https://yemek.com/tarif/papara/ | Papara Yemeği Tarifi

Nisan Ayı Boyunca En Çok Denenen ve Beğenilen 11 Tam Ölçülü Tarif

Favorilerime
Ekle

Ramazan ayını dolu dolu yaşadığımız nisan ayının sonuna gelirken bu ayın öne çıkan lezzetlerini sizler için bir araya getirdik. Ay boyu paylaştığımız ve takipçilerimiz tarafından en çok denenenler arasına girmeyi başaran bu yemek tarifleri, deneyen herkesin beğenisini kazanmayı başardı.

Sahurluk lezzetlerden nefis ana yemek tariflerine, farklı ve pratik tatlılardan sofralara yenilik katan lezzetlere, gelin, nisan ayında en çok hangi yemekler yapılmış, en çok hangi tarifler beğenilmiş birlikte inceleyelim.

Eğer içlerinde gözünüzden kaçanlar olduysa ilk fırsatta denemeyi, "Denemiştim ama tarifini kaydetmeyi unutmuşum" dedikleriniz varsa hemen şimdi bu tarifleri tarif defterlerinize kaydetmeyi unutmayın!

 • Mayalı kolay akıtma tarifi

Nisan ayının en çok sevilen tariflerinden biri sahur için hazırladığımız bu nefis akıtma tarifi oldu. İçindeki maya sayesinde hem yumuşacık bir doku kazanan hem de uzun süre tok tutan bu akıtmayı yılın tüm zamanlarında, kahvaltılarınıza da konuk etmek için bu tarifi hemen şimdi kaydetmeyi unutmayın.

Henüz denemediyseniz ilk fırsatta denemelisiniz: Mayalı kolay akıtma tarifi

 • Fırında patatesli ıspanak mücver tarifi

Ispanaklı börek lezzetini çok daha pratik bir şekilde yakalamanızı sağlayan bu tarif, bu ay sahur sofralarında kendine bol bol yer buldu, deneyen herkesin damağını şenlendirirken uzun süre tok tutması sayesinde de en çok tercih edilenlerden oldu. Gelin, bu lezzetin tadını dört mevsim çıkaralım şimdi.

Kahvaltıya da uyar çay saatlerine de: Fırında patatesli ıspanak mücver tarifi

 • Kızartmadan fırında köfteli patates dizme tarifi

Nisan ayında iftar sofralarımıza uyacak birçok nefis ana yemek de hazırladık tabii ki. Patates ve köftenin uyumunu en hafif şekilde sofranıza taşımanızı sağlayan bu tarif içlerinde en çok sevilenlerden oldu.

Pratik yapımıyla o, her sofrada yerini almalı: Kızartmadan fırında köfteli patates dizme tarifi

 • Papara yemeği tarifi

Bir önceki günden kalan ramazan pidelerini ya da bayatlamaya başlayan ekmekleri değerlendirmenin en doyurucu, en lezzetli yollarından biri bu yemekten geçiyor, israf karşıtı bu nefis yemeği hazırlaması da sadece 15 dakika sürüyor.

Pratik yemek tarifleri arayanlar için geliyor: Papara yemeği tarifi

 • Fırında içli köfte tarifi

İçli köfte sevenler için hazırladığımız bu özel tarif, evde içli köfte yapmaya cesaret edemeyenler, tek tek şekil vermekle uğraşacak vakti olmayanlar için biçilmiş kaftan.

Tarifi her zaman tam tutar: Fırında içli köfte tarifi

 • Çiftlik köfte tarifi

Öğünlerinde sebze ve et dengesine özen gösterenlere, hem besleyici hem de doyurucu bir ana yemek hazırlamak isteyenlere de nefis bir önerimiz daha var!

Renkleriyle iştah açar: Çiftlik köfte tarifi

 • Dereotlu kabak tarator tarifi

Ana yemeklerin en lezzetli eşlikçilerinden olmaya aday bu ferah tarifimiz de nisan ayının en çok sevilen, en çok yapılanlarından biri. Eğer kabağı daha önce hiç böyle denemediyseniz en yakın zamanda denemelisiniz.

Sulanmamasının tüm lezzet sırları da burada: Dereotlu kabak tarator tarifi

 • Yoğurt tatlısı tarifi

Sıra geldi ayın en çok sevilen tatlılarına... Ramazanın da etkisiyle şerbetli tatlıları sofralarımıza sıkça konuk ettiğimiz nisan ayı içinde puf puf kabarıp çayın yanında muazzam bir ikramlığa dönüşen yoğurt tatlısı deneyen herkesten tam puan almayı başardı...

Mükemmel dokusuyla damakta nefis tatlar bıraktı: Yoğurt tatlısı tarifi

 • Taş ekmeği tarifi

Bu ay kurduğumuz ramazan sofralarına tatlı olarak da birçok yöresel tarifimizi taşıdık, içlerinden en çok denenen ve sevilenlerden biri bu nefis taş ekmeği tarifi oldu.

Elazığ mutfağının sofralarımıza nefis bir armağanı o: Taş ekmeği tarifi

 • Samsun atom tarifi

Ramazanda bol bol sofralarımıza konuk ettiğimiz nostaljik tatlardan biri de Samsun mutfağından çıkıp gelen bu özel atom tarifi oldu! Az bilinen ama bir an önce keşfetmesi gereken bu tarifi deneyen herkes çok sevdi.

Şimdi deneme sırası sizde: Samsun atom tarifi

 • Ramazanın en sevileni bonusu: Kolay ramazan pidesi tarifi

Kolay Ramazan Pidesi Tarifi

Kolay Ramazan Pidesi Tarifi

Nisan ayının en çok sevilenlerinden biri de tabii ki bu nefis ve pratik ramazan pidesi oldu, birçok mutfağa hemen her gün sıcak sıcak konuk oldu. Zira bu tarifte uzun uzun hamur yoğurma uğraşı yok.

15 dakikada şipşak pişiyor: Kolay ramazan pidesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?