https://yemek.com/tarif/kursun-asi/ | Kurşun Aşı Tarifi

İrmik Sayesinde Çok Daha Lezzetli ve Ekonomik Olan 10 Harika Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Tatlısından ana yemeğine, dahil olduğu her tarifin lezzetini bu kadar güzelleştiren, dokusunu bu kadar farklı ve nefis hale getirebilen başka bir malzeme var mı ki? Evet, irmikten söz ediyor, onu ne kadar övsek az kalır demeden kendimizi alamıyoruz.

Düşünsenize, helvasını yapıyoruz muazzam oluyor, sütlü tatlılara katıyoruz harika bir doku kazandırıyor, yetmiyor köfte harcına girmesini de biliyor, ekonomik lezzetlere imza atmasını da... Bir malzemeden bekleyebileceğimizden çok daha fazlası onda.

O zaman bugün birbirinden değişik ve her biri bütçe dostu olan irmikli ana yemek tariflerinden söz edelim size, siz de damak tadınıza en uygun olanları seçip bir bir denemeyi unutmayın.

Şimdiden yapan herkesin ellerine sağlık, yiyen herkese afiyet olsun.

  • İrmikli patates köftesi tarifi

Köfte denince akla hemen kıyma ile hazırlananlar gelse de aslında kıymasız da enfes köfteler yapmak mümkün. Üstelik böylesi çok daha ekonomik ve çıtır!

Yanına nasıl bir sos alırsınız: İrmikli patates köftesi tarifi

  • Yoğurtlu irmik köftesi tarifi

Çıtır değil de yumuşak lezzetlerden hoşlanıyorsanız onun formülü de işte bu tarifte. Üzerine de mis gibi sarımsaklı yoğurdu, tereyağlı sosu gelince değmeyin keyfinize...

Lezzetiyle mantıyı aratmaz: Yoğurtlu irmik köftesi tarifi

  • Tam ölçülü fellah köftesi tarifi

İrmikle hazırlanan nefis ve bir o kadar da ekonomik köftelerden söz ederken fellah köftesini unutmak olur mu hiç? Bugüne dek onu sadece bulgurla yaptıysanız bir de böyle deneyin, kıvamındaki muhteşem değişikliğe bayılacaksınız, eminiz.

Ölçüleri tam, kıvamı yerinde: Tam ölçülü fellah köftesi tarifi

  • Kurşun aşı tarifi

Şimdi de soluğu Kayseri mutfağında alıyor, bir tarifle sofradaki herkesi tıka basa doyuracak, çok ekonomik, çok doyurucu ve besleyici bir yemekle sizi tanıştırmak istiyoruz.

Kış sofralarına en çok yakışan isimlerden: Kurşun aşı tarifi

  • Analı kızlı tarifi

Adana mutfağından çıkan ve ünü çoktan şehrin sınırlarını aşan, her mutfağa girmeyi başaran isimlerden analı kızlı da sıra. Daha video bitmeden midenizden gurultular yükselmeye başladıysa hiç de yalnız değilsiniz.

O, en tok insanı bile görüntüsüyle acıktırır: Analı kızlı tarifi

  • Tajin tarifi

Pilavı tamamen irmik kullanılarak hazırlandığı için şu zamana kadar denediğiniz tüm etli-pilavlı tariflerden farklı olacak, Fas mutfağına olan ilginizi artıracak bir tarif o. Özellikle kalabalık misafirleriniz geleceği zaman gönül rahatlığıyla değerlendirebilir...

Tek tarifle herkese ziyafet yaşatabilirsiniz: Tajin tarifi

  • Sömelek köfte tarifi

Kahramanmaraş mutfağına ait bu özel yöresel tat ile herkes bir an önce tanışmalı, irmik ve bulgurun el ele verip kıymanın lezzetini göklere çıkardığı bu ekonomik köfteler, her sofrada yer almalı.

"Bugün ne pişirsem" diye düşünenlere geliyor: Sömelek köfte tarifi

  • Topalak çorbası tarifi

Rotamızda şimdi de Konya var! İrmiğin çok kullanıldığı yöresel tariflerimizden bu lezzetin adının çorba olduğuna bakmayın, zira kendisi bir tabağıyla tıka basa doyuracak güçte.

Yanında başka bir şeye gerek yok: Topalak çorbası tarifi

  • Kızarmış mercimek köfte tarifi

Şu zamana dek bildiğiniz, yaptığınız, yediğiniz tüm mercimek köftelerini unutun, O bildiklerinizden çok daha farklı, çok daha çıtır, çok daha lezzetli.

O, bir atıştırmalıktan da çok daha fazlası: Kızarmış mercimek köfte tarifi

  • Limon sıkacağında içli köfte tarifi

Hamuru için irmikten destek aldığınızda tam kıvamında oluyor, incecik bir hale getirmek içinse bu kez limon sıkacağı yardıma koşuyor. Şimdiye dek hamuruna şekil vermesi zor olur diye onu evde yapmaktan hep kaçtıysanız artık bahaneniz kalması.

Bol bol yapıp afiyetle yiyebilirsiniz: Limon sıkacağında içli köfte tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?