Peynirli İrmikli Puf Tarifi

Evinizi Semtin En Güzel Kahvaltıcısına Çevirecek 11 Farklı ve Kolay Kahvaltılık Tarif

Favorilerime
Ekle

Çocukken pazar sabahları bile ekmek almaya koşa koşa gittiyseniz, yemek yemeye başladığınız anda zaman yavaşlıyorsa, ufkunuzu açabilecek en güzel deneyimlerden biri yeni bir yemeği denemekse ve mutfağa her girdiğinizde kalbiniz küt küt atmaya başlıyorsa siz gerçek bir yemek aşığınız demektir. Kahvaltı da bu aşka dahildir.

Kokusuyla, lezzetiyle, içinde gerçek tereyağı bulunan Luna Tereyağlı’yla hazırlayacağınız bu kahvaltılık tarifler, misafirlerinizi en güzel kahvaltıcılardan birindeymiş gibi hissettirecek.

Çünkü gerçek yemek aşığının aşkı, kendi elleriyle hazırladığı sofrada saklıdır. <3

Tava bile bu tarife tav olacak: Patates tavası

patates-tavasi-tarifi
İçinde yumurta, un, süt veya yoğurt bulunmayan bu tarifimiz herkesin sevdiği patatesin lezzetini Luna Tereyağlı'yla bir başka boyuta taşırken, pratik ve doyurucu olmasıyla da kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmez tariflerinden biri olacak.

Yedikçe yedirecek: Patates tavası tarifi

Pazar sabahları bile erkenden uyandırır: Börek tadında kahvaltılık

borek-tadinda-kahvaltilik-tarifi
Yapımı kolay, az malzemeli, börek tadında olmasına rağmen yufkasız bir tarifimiz börek tadında kahvaltılık. Luna Tereyağlı'nın içindeki gerçek tereyağıyla tadına doyum olmayacak bu tarifimiz omlet ve börek tadını bir arada sunarken, yumurta sevmeyen miniklere de yumurtayı sevdirebilecek bir tercih olacak.

Yumurtayı börek gibi yedirir: Börek tadında kahvaltılık tarifi

Aynı tarz yumurtalardan sıkılanlara: Luna Tereyağlı yumurta kapama

Tereyağlı Yumurta Kapama Tarifi
Bu tarifi tatmadan hemen önce kahvaltılarda yediğiniz tüm yumurta tariflerini düşünün. Tadın ve geçmişteki tüm o yumurta tariflerine koca bir “reset” atın. Haşladıktan sonra aromatik baharatlarla birlikte Luna Tereyağlı’yla hazırlayacağınız tarifimiz pratikliği ve lezzetiyle sofradaki herkesi mest edecek.

Cızır cızır sesi kahvaltının en güzel melodisi olacak: Luna Tereyağlı yumurta kapama tarifi

Tostların en baştan çıkarını: Fransız tostu

Fransız Tostu Tarifi
Servisinde taze meyveler harici kuru meyvelerle de sunabileceğiniz tarifimiz kahvaltı sofranıza geldiği anda gözlerden kalpler çıkarma ve fotoğraflarıyla Instagram’da beğeni rekorları alma garantilidir.

Kahvaltıda Şanzelize havaları estirir: Fransız tostu tarifi

İçindeki yumurta tabağa usulca akacak: Peynirli irmikli puf

Peynirli İrmikli Puf Tarifi
Klasik kahvaltılık tariflerden sıkıldıysanız peynirli irmikli puf tarifimiz mutfaktan çıktığı anda gün daha güneşli, kahvaltı sofranız daha neşeli olacak. İrmikle hazırlanan pufa kesik attığınızda içinden akacak yumurta ve duyulacak Luna Tereyağlı kokusu misafirleriniz için de sürprizlerin en lezzetlisi olacak.

Kesildiği anda sürpriziyle birlikte zaman duracak: Peynirli irmikli puf tarifi

Yapımı hızlı, lezzeti kalıcı olacak: Mamaliga

mamaliga-tarifi
İsmiyle şaşırtan ama fotoğrafından bile nefis kokusu burunlarda duyulan bu tarifimiz daha çok Moldova, Romanya, Bulgaristan ve Kafkasya’da yapılıyor. Mısır unuyla hazırlanan bu yapımı kolay tarifimizin üzerinde gezdireceğiniz Luna Tereyağlı da lezzet imzası olacak.

Kaşık kaşık yenecek: Mamaliga tarifi

Kreplerle tek tek uğraşmaya son: Pofuduk krep

Pofuduk Krep Tarifi
Bulut gibi yumuşacık olurken görüntüsüyle bile kahvaltılarınızda sizi daha mutlu edebilecek tarifimiz krep seven ama yapmaya üşenenlere birebir. Tek seferde hazırlanan tarifimizi tatlı veya tuzlu yemek tamamen sizi tercihiniz olacak.

Kahvaltı sofranıza bulut gelecek: Pofuduk krep tarifi

Kahvaltılarınızı güzelleştirmeye uzaklardan geldi: Kaşarlı popover

Kaşarlı Popover Tarifi
Amerika ve İngiltere’de sıkça yapılan popover, aslında bize çok yakın malzemelerden hazırlanıyor. Hamuru krep hamuruna benzese de ama farklı pişirilme tarzıyla kahvaltı sofranızda minik şenlikler yaratacak bir tada dönüşüyor.

Kahvaltınızın en güzel yabancı misafiri olacak: Kaşarlı popover tarifi

Bildiğiniz omletleri unutturur: Fırında kuşkonmazlı omlet

Fırında Kuşkonmazlı Omlet Tarifi
Kuşkonmazın, Luna Tereyağlı ile birlikte omlete verdiği aroma damaklarda unutulmayacak tarifimiz, iple çekilen kahvaltı sofralarında farklı omlet tarifi arayanlar için ideal. Fırında olmasına rağmen oldukça pratik bu kahvaltılık misafirleriniz unutamayacağı, farklı bir omlet olacak.

Kahvaltı sofranızın yeni yıldızı: Fırında kuşkonmazlı omlet tarifi

Fırıncıyı bile kıskandıracak: Kolay kahvaltı ekmeği

Kolay Kahvaltı Ekmeği

Kahvaltı için yapılan her tarifin yeri bir ayrı olur ama o kahvaltı sofrasındaki ekmeği de siz yapıyorsanız işte o zaman bu sofra leziz bir sanat eserine dönüşür. Özellikle de içinden gelen Luna Tereyağlı'nın kokusu mutfağı sarmışsa. Ekmek yapmayı zor bulanları ikna edecek tarifimizle hem pazar sabahları erkenden ekmek almaya gönderilen çocuğunuz hem de sofradaki diğer herkes daha mutlu olacak.

Sofranın baş köşesinde yeri olacak: Kolay kahvaltı ekmeği tarifi

Bir kahvaltıdan beklediğiniz her şey bir arada: Kumpir yumurta


kumpir-yumurta-tarifi

Yumurta yemeyi sevmeyen ve kahvaltılarında farklı tatlar arayanlar için de ideal olan tarifimizde patatesin alabileceği en güzel hallerden olan kumpiri yumurtayla birleştirip, Luna Tereyağlı'nın da vereceği lezzetle sofradaki diğer kahvaltılıklar biraz üzülecek ama mideler şenlenecek.

Ona eşsiz bir tabloymuş gibi bakmak isteyeceksiniz: Kumpir yumurta tarifi

Çünkü gerçek yemek aşığının hazırladığı kahvaltı, kahvaltıların en güzelidir...

luna-yeni-banner


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?