Etsiz Proteinli Kase Tarifi

Et Olmadan da Bol Bol Protein Alabileceğinizin Kanıtı 12 Nefis Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Proteinin vücudun en temel ihtiyaçlarından biri olduğunu bilmeyen kalmadı artık. Protein bakımından zengin olduğunu bildiğimiz yiyeceklerin başındaysa tavuk eti başta olmak üzere çeşit çeşit et geliyor.

Ama sadece et yiyerek protein alacak değiliz ya. Et yemeyen, et yemeyi sevmeyen veya tercih etmeyen ya da her gün et yemeği yapmak için dünya para harcamak istemeyen çok insan var, biliyoruz. Hepsine çok da hak veriyoruz.

İşte tam da bu yüzden et yemeden de protein alabilin diye bu etsiz proteinli tarifler ile geldik karşınıza.

Daha önce de anlattığımız gibi et dışında da protein alınabilecek mucizevi yiyecekler var. İşte bu tariflerde de proteini bol ve lezzetli bu yiyeceklerden bolca var.

Neler mi onlar?

Buyurunuz, anlatmaya başlayalım.

 • Fırında mercimek köfte tarifi

Mercimeğin başrolü kaptığı her türlü tarifi zaten çok seviyorduk ama bu haline ayrı bir bayıldık. Adeta bir falafel gibi değerlendirebileceğiniz bu köfteler kurduğunuz kalabalık sofralara çok yakışacak.

Protein almanın en lezzetli hallerinden: Fırında mercimek köfte tarifi

 • Mantarlı ıspanaklı nohut yemeği tarifi

Nohut ve mantar! İkisi de birbirinden proteinli, ikisi de ayrı bir besleyici. İşte bu tarifte, güçlerini birleştirdiler. Ispanak da onları yalnız bırakmadı üstelik. Ortaya çıkan bu nefis yemek, en ala et yemeğinin proteinini en az ikiye katlar.

Suyuna ekmek bana bana yemelik: Mantarlı ıspanaklı nohut yemeği tarifi

 • Etsiz proteinli kase tarifi

Etsiz ama bol proteinli ve doyurucu bir öğün hazırlamak isteyenleri hemen Yasemin Şef'in muazzam tarifine doğru alalım. Yasemin'in nefis önerilerini ve püf noktalarını da kaçırmayın.

Sizi önce videomuza, sonra da buraya doğru alalım: Etsiz proteinli kase tarifi

 • Barbunya pilaki tarifi

Baklagillere gaz sorunu oluşturdukları için mesafeli duranların bile en sevdiği baklagil barbunya genellikle. Öyle çok seviyoruz ki onu sıcak sıcak bir ana yemek olarak da ılık ya da soğuk bir meze olarak da değerlendirmeden edemiyoruz.

Her hali güzel: Barbunya pilaki tarifi

 • Mantar sote tarifi

Akşam oldu, gün içinde neredeyse hiç protein almadığınızı fark ettiniz diyelim. Ama öyle uzun uzun yemek yapacak gücünüz de yok. Alın mantarları, şöyle mis kokulu bir sote hazır edin.

Uğraşı az, lezzeti olay: Mantar sote tarifi

 • Nohut salatası tarifi

Sağlıklı ve bol proteinli bir beslenme düzenine sahipseniz ya da tam da böyle bir düzen oluşturmak istiyorsanız bu salata tarifini not edin bir köşeye.

Onu çok seveceksiniz: Nohut salatası tarifi

 • Körili mercimek yemeği tarifi

Mercimeği daha lezzetli bir hale getirmek nasıl mümkün olabilir ki, zaten protein deposu nefis bir yiyecek diyorsun, köri ve erişte işin içine girince ortaya çıkan efsane tada inanamıyorsun...

Onu bir de böyle deneyin mutlaka: Körili mercimek yemeği tarifi

 • Avokadolu vejetaryen burger tarifi

Şimdiye dek yediğiniz, yaptığınız tüm burgerleri unutun, bu burger ezberlerinizi bozmaya hazır. İçinde kıyma ya da farklı bir çeşit et kullanılmıyor ama en az klasik burgerler kadar lezzetli oluyor.

Her katı ayrı lezzet: Avokadolu vejetaryen burger tarifi

 • Kinoalı sebze köftesi tarifi

Yüksek bir protein kaynağı olduğu anlaşılınca bir anda ünü tüm dünyaya yayılan ve yıllardır hayatlarımızda daha çok yer etmeye başlayan kinoayı renk renk, vitamin dolu sebzelerle buluşturduk. Birlikte güçlerini artırdılar...

Lezzetlerini göklere çıkardılar: Kinoalı sebze köftesi tarifi

 • Renkli pilav kasesi tarifi

Kinoa ve Meksika fasulyesi gibi protein bakımından herkesi mutlu edebilecek güçte iki lezzet bir araya geliyor, renk renk sebzelerle bu yemeğin tadı da görüntüsü de bir efsane oluyor.

Dilerseniz yanınıza alıp işe de götürebilirsiniz: Renkli pilav kasesi tarifi

 • Baklalı enginar tarifi

Enginar, çok bilinmese de protein açısından en zengin sebzelerden biri aslında. Sırf bu özelliği için bile mutlaka yenmesi gereken enginarı, bir de baklayla bir araya getirince tadı da efsane oluyor.

Karşımıza en besleyici haliyle çıkıyor: Baklalı enginar tarifi

 • Zeytinyağlı bezelye tarifi

Zeytinyağlı Bezelye Tarifi

Zeytinyağlı Bezelye Tarifi

Bezelye, baklagillerin en sevilen üyelerinden biri. Baklagillerin de nasıl bir bitkisel protein deposu olduğunu biliyorsunuz zaten. O yüzden istedik ki şöyle zeytinyağlı nefis bir bezelye yemeği hazırlayalım, afiyetle doyarken proteinimizi de alalım.

Şifası renginden belli: Zeytinyağlı bezelye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Melek Coskun13 Kasım 2017 16:21
Elinize sağlık çok güzel görünüyorlar.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?