https://yemek.com/tarif/cevizzade/ | Cevizzade Tarifi

Kaymak Sayesinde Mükemmel Bir Kıvama Kavuşan 14 Farklı Tarif

Favorilerime
Ekle

En sevilen süt ürünlerinden kaymağa hakkını verelim, onun kendine has efsane tadını ve dokusunu nefis tariflerde kullanalım diyoruz bugün, buyurmaz mıydınız?

Kaymağı kahvaltı sofralarında bal ile bir arada görmeyi çok seviyor, zaman zaman onu tatlılarımızın üzerini süslemek için de kullanıyoruz. Ama bu kadarla yetinmek olmaz. Kaymak sayesinde mükemmel bir kıvam alan hamur işlerinden şu zamana dek büyük ihtimalle hiç denemediğiniz tatlılara, kaymakla yapabileceğiniz tariflerin sınırı yok aslında.

Buyursunlar, sizi nefis ve farklı kaymaklı tariflerimizle baş başa bırakalım, içlerinden en çok beğendiklerinizi hemen seçmeyi ve kaydetmeyi unutmayın.

 • Kaymaklı kurabiye tarifi

Kaymağı hamur işlerinde, özellikle de şöyle mis gibi kurabiye tariflerinde değerlendirerek muazzam bir doku yakalayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Denemek üzere hemen şuradan bekleniyorsunuz: Kaymaklı kurabiye tarifi

 • Kaymaklı limonlu kurabiye tarifi

Yapacağınız kıyır kıyır kurabiyelerin daha aromatik olmasını isterseniz mis kokulu limonlardan da bolca destek alabilirsiniz.

Kokusu tüm mutfağa yayılır: Kaymaklı limonlu kurabiye tarifi

 • İrmikten ekmek kadayıfı tarifi

Şerbetli bir tatlıyı kolayca hafifletmenin ve içimiz bayılmadan afiyetle yemenin yolu kaymaktan geçiyor, kaymak bu tarifte bir süsten çok daha fazlasına dönüşüyor.

İştah açan sunumuyla karşınızda: İrmikten ekmek kadayıfı tarifi

 • Cevizzade tarifi

Cevizli baklavayı dahi lezzetiyle geri planda bırakacak, çıtır çıtır dokusuyla yedikçe yemek isteyeceğiniz bir tatlı karşınızda.

Hazırlaması da düşündüğünüzden çok daha pratik: Cevizzade tarifi

 • San Sebastian cheesecake tarifi

Bu meşhur cheesecake'i evde, ellerinizle hazırlamak isterseniz kaymaktan destek alarak o mükemmel kıvamını kolayca tutturabilirsiniz.

Detaylar için burada buluşalım: San Sebastian cheesecake tarifi

 • Kaymaklı biber aşı tarifi

Başında da söylediğimiz gibi kaymak sadece balla bir arada tüketilmez, tatlıların üzerine süs olarak konmaz. Bakınız onunla mis gibi yemekler hazırlamak da mümkün.

Muhacirlerin pek yakından tanıdığı bir lezzet o: Kaymaklı biber aşı tarifi

 • Kaymaklı bulgur pilavı tarifi

Bulgur pilavını kaymakla yapmayı daha önce hiç denemediyseniz en yakın zamanda denemelisiniz. Kaymak sayesinde o kadar yumuşak ve lezzetli oluyor ki tek başına bir öğün olarak afiyetle yeniyor.

Sebzelerinde desteğiyle muazzam oluyor: Kaymaklı bulgur pilavı tarifi

 • Kaymaklı cevizli poğaça tarifi

Puf puf kabarıp fırından nar gibi kızarmış halde çıkacak, yumuşacık dokusuyla kahvaltılardan çay saatlerine, acıktığınız her ana çok yakışacak bir poğaça hazırlamak üzere mutfaktayız bu kez.

İçindeki kaymak ve cevizle o çok başka: Kaymaklı cevizli poğaça tarifi

 • Kaymakpare tarifi

Tadına bir kez bakan bir daha ondan vazgeçemiyor, bu şahane kaymakpare şerbetli tatlı severlerin en favori tatlısı oluyor.

Denemeyen kalmasın: Kaymakpare tarifi

 • Hayrabolu tatlısı tarifi

Sadece üzerinde değil hamurunda da kaymak kullanarak hazırlayabileceğiniz, dokusu nefis bu tatlı yöresel lezzetlerimizin en özellerinden aslında.

Trakya mutfağından geliyor: Hayrabolu tatlısı tarifi

 • Helva-i hakani tarifi

Şimdi de Osmanlı mutfağından miras bir lezzetle devam ediyor, çok sevdiğimiz helvaya adeta sınıf atlatıyoruz. Bolca kaymakla öyle lezzetli bir hale geliyor ki...

Hepsini bir oturuşta bitirmek isteyeceksiniz: Helva-i hakani tarifi

 • Kakaolu kıyırpare tarifi

Kaymak sayesinde kıvamı kıyır kıyır oluyor, adını da buradan alıyor. Kakaolu enfes dokusuyla adeta brownie tadında enfes bir tatlı hazırlamak isterseniz tarifimiz hemen aşağıda sizi bekliyor.

Bu tarafa doğru alalım sizi: Kakaolu kıyırpare tarifi

 • Cevizli fincan kadayıf tarifi

Kaymağı yine hem içinde hem de üzerinde kullanabileceğiniz bir tatlıyla devam ediyoruz. Cevizlere eşlik eden kaymak sayesinde içinizi hiç baymayacak bu tatlıyı misafirlerinize de gönül rahatlığıyla ikram edebilirsiniz.

Çünkü o hem çok pratik hem de çok şık: Cevizli fincan kadayıf tarifi

 • Şekersiz yağsız irmik helvası tarifi

Şekersiz Yağsız İrmik Helvası Tarifi

Rafine şeker kullanmayı tercih etmiyor, olabildiğince ondan uzak durabileceğiniz lezzetleri tercih ediyorsanız sizi hemen bu tarifimize doğru alalım. Toplamda 4 malzemeyle hazırlayabileceğiniz çok pratik ve sağlık dolu bir irmik helvası o.

Helvaların en hafifi: Şekersiz yağsız irmik helvası tarifi

 • Evde yapmak isteyenlere özel bonus: Süt kaymağı yapımı

Süt Kaymağı Yapımı Tarifi

Süt Kaymağı Yapımı Tarifi

Tariflerde kullanabileceği kaymağı evde, kendi elleriyle hazırlamak isteyenlere de nefis bir önerimiz var. Malzemeleri hazırlayın, hemen mutfakta buluşalım.

Buyursunlar: Süt kaymağı yapımı


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?