https://yemek.com/tarif/yesil-mercimek-corbasi/ |  Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi

Sonbahar-Kış Boyunca Sofradan Eksik Olmaması Gereken Şifa Dolu 9 Erişteli Çorba Tarifi

Favorilerime
Ekle

Kış hazırlıklarının en lezzetli, en doyurucularından ev yapımı eriştelerinizi hazırladınız mı? Hadi o zaman, şimdi onların tadını en şifalısından çıkarma zamanı.

Tüm sonbahar-kış sezonunda sofranızdan eksik etmek istemeyeceğiniz kadar lezzetli çorbalar hazırlayacağız bugün. Her biri farklı ama her biri nefis bu çorbaların içinden mis gibi eriştelerimizi de eksik etmeyecek, onların doyuruculuğuna doyuruculuk, lezzetlerine lezzet katacağız.

Siz de bu nefis erişteli çorba tariflerini bir köşeye kaydetmeyi, tarif defterlerinize eklemeyi unutmayın. Kış kapıda, hastalıklar dört bir yanınızı sardığında bu şifalı lezzetler çok işinize yarar, bizden söylemesi.

Buyursunlar, soğutmadan başlayalım.

  • Erişte çorbası

Tadı damakta kalan bir anne, anneanne lezzeti o. Çocukluğumuzdan beri çok sevdiğimiz o tadın en lezzetlisini evde, kendi ellerinizle hazırlayabilin diye geliyor...

Bu kez siz sevdiklerinize hazırlayın: Erişte çorbası tarifi

  • Yeşil mercimek çorbası

Eriştenin doyuruculuğuna besleyicilik katan yeşil mercimekten daha çok destek almak isterseniz bu tarifimiz tam size göre demektir. Bir kasesi bile tıka basa doyurmaya yeten bu lezzet, bu sonbahar-kış sezonu favoriniz olacak.

Sofranızdan hiç eksik etmek istemeyeceksiniz: Yeşil mercimek çorbası tarifi

  • Köfteli erişte çorbası

Tek başına bir ana yemek gibi dahi değerlendirebileceğiniz bir tarifte sıra. Bu kez erişteye nohut eşlik ediyor, ince bulgur ve kıymayla hazırlanan mini mini köfteler de onları yalnız bırakmıyor.

Onun olduğu sofrada ana yemek aranmaz: Köfteli erişte çorbası tarifi

  • Erişteli yoğurt çorbası

Yoğurtla sadece yayla çorbası yapacak değiliz! Onu tıpkı yayla çorbasına benzer bir şekilde ama erişteden aldığımız destekle çok daha doyurucu ve lezzetli bir hale getirdik.

Kaseler dolusu içmeden edemedik: Erişteli yoğurt çorbası tarifi

  • Sakala çarpan

Anadolu'nun farklı yörelerinde dul avrat çorbası, bacaklı çorba gibi isimlerle de anılan sakala çarpan çorbası, ilk olarak ilginç adıyla dikkat çekse de tadına bakar bakmaz sorulan soru "Bu nefis lezzeti nasıl yaptın?" oluyor...

İşte o tam kıvamında reçete burada sizi bekliyor: Sakala çarpan çorbası tarifi

  • Tutmaç çorbası

Tıpkı tarhana çorbası gibi çok eski zamanlardan beri mutfak kültürümüzün en şifa dolu lezzetlerinden olan tutmaç çorbasını unutmak olmaz. Farklı yörelerde farklı malzemelerle de hazırlanan bu çorba, içindeki her bir malzemeye tek tek teşekkür etme isteği uyandırıyor.

Efsane lezzet: Tutmaç çorbası tarifi

  • Köy çorbası

Soğuklar iyiden iyiye kendini hissettirmeye başlamadan bir kez içseniz neredeyse tüm kışı hasta olmadan geçireceğinizin garantisini verebilecek kadar besleyici bir lezzet karşınızda. Protein deseniz onda, besleyicilik, doyuruculuk deseniz onda...

Kaseler şifa dolsun: Köy çorbası tarifi

  • Kesme çorba

Yine eriştelerin başrolü kapacağı ama bu kez usulü Erzincan mutfağından gelen bir çorba hazırlıyoruz. Tavuk suyundan aldığımız lezzetle, sadece midelere ziyafet olmakla kalmayacak, vücuda da sağlık katacak enfes bir lezzet yapıyoruz.

Tencereleri çıkarın, başlayalım: Kesme çorba tarifi

  • Sütlü tavuk suyu çorbası

Sütlü Tavuk Suyu Çorbası Tarifi

Sütlü Tavuk Suyu Çorbası Tarifi

Süt, tavuk suyu, tereyağı, limon ve tabii ki erişteler... Yaparken asla kesilmeyecek, tam kıvamında, kaşıklar dolusu yemek isteyeceğiniz bir lezzet hazırlamak istiyorsanız hemen buraya.

Bu kış sofranızdan erişteler, vücudunuzdan sağlık eksik olmasın: Sütlü tavuk suyu çorbası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?