https://yemek.com/tarif/uc-malzemeli-sekersiz-kurabiye/ | Üç Malzemeli Şekersiz Kurabiye Tarifi

Olgunlaşmış ve Kararmaya Başlamış Muzlarla Yapabileceğiniz 11 Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Aldığınız muzlar, daha siz yemeden kararmaya başladıysa, fazla olgunlaşıp yumuşadıysa endişeye mahal yok, hallederiz! Eğer kararmış muzları bir meyve olarak tüketmek istemiyorsanız, kararmış muzları yemek içinize sinmiyorsa ama bir yandan da israf olmasın istiyorsanız size nefis önerilerimiz var.

Olgunlaşmış muzla yapılan tarifleri keşfedip mutfağınıza yepyeni tatlar kazandırabilir, aldığınız muzları bir meyve olarak yemenin ötesinde çok daha farklı, doyurucu ve renkli tatlılara dönüştürebilirsiniz.

Bakınız, aşağıda sizi bekleyen tarifler bunun en lezzetli kanıtları!

 • Çikolatalı muzlu ekmek tarifi

"Banana bread" olarak bilinen ve lezzeti sayesinde ünü tüm dünyaya yayılan bir lezzetle başlıyoruz. Olgun muzları değerlendirmenin en lezzetli yollarından biri o.

Dilimlerce yemelik: Çikolatalı muzlu ekmek tarifi (Banana bread tarifi)

 • Muzlu fındıklı kek tarifi

Yumuşacık olup puf puf kabaracak bir kek hazırlıyor, içinde olgun muzlar kullanarak hem mükemmel bir doku hem de enfes bir tat yakalıyoruz.

Fındıkla uyumu da muazzam: Muzlu fındıklı kek tarifi

 • Avokadolu puding tarifi

Rafine şeker kullanmak istemiyor ama tatlı yemeden de duramıyorsanız olgunlaşmış muzları yine olgun avokado ile bir araya getirebilir, biraz bal ve kakaodan da destek alarak çok sağlıklı bir puding hazırlayabilirsiniz.

Pişirme uğraşı da yok üstelik: Avokadolu puding tarifi

 • Muzlu bademli muffin tarifi

Olgun muzları doyurucu ve lezzetli bir şekilde değerlendirebileceğiniz bir başka yöntemse onları böyle porsiyonluk nefis muffin'lere dönüştürmek.

Acıktığınız her an size eşlik etmeye hazır: Muzlu bademli muffin tarifi

 • Şekersiz yağsız kakaolu muffin tarifi

Tatlılarda da atıştırmalıklarda da tercihiniz yoğun kakao lezzeti olanlardan yanaysa muffin'leri şöyle de yapabilirsiniz. Üstelik içinde rafine şeker ya da ekstra yağ kullanmadan...

Böylesi çok daha sağlıklı: Şekersiz yağsız kakaolu muffin tarifi

 • Çikolata parçalı muzlu kek tarifi

Çikolatadan vazgeçemeyenleri de unutacak değiliz. Bu kez kararmış muzları çikolata severler için mükemmel bir alternatife dönüşen bu kek tarifinde kullanıyoruz.

Lezzetine doyamıyoruz: Çikolata parçalı muzlu kek tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

Tadını olgunlaşmış muz ve baldan alan, içinde rafine şeker ya da beyaz un kullanılmadan yapılan kurabiyeler karşınızda! Hazırlaması pratik, lezzeti efsane.

Denemeyen kalmasın: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Şekersiz muzlu pancake tarifi

Olgun muzları değerlendirebileceğiniz bir başka tarif de pancake tarifleri! Bir çatalla kolayca ezdirebileceğiniz muzlar pancake'e şu zamana dek denediklerinizden çok daha farklı ve nefis bir kıvam ve lezzet katıyor...

Bu pancake güne başlamanın en lezzetli yolunu sunuyor: Şekersiz muzlu pancake tarifi

 • Şekersiz mozaik pasta tarifi

Siz yeter ki olgunlaşmış, kararmaya başlamış muzlarınızı değerlendirmek isteyin, biz onlarla mozaik pasta yapmanın dahi bir yolunu mutlaka buluruz.

Olaylar şöyle gelişiyor: Şekersiz mozaik pasta tarifi

 • Yalancı sütlaç tarifi

Olgun muzlarla yapabileceğiniz belki de en sıra dışı lezzetlerden biri bu yalancı sütlaç. Yediklerinize dikkat ediyor ama sütlaç gibi efsane bir tattan da vazgeçemiyorsanız canınız sütlaç yemek istediğinde bu tarifi değerlendirebilirsiniz.

Şifa dolu malzemelerle: Yalancı sütlaç tarifi

 • Raw granola bar tarifi

Raw Granola Bar Tarifi

Raw Granola Bar Tarifi

Toplam 4 malzemeyle kolayca hazılrnan bu bar, tatlı krizlerine en hızlı ve masum çözümü sunuyor, her lokması enerjiye enerji katıyor.

Hiç bitmesin isteyeceksiniz: Raw granola tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?