https://yemek.com/tarif/basit-kek/ | Basit Kek Tarifi

Kuru Meyveler Sayesinde Enerjinize Enerji Katacak 11 Pratik ve Pofuduk Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Belki sevdiğimiz meyvelere taze halleriyle dört mevsim ulaşmak mümkün olmuyor ama kurutulmuş halleri aktarlarda, marketlerde hep bizi bekliyor. Üstelik yedikçe enerjimize enerji katıyor, çoğu zaman rafine şeker bile kullanmadan enfes tatlılar yapmamızı sağlıyorlar. Tam da bu yüzden bugün sözü onlara bıraktık, kuru meyveli kek tarifleri hazırladık.

Hemen her mutfağa sık sık konuk olan isimlerden kakaolu ya da havuçlu kek tarifini şimdilik bir köşeye bırakıyor ve bu kez lezzetini içindeki kuru meyvelere borçlu keklere önceliği veriyoruz.

Yine puf puf kabaracak ve yumuşacık olacaklar, birkaç püf noktası sayesinde içine ilave edeceğiniz o kurutulmuş meyveler de asla dibe çökmeyecek.

O zaman gelsin kuru incirler, kayısılar, üzümler, demlensin çaylar, başlıyoruz!

 • Kuru meyveli kek tarifi

Sevdiğiniz tüm kuru meyveleri bir arada kullanabileceğiniz nefis bir tarif ile başlayalım istedik, biz içinde kuru kayısıdan incire, portakal-limon kabuğundan üzüme, çeşit çeşit kuru meyve kullandık. İçlerinden hangilerini kullanacağınıza karar vermeyi sizin damak tadınıza bıraktık.

Hepsi bir arada: Kuru meyveli kek tarifi

 • Şekersiz unsuz kek tarifi

"Ben daha sağlıklı tarifler hazırlamak istiyorum", "Madem kuru meyve kullanacağız en azından şeker kullanmayalım" diyenleri de unutmadık elbette. Tadı damakta kalacak bu kek, rafine şeker kullanmadan yapılıyor, hatta içine beyaz un ve yağ da dahil olmuyor.

Sağlıklı lokmalar: Şekersiz unsuz kek tarifi

 • Yılbaşı keki tarifi

Bakmayın adının yılbaşı keki olduğuna, bir kez tadına bakan tüm yıl onu yapmaktan kendini alıkoyamıyor. Kuru erik, kuru üzüm ve kuru kayısı ile lezzetlenen bu kek, baharatlarıyla da farkını ortaya koyuyor.

Mis kokar: Yılbaşı keki tarifi

 • Şekersiz muzlu kek tarifi

Kuru üzüm, hurma ve muz ile yapıldığı için içine hiç rafine şeker koyma ihtiyacı duymayacağınız, hafif nemli yapısıyla sadece bir kek değil, bir tatlı olarak bile değerlendirebileceğiniz sağlıklı bir alternatif daha!

Yumuşak mı yumuşak: Şekersiz muzlu kek tarifi

 • Basit kek tarifi

Kek yapma konusunda kendine bir türlü güvenemeyenlerin ya da daha önce yaptığı keklerden istediği sonuçları alamayanların dahi kolayca yapabileceği, adının hakkını fazlasıyla veren bir kek var sırada.

Yapımı kolay, lezzeti efsane: Basit kek tarifi

 • Sulu kek tarifi

Evde süt ya da yoğurt yok diye canınız istemesine rağmen kek yapmaktan vazgeçtiyseniz ya da süt ve süt ürünleri tüketmiyor, tüketemiyorsanız su ne güne duruyor. Evet, bildiğiniz içme suyundan söz ediyoruz. Su ile muazzam bir kek hazırlıyor, içinden de kuru üzümü eksik etmiyoruz.

Kabardıkça kabarıyor: Sulu kek tarifi

 • Salep soslu kış keki tarifi

Soğuk havaların aranan tatlısı olacak ismi açıklıyoruz: Bu nefis salep sosuyla önce şaşırtan, sonra da damaklara şenlik yaşatan bu muazzam kış keki!

Tarifinin sırları Ferhat Şef'ten geliyor: Salep soslu kış keki tarifi

 • İncirli cevizli kek tarifi

Kuru incir ve ceviz güç birliği yapıyor, her lokması enerjimize enerji katıyor. Bu ikiliyi kakao, tarçın ve karanfil de yalnız bırakmıyor, bu pofuduk kekin lezzeti damak çatlatıyor.

Aroması yeter: İncirli cevizli kek tarifi

 • Üzümlü kek tarifi

Böyle bir listede klasik kuru üzümlü kek tarifini eksik edecek değiliz tabii ki. Bakmayın kakaolu kekin yanında hor görüldüğüne, güzel yapıldığında hepsini bir oturuşta yeme isteği uyandırır.

Seveni çok: Üzümlü kek tarifi

 • Cevizli üzümlü kek tarifi

Klasiğini herkes yapar, biraz daha farklılaştıralım derseniz kuru meyvelerin en yakın dostu ceviz içlerini işin içine hızla dahil edebilirsiniz. 5-10 dakikada hazırlayın...

Doğru fırına: Cevizli üzümlü kek tarifi

 • İncirli kek tarifi

İncirli Kek Tarifi

İncirli Kek Tarifi

İncirin tazesi kısa bir süre bizimle olsa da neyse ki kurutulmuş hali her zaman elimizin altında. Tarçın ve limon kabuğu da ona eşlik etsin, ortaya hem ferah, hem enerjik puf puf bir kek çıksın.

İşte bu kadar kolay: İncirli kek tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?