https://yemek.com/tarif/misket-kofteli-patates-pacasi/ | Misket Köfteli Patates Paçası Tarifi

Köftenin Lezzetini Farklı Malzemelerle Harmanlayabileceğiniz 12 Doyurucu Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çocukluğumuzdan beri birçoğumuzun en sevdiği yemekler arasında yer alan köfte, tek başına, yanında patates kızartmasıyla ya da makarnayla zaten efsane ama bugün onu biraz daha farklı yemeklerin içine dahil edelim, daha ekonomik ve daha doyurucu tariflere imza atalım diyoruz.

Biliyorsunuz, köfteyi tek başına ana yemek olarak sofraya çıkaracağımız zaman biraz daha bol kıyma kullanmak, sofradaki herkese yetecek şekilde onları porsiyonlamak gerekiyor ama diyelim ki o kadar çok kıyma almak istemiyoruz ya da evde o an için o kadar kıyma yok... O zaman ne yapıyoruz? İşte bu birbirinden farklı ve nefis köfteli yemekler ile tanışıyor, içlerinden damak tadımıza en uygun olanı seçiyor ve soluğu hemen mutfakta alıyoruz.

Yeri geldiğinde baklagillerle bir araya gelen, yeri geldiğinde renk renk sebzelerle buluşan köfteler, klasik köfte tarifinden çok daha doyurucu ana yemeklere dönüşüyor, bu köfteli yemek tarifleri her sofrada yerini almayı hak ediyor.

 • Fırında köfte patates

Köfteli yemeklerden söz etmeye başlayacaksak, tabii ki ilk sırada en sevdiklerimizden biri olacak! Köfte ve patatesin mükemmel uyumu bu kez fırında pişen halleriyle sıcak sıcak karşımıza çıkıyor...

Yanında cacık da gavurdağı salata da nefis olur: Fırında köfte patates tarifi

 • Misket köfteli nohut

Hem nohut gibi bol proteinli bir baklagilden hem de kırmızı etin en sevilen hali köfteden besleyiciliğini alıyor, insan suyuna ekmek banmadan edemiyor. Dilerseniz yanına pilav da yapabilirsiniz ama...

O tek başına da yeterince doyurucu oluyor: Misket köfteli nohut tarifi

 • Misket köfteli patates paçası

Köftesinden çok altındaki o mis gibi, yapımı çok farklı patates paçası konuşulacak! Sofraya getirip de tabaklara pay etmenizle birlikte herkes sürekli "Bu lezzeti nasıl yaptın?" diye soracak.

Bu tarifi kimseyle paylaşmak istemeyeceksiniz: Misket köfteli patates paçası tarifi

 • Terbiyeli sulu köfte

Mis gibi terbiyesiyle, suyuna ekmek banabileceğimiz köfteli yemek tariflerinden biri o. Başrol köftenin olsa da bu hali hem çok daha doyurucu hem de çok daha lezzetli.

Sulu yemek severler ona bayılıyorsa sebebi çok: Terbiyeli sulu köfte tarifi

 • Köfteli çiçek ekmek

Dünyanın en doyurucu yemeği ile tanışmak isteyenleri hemen böyle alalım. Mis gibi köfteler ekmeklerin içine doluşuyor, bu nefis lezzetin tadı üzerine ilave edilen yoğurtlu tereyağlı sosla katlanıyor.

Olay lezzet: Köfteli çiçek ekmek tarifi

 • Fırında sebzeli köfte

İşin büyük bir kısmını fırına bıraktığımız, hazırlaması ise sadece 15 dakikanızı alacak bir tarif o. Suyuna ekmek banmak, yanına pilav yapmak, tarifi sevdiğiniz farklı sebzelerle zenginleştirmek serbest.

İlhamı bizden, yapması sizden: Fırında sebzeli köfte tarifi

 • Püreli tepsi köftesi

Köfte harcını hazırladıktan sonra tek tek porsiyonlamakla uğraşmaktan yoruluyorsanız bir fırın tepsisinden destek olarak devasa tek bir köfte tarifi yapmayı deneyebilirsiniz. Üzerinden de püresini eksik etmeyiniz.

Doyuruculuğu katla: Püreli tepsi köftesi tarifi

 • Köfteli bezelye yemeği

En sevdiklerimiz bir tabakta toplanmış, karşınıza şöyle hem doyurucu hem besleyici bir na yemek olarak çıkmış!

Mis, mis: Köfteli bezelye yemeği tarifi

 • Köfteli taco

Mini mini lavaşlar hazır ola geçti, mis gibi köfte harcı minik minik köftelere dönüştü. Bunu duyan soğan, domates, biber ve daha nice lezzetler de bir araya gelince ortaya dillere destan bir lezzet çıktı. Dünyaca ünlü taco, damak tadımıza en uygun haliyle sofralarda yerini aldı.

Bu lezzetin ünü de tüm dünyaya yayılır: Köfteli taco tarifi

 • Köfteli perde pilavı

Akşam yemeğinde kalabalık bir misafir grubu ağırlayacaksanız, onlara bütçenizi çok yıpratmayacak ama aynı zamanda sofradaki herkesi de doyuracak bir yemek hazırlayacaksanız doğru tarife geldiniz yemektir.

Misafirlere şov, midelere şenlik: Köfteli perde pilavı tarifi

 • Fırında poğaça köfte

Eminiz, daha önce köfteyi bu şekilde hazırlamayı birçoğunuz hiç denememiştiniz. Tıpkı poğaça hazırlar gibi içine nefis bir harç yerleştirdğimiz, poğaça gibi kapatıp fırında lezzet dolu bir yolculuğa uğurladığımız bu köfteyi bir kez deneyince hep onu yapmak isteyeceksiniz.

Yeni favoriniz olacak: Fırında poğaça köfte tarifi

 • Ekşili köfte çorbası

Ekşili Köfte Çorbası Tarifi

Ekşili Köfte Çorbası Tarifi

Bakmayın isminin çorba olmasına, kendisi en ala ana yemekleri bile doyuruculuğu ile geride bırakacak güçte bir çorba. Sadece onu pişirip sofraya çıkarsanız kimsenin gözü ana yemek aramaz, herkes bir kasesiyle tıka basa doyar.

Köfteleri kaşıklıyoruz bu kez: Ekşili köfte çorbası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?