bby-yogurt-pasta-buyuk

Yoğurt Sayesinde Mükemmel Bir Kıvam Yakalamanızı Sağlayacak 10 Farklı Pasta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kıvamıyla dahil olduğu her tarifin lezzetini katlayan yoğurtla bu kez mis gibi pastalar yapalım diyoruz, siz de bize katılmaz mıydınız?

Dilerseniz kremasında, dilerseniz pandispanyasında dilerseniz her ikisinde de bolca yoğurt kullanarak hazırlayacağınız bu birbirinden farklı yoğurtlu pasta tarifleri, mutfağınıza şıklık ve lezzeti aynı anda taşımanızı sağlayacak.

En özel günlerinizde dahi gururla misafirlerinize sunabileceğiniz kadar iddialı, yapıp afiyetle yemek için özel bir gün beklemek istemeyeceğiniz kadar nefis tatlılar onlar. Sofranızda onlara mutlaka yer açın.

Buyurun hemen başlayalım.

  • Yoğurt pastası tarifi

Yoğurtla hazırlanan ve limon aromasıyla her lokmada ayrı bir ferahlık yaşatan kremasıyla bu pasta, şu zamana dek denediklerinizden çok daha başka.

Hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz: Yoğurt pastası tarifi

  • Çilekli pasta tarifi

Şimdi de kremasında değil pandispanyasında yoğurt kullanmak isteyenler için bir önerimiz var. Yoğurt sayesinde bu pandispanyanın kıvamı sütle yapılandan çok daha lezzetli oluyor. Üzerine gelen meyveler ve tam kıvamında kremasıyla bu pasta, pastane kıskandırıyor.

Üzerini mevsim meyveleriyle renklendirebilirsiniz: Çilekli pasta tarifi

  • Vişne soslu yoğurt keki tarifi

Biz ona kek dedik ama kendisi aslında tüm pastaları görüntüsüyle, lezzetiyle geride bırakacak kadar süslü ve nefis. Üstelik yapımı da düşündüğünüzden çok daha kolay.

Hadi yapalım: Vişne soslu yoğurt keki tarifi

  • 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

Daha sağlıklı seçenekler isterseniz sizi de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz. Kendisi sadece 4 malzemeyle hazırlanıyor, lezzetli olduğu yetmezmiş gibi çok da sağlıklı oluyor.

En masum pastalardan biri o: 4 malzemeli şekersiz pasta tarifi

  • Çilekli yoğurtlu mozaik pasta tarifi

En klasik lezzetlerimizden mozaik pastayı daha önce hiç böyle denemiş miydiniz? Onu kakaonun tekdüzeliğinden kurtarıyor, çok daha renkli, çok daha lezzetli bir hale getiriyoruz.

Bekleriz: Çilekli yoğurtlu mozaik pasta tarifi

  • Limonlu cheesecake tarifi

Klasik pastalardan ziyade şöyle hafif ekşimsi bir cheesecake'i tercih edenlerdenseniz böyle buyurun lütfen. Dışarıda yediklerinizi aratmayacak kıvamıyla bu cheesecake yeni favoriniz olacak.

Kıvamını tutturmanın tüm püf noktalarıyla, karşınızda: Limonlu cheesecake tarifi

  • Medovik tarifi

Yoğurtlu pastalarıyla listemize destek veren hamarat yazarlarımızın mutfaklarındayız şimdi de. Derya Jerdev'in mükemmel sunumuyla bu pasta en yakın zamanda denemeniz gerekenlerden.

Yapımı da çok pratik: Medovik tarifi

  • Victoria sponge cake tarifi

Hep aynı pastaları hazırlamaktan sıkıldıysanız çay saatlerinizin en havalı ismi olmaya aday bu pastayla tanışmalısınız. Kendisi en özel günlerinizde de size tüm asaletiyle eşlik etmeye hazır.

triaevents'den geliyor: Victoria sponge cake tarifi

  • Tort qat pastası tarifi

Siz yeter ki yoğurtla hazırlanan farklı pastalar yapmak isteyin, hamarat yazarlarımız mükemmel tarifleriyle size destek olmaya hazır. Mariya Axmedova'nın mutfağından çıkan bu kat kat lezzete sofranızda yer açın.

Bağımlılık yapacak kadar nefis: Tort qat pastası tarifi

  • Ananaslı revani pasta tarifi

Ananaslı Revani Pasta Tarifi

Ananaslı Revani Pasta Tarifi

Yoğurt sayesinde o benzersiz dokusuna ulaşan revaniyi muazzam bir pastaya dönüştürmeye ne dersiniz? Onu daha önce hiç böyle denemediyseniz yazarımız Esra Arıcı'nın bu tarifi tam size göre demektir.

En tatlı sürpriz: Ananaslı revani pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?