https://yemek.com/tarif/limonlu-mozaik-pastasi/ | Limonlu Mozaik Pasta Tarifi

Çalışanlar İçin Hazırlaması 15 Dakikadan Fazla Sürmeyen 14 Pratik Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Tüm gün çalışıp işe yorgun, enerjisi azalmış halde gelenler bilir, mutfakta bir şeyler hazırlamak, özellikle çalışma günleri bir hayli zorlu olabilir. Tam da bunun için çalışanlara özel pratik tarifler üretmeye gayret ediyor, kısa sürede kolayca hazırlanan pratik ve nefis ana yemekler ya da çalışanların da kolayca yapabileceği sulu yemekler yapıyoruz sık sık, biliyorsunuz.

Ama kabul edelim, iş ana yemeği hazırlamakla bitmiyor. İnsanın canı hafta içi de mis gibi tatlılar yemek isteyebiliyor mesela. İşte bu yüzden sizin için pratik tatlı tarifleri de hazırladık hemen. Yorgun olduğunuzda dahi dakikalar içinde kolayca yapabileceğiniz kadar pratik tatlılardan söz ediyoruz. Çalışanlar, tüm günü işte ya da okulda geçirenler, masa başından ayrılamayanlar başta olmak üzere mutfakta pratik çözümleri seven herkes bu listemizi mutlaka kaydetmeli ve ihtiyaç anında hemen değerlendirmeli.

Karşınızda sütlüsünden şerbetlisine, çalışanlar için tatlı tarifleri...

 • Kakaolu muhallebi tarifi

Her mutfakta mutlaka pişmiş tatlılardan biriyle, en sevdiklerimizden kakaolu muhallebiyle başlıyoruz! Tatlı deyince aklına kaşık kaşık yemelik sütlü tatlılar gelenler buraya.

Onu sevmeyen zor bulunur: Kakaolu muhallebi tarifi

 • Hurmalı irmik tatlısı tarifi

Eğer rafine şekerle aranıza mesafe koymaya gayret ediyor, olabildiğince sağlıklı tatlılar yapmaya özen gösteriyorsanız sizi de bu sütlü tatlı tarifimize doğru alalım hemen.

Toplam 5 malzemeli: Hurmalı irmik tatlısı tarifi

 • Portakallı parfe tarifi

Daha ferah tatlılardan hoşlanıyorsanız pişirme uğraşı dahi olmayan parfeler tam size göre demektir. Sadece 10 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz bu pratik tatlının en zor yanı buzlukta geçirmesi gereken süreye sabretmek.

Kıvamını buluncaysa kalanı alabildiğine lezzet: Portakallı parfe tarifi

 • Limonlu mozaik pasta tarifi

Pratik tatlılar dünyasının en özel, en nostaljik ve lezzetli temsilcilerinden mozaik pastayı aldık, onu limonla bir araya getirip çok daha farklı bir lezzet yakalamanızı sağladık. Mutfakta yenilik yapmayı sevenler bu tarifi mutlaka denemeli.

Böylesi çok daha ferah: Limonlu mozaik pasta tarifi

 • 10 dakikada çikolatalı cezerye tarifi

Çikolata tutkunlarını, tatlı deyince aklına hemen çikolatalı tatlılar gelenleri bu tarifte buluşturmak isteriz. Zira kendisi çikolatanın tadına doya doya varabileceğiniz, içindeki cezeryeyle midenize de iyi gelecek bir tatlı.

Kahvenin, çayın yanında nefis olur: 10 dakikada çikolatalı cezerye tarifi

 • Şekersiz kartopu tatlısı tarifi

5 malzeme kullanarak, toplamda sadece ama sadece 5 dakikada yapabileceğiniz çok pratik bir tatlı o. Üstelik içinde rafine şeker de yok!

Balla tatlanan lezzet lokmaları: Şekersiz kartopu tatlısı tarifi

 • 2 malzemeli çikolatalı mousse tarifi

Hazırlaması toplam 10 dakika süren, üstelik sadece 2 malzemeyle hazırlayabileceğiniz çok özel bir tarif karşınızda! Üstelik bu tatlı, veganların da gönül rahatlığıyla yiyebileceklerinden.

Mükemmel kıvamıyla şaşırtır: 2 malzemeli çikolatalı mousse tarifi

 • Bisküvili irmik tatlısı tarifi

Toplam 5 malzemeyle hazırlayabileceğiniz bu pratik tatlı, her lokmasında adeta bir pasta lezzeti yaşatıyor, hazırlaması 5, pişirmesi de 15 dakika sürüyor.

Kurtarıcı tatlılar kuşağından: Bisküvili irmik tatlısı tarifi

 • Mafiş tatlısı tarifi

Kabul, şerbetli tatlıları hazırlamak sütlü tatlılara göre daha uzun sürebiliyor, şerbeti ayrı, hamurunu ayrı hazırlamak, pişirmek ve bir araya getirmek gibi birden çok aşaması oluyor. Ancak canınız her şeye rağmen şerbetli bir tatlı yapıp yemek isterse yaklaşın böyle. Çünkü onu hazırlamak toplamda 20 dakikayı geçmiyor.

Ne kadar pratik olduğunu görünce şaşıracaksınız: Mafiş tatlısı tarifi

 • Cennet çamuru tarifi

Kolay şerbetli tatlı tarifleri arayanlara bir önerimiz de mutfağımızın en özel, en lezzetli tatlılarından cennet çamuru! Baklavayı dahi unutturacak lezzetli bu tatlıyı toplam 20 dakikanızı ayırarak yapabileceğinizi bir kez keşfedince sık sık yapmak isteyebilirsiniz, bizden uyarması.

En yorgun olduğunuz günü dahi güzelleştireceği kesin: Cennet çamuru tarifi

 • Süt şerbetli borcam tatlısı tarifi

Malzeme listesini bir kez görünce hemen ezberleyebileceğiniz, çünkü 3 kaşık ölçüsüyle kolayca hazırlanan nefis bir tatlıyla devam ediyoruz şimdi. Üstelik kendisi sütle hazırlanan şerbetiyle klasik şerbetli tatlılardan çok daha farklı.

Bir dilim yiyen bir dilim daha ister: Süt şerbetli borcam tatlısı tarifi

 • Ev yapımı kakaolu puding tarifi

Dışarıdan hazır paketler halinde aldığınız pudinglerden dahi kolay olacak, hemen her evde bulunan 6 malzemeyle yapabileceğiniz bir puding hazırlamak üzere mutfaktayız şimdi.

Kıvamına hayran kalacaksınız: Ev yapımı kakaolu puding tarifi

 • Kolay lokum tarifi

"Evde lokum yapılır mı hiç" diyenleri dahi kolay yapımı ve lezzetiyle şaşırtacak bir lokum hazırlamak üzere mutfaktan bekleniyorsunuz. Tatlıda meyve aromasını yakalamayı sevenler için en nefis aromalı lezzetlerden olur o.

Damaklara ferahlık: Kolay lokum tarifi

 • Hint lokumu tarifi

Hint Lokumu Tarifi

Hint Lokumu Tarifi

Hindistan cevizinin o kendine has tadını sevenler için de bir başka lokum tarifi hazırlıyoruz şimdi. Her ısırıkta midelere şenlik bir tada dönüşen, ortasındaki sürprizle yüzlerde iştah dolu gülümsemelere sebep olacak bir tatlı o.

Farklılık severlerin yeni favorilerinden olmaya aday: Hint lokumu tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?