https://yemek.com/tarif/kolay-su-boregi | Kolay Su Böreği Tarifi

Her Yemeğin Pratiğini Arayanlara 11 Kod Adı "Kolay" Tarif

Favorilerime
Ekle

Özellikle geleneksel lezzetlerimiz konusunda çok yaşadığımız bir durum kolayını aramak. Çünkü anneannelerimiz, babaannelerimiz ya da onların anneleri hiç de kolaya kaçmamız vakti zamanında.

Oysa şimdi hep bir daha pratik tariflerin peşindeyiz hepimiz. Herhangi bir yemeğin tarifini aramak için mesela arama motoruna önce bir "kolay" ibaresini yazıyoruz hemen.

İşte siz tek tek arayıp uğraşmayın diye su böreğinden tiramisuya en sevdiğimiz lezzetlerin kolayı nasıl yapılır bir bir anlattık.

Artık bu listenin çıktısını alıp buzdolabının kapağına mı yapıştırırsınız, bilgisayarınızda masa üstüne mi kaydedersiniz, sizin bileceğiniz iş.

Pratiklikten gelen lezzet: Kolay mantı

Hamurunu ellerinizle açtığınız, özene bezene hazırladığınız, bir kaşığa kırk tane mantıyı sığdırmayı başardığınız mantılar gibisi yok biliyoruz, ama kolay mantının da bir şahane olduğunu söylemeden edemiyoruz.

Çünkü bu tattan mahrum kalın istemeyiz: Kolay mantı tarifi

Anne gözlemesini aratmaz: Patatesli, kolay gözleme

Alın hazır yufkalarınızı, atın buzdolabına. Canınızın ne zaman gözleme isteyeceği hiç belli olmaz çünkü bu tariften sonra.

Mis kokusu burnumuza kadar geldi: Patatesli, kolay gözleme tarifi

Saatlerinizi vermeyin diye: Kolay su böreği

kolay-su-boregi

Su böreğine olan sevgimiz öyle büyüktü ki onun pişmesini beklemeye dayanamıyorduk. Aslına en uygun şekilde kolayını yaptık.

Fırından çıkmasıyla bitmesi bir oldu: Kolay su böreği tarifi

Şov yaparken de pratik olabilirsiniz: Kolay spagetti carbonara

Misafirlerinize "spagetti carbonara yaptım sizin için." gibi havalı bir cümle söylemek ve nefis bir sofra kurmak için bilmeniz gereken sadece bu tarif ve yapmanız gereken sadece malzemeleri hazır etmek.

Kalanı yalnızca yarım saatinizi alacak zaten: Kolay spagetti carbonara tarifi

Adı geçince ağzı sulananlara: Kolay katmer

Bol Antep fıstığı ile yeşil yeşil gözümüzün içine içine bakan nefis katmerler, bir kez adı geçince yemeden rahat edilemeyenlerden.

Bu yüzden pratik bir tarifini bilmek önemli: Kolay katmer tarifi

Pratiği her eve gireninden: Kolay tiramisu

Aslına uygun olan tiramisuya pek yüz vermezken pratik olarak yapılan her türlü haline bayıldığımız tiramisuyu en kolay nasıl yaparız bulduk.

İşte tam olarak böyle: Kolay tiramisu tarifi

Mersin'e selamlarımızla: Yalancı cezerye

Aslında Mersin'de özellikle de Tarsus ilçesinde yapılan bir tür havuç pestili diyebileceğimiz cezerye, evlerde kolaylık olsun diye daha çok havuç topları şeklinde yapılıyor.

Kolay tarifin adresi bisküvi de içinden eksik olmuyor: Yalancı cezerye tarifi

Aslından çok yediğimiz: Yalancı tavuk göğsü

Aslında gerçekten tavukgöğsü kullanılan bu tatlı, hem yapımı biraz zahmetli olması hem de içine tavuk koyma fikrinin pek de cazip gelmemesi nedeniyle yalancısı daha çok tercih edilen lezzetlerden. O zaman ne duruyoruz...

Hadi harekete geçelim: Yalancı tavuk göğsü tarifi

Gerçeğini yapmak ustalık ister ama: Yalancı baklava

Baklava en sevdiğimiz tatlardan ama o anneannelerimizin, annelerimizin elinden yediğimiz gibisini yapmak zor. Ev baklavası gibi olacak ama baklava yufkasını incecik açmaya çalışmak yerine doğrudan hazır baklava yufkası kullanılacak bu tarif, tam da bunun için var.

Severek yemeye devam edelim o zaman: Yalancı baklava tarifi

Canınız her istediğinde yiyebilin bonusu: Kolay profiterol

Profiterolü çok seviyoruz ama canımız istediği her an yiyemiyoruz. O zaman hemencecik yapabileceğimiz, hatta daha sağlıklı olabilecek bir kolay profiterol tarifi öğrenmenin vakti gelmiş demektir. Yapın yapın, yiyin diye.

Beğendi de kolay yapılabilir bonusu: Kolay beğendili tavuk dolması

Beyaz ya da kırmızı et fark etmez, nefis bir et yemeği yapıp "Yanına bir de beğendi olsa keşke" diyenler için bu kolay beğendi tarifi. Elbette onu yalnız bırakmak da olmazdı, yanına beğendiyi bile gölgede nefis bir tavuk dolması yaptık.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?