz.

Keyfiniz de sohbetiniz de bol olsun.

 • Peynir kovası

Sofradaki herkesi peynire doyuracak, herkese fazla fazla yetecek muazzam bir tarifle başlayalım istedik listemize.

Fazla söze gerek yok, görüyorsunuz: Peynir kovası tarifi

 • Peynirli kırmızı biber mezesi

Kırmızı biber ve beyaz peynirin birbiriyle olan muhteşem uyumunu en az bir kez deneme şansı bulduysanız bu mezenin nasıl harika bir lezzete dönüştüğünü, neden sofrada ilk biten meze olacağını söylememize gerek yok sanırız.

Rengiyle iştahları kabartır: Peynirli kırmızı biber mezesi tarifi

 • Kırmızı köz biber kızartması

Eğer sıcak mezeleri seviyor, tabaklara konar konmaz bitecek kadar iddialı bir meze tarifi arıyorsanız kırmızı biber ve peynir uyumunu bu şekilde de değerlendirebilirsiniz.

İşte bu, gerçek bir efsane: Kırmızı köz biber kızartması tarifi

 • Hellim peynirli kabak köftesi

Klasik mücvere benzer ama ondan çok daha bol malzemeli ve lezzetli, daha da önemlisi içi bolca hellim peynirli bir lezzet geliyor. İnsan kaç tane yiyeceğini şaşırıyor.

Bi' tane daha: Hellim peynirli kabak köftesi tarifi

 • Paşa mezesi

Düşünsenize, sadece 5 dakikanızı ayırıyor, hemen her evde bulunan malzemelerle ortaya tadı damaklarda kalan enfes bir meze çıkarıyorsunuz.

Tam da ağzınıza layık: Paşa mezesi tarifi

 • Patlıcan kuleleri

Adeta ana yemek gücünde bir meze tarifiyle sofraya hareket katıyor, herkesi ana yemeğe ihtiyaç bile duymadan doyuracak muhteşem bir meze sofrası kurmak için onu soframızdan eksik etmiyoruz.

Patlıcan ve peynirin uyumuna bayılacaksınız: Patlıcan kuleleri tarifi

 • Haydari

En klasik meze tariflerinden biri o ama peynirli meze tariflerinden söz ediyorken ismini anmamak, onu ne kadar çok sevdiğimizi bir kez daha söylememek de olmaz. Süzme yoğurt ve peynir aşkına...

Karşınızda: Haydari tarifi

 • Patlıcanlı haydari

Klasik haydariye farklı bir dokunuş yapmak, onu hem daha doyurucu hale getirmek hem de bugüne dek belki de hiç denemediğiniz kadar lezzetli bir hale getirmek isterseniz patlıcan desteğe gelmeye hazır.

Dibini ekmekle sıyırmak istersin: Patlıcanlı haydari tarifi

 • Kaşarlı polenta

İtalyan mutfağının en özel ve damak tadımıza en uyan garnitürlerinden biri o. Biz bu kez onu kaşar peyniri kullanarak hazırladık, her evde olan malzemelerle şipşak yapılan bu lezzet için topla 10 dakikamızı harcadık.

Öylesine pratik: Kaşarlı polenta tarifi

 • Çağla badem mezesi

Yıl boyunca çok kısa bir süre bizimle birlikte olan, bulunca taze taze yemeye doyamadığımız çağlaları aldık, bolca peynir ve ceviz içiyle bir araya getirip efsane bir mezeye dönüştürdük.

Üzerinden zeytinyağını, yanından kızarmış ekmeği eksik etmeyin: Çağla badem mezesi tarifi

 • Enginar ezmesi

Yine mevsimin en taze yüzlerinden biriyle listemize devam ediyor, şimdi de enginarı ağzına dahi sürmeyenlere bile enginarı afiyetle yedirecek nefis bir ezme hazırlıyoruz.

Yeni favoriniz o olacak: Enginar ezmesi tarifi

 • Labneli patates salatası

Labneli Patates Salatası Tarifi

Labneli Patates Salatası Tarifi

Patates salatasını bugüne dek hep mayonez ya da yoğurtla bir arada tükettiyseniz, şimdi ufak bir değişiklik yapıp aradaki dev lezzet farkını keşfetmenizin tam zamanı demektir.

Labne peynir ona çok yakıştı: Labneli patates salatası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?