Ispanaklı Krep Pasta Tarifii

Ispanağı Herkesin Sevmesini Sağlayacak Kadar İddialı 12 Farklı Ispanaklı Tarif

Favorilerime
Ekle

Ispanaklar çıtır çıtır halleriyle tezgahlara dolduğuna göre ne duruyoruz, kolları sıvayın, onları en lezzetli, en renkli şekilde değerlendirelim, birbirinden değişik ve pratik bu ıspanaklı farklı tarifleri tek tek deneyelim.

Bugüne dek onunla belki de sadece yemek ya da börek yaptınız ama bugünden sonra işler değişecek, emin olabilirsiniz. Aşağıda sizi bekleyen rengarenk tarifler sayesinde ıspanakla arası pek iyi olmayanların dahi afiyetle ıspanak yemesini sağlayacak, çocuklarınızı bile ona hayran bırakacaksınız, iddialıyız.

Hadi kimseyi daha fazla merakta bırakmayalım ve hemen birbirinden nefis bu ıspanaklı farklı tariflerle sizi baş başa bırakalım.

 • Yeşilim tatlısı tarifi

Ispanakla yaptığınıza kimse inanamayacak, bu tatlı hem görüntüsüyle hem de lezzetiyle ilk kez gören herkesi şaşırtacak.

Tarifini soran sorana: Yeşilim tatlısı tarifi

 • Ispanaklı kek tarifi

Ispanağın renginden destek almaya bu kez de bu kek tarifiyle devam ediyor, puf puf kabaran, rengiyle şaşırtan bir kek hazırlıyoruz.

Kabına sığmıyor: Ispanaklı kek tarifi

 • Ispanak mücveri tarifi

Ispanağı farklı tariflerde kullanacağız diye onunla sürekli tatlı yapacak değiliz tabii ki. Kendisini şöyle yedikçe yemek isteyeceğiniz mis gibi mücverlere de dönüştürebilirsiniz mesela.

Yoğurt sosa bana bana: Ispanak mücveri tarifi

 • Fırında ıspanaklı mücver tarifi

Ispanakla klasik bir börek hazırlamak yerine onu şöyle fırında pişirebileceğiniz nefis bir mücvere de dönüştürebilir, dilim dilim servis edebilirsiniz.

Bırakın, nar gibi kızarsın: Fırında ıspanaklı mücver tarifi

 • Fırında kaşarlı ıspanak yemeği tarifi

Klasik bir ıspanak yemeği yaptığınızda ev ahalisi içinde sevmeyen oluyorsa bu tarifi hemen şimdi kaydedip ilk fırsatta deneyin deriz. Zira bu tarif hem çok doyurucu bir yemek oluyor hem de ıspanağı sevmeyenlerin bile onu afiyetle yemesini sağlıyor.

Akşam yemeğine konuk edin onu: Fırında kaşarlı ıspanak yemeği tarifi

 • Peynirli ıspanaklı arpa şehriye tarifi

Ispanağı sofralara farklı şekillerde çıkarmaya şimdi de arpa şehriyeden destek alarak devam ediyoruz. Hazırlaması pratik bu nefis yemeği dilim dilim tabaklara alıyoruz.

Bir dilimiyle doyursa da bir dilim daha yemek isteyeceksiniz: Peynirli ıspanaklı arpa şehriye tarifi

 • Ispanaklı yeşil mantı tarifi

mutfakta yepyeni tatlar denemeyi sevenlerden, sunuma da özen gösterenlerdenseniz gelin bu tarifte buluşalım, birlikte mantıya sınıf atlatalım.

Onu bir de böyle deneyin: Ispanaklı yeşil mantı tarifi

 • Bayat ekmek böreği tarifi

Ispanakla hazırladığınız tüm börekleri unutun. Bu börek hem çok tasarruflu hem de nefis bir lezzet. Üstelik hazırlaması da sadece 15 dakika.

İsraf sevmez börek: Bayat ekmek böreği tarifi

 • Ispanaklı krep pasta tarifi

Fırın kullanmadan hazırlayabileceğiniz en şık, en renkli, en lezzetli pasta karşınızda! Onu hazırlamak için özel bir gün beklemeyin, en yakın zamanda hemen deneyin.

Her katına ayrı ayrı hayran olunası bir lezzet: Ispanaklı krep pasta tarifi

 • Yağsız ıspanaklı börek tarifi

Ispanaklı böreği çok seviyor ama bir yandan da yediklerinize dikkat etmeye çalışıyorsanız Ferhat Şef'in muazzam bir önerisi var. Bu börek, pişmanlık yaşamadan yiyebileceklerinizden.

Sadece 98 kalori: Yağsız ıspanaklı börek tarifi

 • Ispanaklı şibit tarifi

Ispanakla hazırlanan birçok yöresel tarifimiz de var tabii ki. Mesela bu mis gibi şibit gibi... Sıcak sıcak sofrada yerini alsın

Kütahya mutfağından çıkıp gelen bu lezzetle herkes tanışsın: Ispanaklı şibit tarifi

 • Ispanaklı pasta tarifi

Ispanağa karşı olan tüm ön yargıları rafa kaldıran bu pastadan söz etmeden olur mu hiç? O, ıspanağın en şık, en tatlı, en sevimli hali.

En yakın zamanda denenmeli: Ispanaklı pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?