https://yemek.com/tarif/mozaik-pasta/ | Mozaik Pasta Tarifi

Klasiklerin Dışına Çıkmak İsteyenlerin Mutlaka Denemesi Gereken 12 Farklı Mozaik Pasta

Favorilerime
Ekle

Klasik mozaik pastayı zaten çok seviyoruz ama bir yandan mutfakta yeni ve farklı lezzetler denemeye de bayılıyoruz. Çocukluğumuzdan beri afiyetle yediğimiz o güzelim mozaik pastaları bugün çeşitlendirelim, yeri geldiğinde onları farklı meyvelerle lezzetlendirelim yeri geldiğinde diyetteyken bile gönül rahatlığıyla yiyebileceğimiz kadar hafifletelim diyoruz, ne dersiniz?

Siz de misafirlerinize tatlı sürprizler yapmak, yine en az klasik mozaik pasta kadar hazırlaması kolay olacak ama bu kez lezzetiyle onu unutturacak enfes tatlar hazırlamak istiyorsanız hemen buyurun bu tarafa!

Karşınızda birbirinden kolay ve farklı mozaik pasta tarifleri!

 • Mozaik pasta tarifi

Onu çeşitlendirmeden önce toplam 10-15 dakikanızı ayırarak kolayca hazırlayabileceğiniz o mis gibi klasik tarifini vermeden olmaz.

Buyursunlar o zaman: Mozaik pasta tarifi

 • Muzlu mozaik pasta tarifi

Mozaik pastanın lezzetini katlamanın en pratik yolu meyvelerden geçiyor tabii ki. Söz konusu muz olduğunda ise zaten kakao ile olan uyumuna kimse karşı koyamıyor.

Böylesi çok daha lezzetli: Muzlu mozaik pasta tarifi

 • Pancakeli frambuazlı mozaik pasta tarifi

Fazladan kalan pancakeleriniz varsa ya da canınız mozaik pasta istediyse ama o an için evde bisküvi kalmadıysa hemen bu tarif gelsin aklınıza. O, yeri geldiğinde israf karşıtı ekonomik bir tatlıya da dönüşebilir, içine ilave edeceğiniz meyvelerle lezzeti de katlanabilir.

Üstelik pratikliğinden ödün vermeden: Pancakeli frambuazlı mozaik pasta tarifi

 • Havuçlu mozaik pasta tarifi

Mozaik pastaya farklılık katmanın en renkli yollarından birinin havuçtan geçebileceğini kim bilebilirdi ki? Onu daha önce hiç böyle denemediyseniz şimdi tam zamanı.

Kakao şart değil: Havuçlu mozaik pasta tarifi

 • Portakallı mozaik pasta tarifi

Turuncu bir mozaik pasta hazırlamanın tek yolu havuçtan da geçmiyor tabii. Şöyle taptaze sıkılmış portakal suyu, ceviz içi ve tarçınla da muazzam bir lezzet yakalamak elinizde mesela.

Bakınız şöyle: Portakallı mozaik pasta tarifi

 • Şekersiz mozaik pasta tarifi

Diyetteyseniz ya da yediklerinize dikkat ediyorsanız ama canınız da şöyle nefis bir mozaik pasta yemek istediyse bu tarif tam size göre demektir. Bu pastanın içinde bisküvi de kullanmadık, rafine şeker de...

Lezzetinden de hiç ödün vermedik: Şekersiz mozaik pasta tarifi

 • Beyaz çikolatalı mozaik pasta tarifi

Sadece 3 malzeme kullanarak masallardan çıkmışçasına etkileyici ve lezzetli bir tatlı hazırlamak bazen bu kadar kolay işte!

Mozaik pastanın en etkileyici hali karşınızda: Beyaz çikolatalı mozaik pasta tarifi

 • Fıstıklı mozaik pasta tarifi

Mozaik pastaya meyveler kadar, hatta belki de onlardan daha çok yakışan bir ley varsa o da Antep fıstığıdır, cevizdir, fındıktır bizce. Tam da bu yüzden bu ke Antep fıstığı da sahnede.

Çay saatleri ondan sorulur: Fıstıklı mozaik pasta tarifi

 • Çikolata kaplı narlı mozaik pasta tarifi

Mozaik pastayı klasik pastalarla yarışacak görüntüye ve lezzete ulaştıran bu tarif, narların da ona eşlik etmesiyle renkleniyor, vitamin doluyor...

Bize de sık sık yapıp afiyetle yemek düşüyor: Çikolata kaplı narlı mozaik pasta tarifi

 • Çilekli mozaik pasta tarifi

Biliyoruz, çilek mevsimine daha var ama onu unutmak olmaz! Mozaik pastanın lezzetini katlamak, klasiklerin dışına çıkmak isterseniz aklınıza ilk gelecek tariflerden biri de o olsun.

Keşke çilek dört mevsim olsa dedirtir: Çilekli mozaik pasta tarifi

 • Pudingli mozaik pasta tarifi

Kakaosuyla ayrı, şekeriyle ayrı uğraşmak istemeyenler için mozaik pastayı daha da pratik bir hale getirmenin sırrı bu tarifte saklı.

Sadece 3 malzeme: Pudingli mozaik pasta tarifi

 • Üç malzemeli mozaik pasta tarifi

Üç Malzemeli Mozaik Pasta Tarifi

Üç Malzemeli Mozaik Pasta Tarifi

"Ben hazır pudingleri de kullanmak istemiyorum" derseniz onun da bir çözümü var tabii ki. Siz şimdiden kaç dilim yiyeceğinize karar verin, çünkü bu tarifin en zor kısmı o.

Kalanını el birliğiyle 10 dakikada hallederiz: Üç malzemeli mozaik pasta tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?