https://yemek.com/tarif/incirli-tart/ | İncirli Tart Tarifi

Kuru İncirle Yapabileceğinizi Belki de Hiç Bilmediğiniz 11 Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Tadını dört mevsim doya doya çıkarabildiğimiz, rafine şekere lezzetli bir alternatif olarak da kullanılabilen kuru incirle yapılan birbirinden farklı ve nefis tarifleri keşfedeceğiz bugün!

Üstelik kuru incirle mutlaka tatlı tarifi yapılır diye düşünenleri bile yanıltabilecek tarifler var listemizde! Çünkü yeri geldiğinde zeytinyağlı olarak yiyebileceğiniz bir yemeğe bile dönüşebilir o.

Hadi o zaman sizi hiç merakta bırakmayalım, sağlıklı beslenmek isteyenlerin tatlı yeme isteğini en masumundan bastıranlarından tutun da şu zamana dek büyük ihtimalle hiç denemediklerinize kadar muazzam kuru incirli tarifler karşınızda!

 • İncirli muhallebili ıslak kek tarifi

Islak kek anlayışını tümden değiştiren, sunumuyla gözlerden kalpler çıkaracak bu özel tarifimizle listemize başlıyoruz!

Her çatalı mutluluk, her lokması enerji: İncirli muhallebili ıslak kek tarifi

 • Tarçınlı incir uyutması tarifi

Üzerini süslemek için kullanacağınız malzemeler hariç toplamda sadece 3 malzeme kullanarak hazırlayabileceğiniz, içinde hiç rafine şeker olmadığı için çok da sağlıklı olan bir tatlı o.

Her gün yemek isteyeceğiniz kadar da enfes: Tarçınlı incir uyutması tarifi

 • Kuru incir dolması tarifi

Genelde tatlısına alışık bünyeleri ilk görüşte biraz şaşırtsa da kendisi zeytinyağlı bir yemek olur. Üstelik öyle lezzetli ve farklı ki en özel davet sofralarınıza bile onu çıkarabilir...

Damakları şenlendirebilirsiniz: Kuru incir dolması tarifi

 • İncir dolması tarifi

"Ben tatlısından şaşmam" derseniz sizi hemen böyle de alabiliriz tabii ki. Yanına da kaymak geldi mi, tadına doyum olmaz hani!

Ağzı sulananlar hemen buraya: İncir dolması tarifi

 • İncirli & cevizli taş kadayıf tarifi

Adana ve çevresinde sıkça yapılan taş kadayıftan ilham aldık, onu bu kez kuru incir lezzetiyle bir araya getirdik. Hazırlaması sadece 20 dakikamızı aldı.

Bu lezzet bağımlılık yaptı: İncirli & cevizli taş kadayıf tarifi

 • Muzlu incirli kurabiye tarifi

Kuru incir ile hazırlayabileceğiniz en sağlıklı kurabiyelerden biri o. Çünkü içinde hem rafine şeker yok hem de un! "E peki ne var?" derseniz sizi hemen aşağıya doğru alabiliriz.

Buyursunlar, bu taraftan: Muzlu incirli kurabiye tarifi

 • Kuru incirli enerji topları tarifi

Diyet yapanların dahi gönül rahatlığıyla yiyebileceği, mini mini sağlıklı ve enerji dolu atıştırmalıklar onlar. Aniden bastıran tatlı krizlerine de hem en masum hem de en pratik çözüm olacaklar.

Afiyet, bal, şeker olur: Kuru incirli enerji topları tarifi

 • İncirli kek tarifi

Kuru incirin en çok yakıştığı tariflerden biri de enfes kekler! Kuru üzümlü keklerin pabucunu dama attıran, kuru incirin lezzetini tarçınla daha da katlamanızı sağlayacak bu keki hazırlamak da sadece 10 dakikanızı alacak.

Dilerseniz içine ceviz de ilave edebilirsiniz: İncirli kek tarifi

 • Şekersiz unsuz kek tarifi

"Ben kekim de sağlıklı olsun isterim" derseniz tıpkı kurabiyelerde olduğu gibi kuru incir sayesinde ekstra şeker kullanmadan, hatta içine un da ilave etmeden şöyle enfes lezzetlere imza atabilirsiniz.

Keklerin en masumu: Şekersiz unsuz kek tarifi

 • İncirli tart tarifi

Pastane vitrinlerinde görmeye alışık olduğumuz o güzelim tartlar, şimdi evinizde, ellerinizle hazırlayabileceğiniz reçeteleriyle tam karşınızda duruyor. Biz bu kez kuru incire fındık eşlik etsin istedik ama siz dilerseniz ceviz, badem gibi diğer kuru yemişlerden de destek alabilirsiniz.

"Kuru incir iyi ki var" dedirtir: İncirli tart tarifi

 • Muhallebili incir tatlısı tarifi

Muhallebili İncir Tatlısı Tarifi

Muhallebili İncir Tatlısı Tarifi

Şerbetle hazırlanmasına rağmen muhallebili olduğu için tadıyla hiç baymayan, aksine yedikçe yemek isteyeceğiniz bir tatlı bu. Misafirlerinizi ağırlayacağınız bir gün için özel bir tatlı tarifi arıyorsanız ondan güzeli zor bulunur, bizden söylemesi.

Müthiş kıvamı, nefis tadıyla: Muhallebili incir tatlısı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?