https://yemek.com/tarif/tavuk-haslama/ | Tavuk Haşlama Tarifi

Çalışanlar İçin Kısa Sürede Kolayca Hazırlanan 12 Sulu Yemek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Çalışanlar için özellikle hafta içi akşamları ne pişireceğini düşünmek, akşam yemeği olarak ne yapacağına karar vermek ve o yemeği yapmak pek de kolay olmuyor, doğruya doğru. İşten zaten yorgun halde dönünce insan evde de yorulmak istemiyor, az enerjiyle mümkün olan en pratik ve lezzetli yemeği yapmak büyük önem taşıyor.

Eğer siz de bütün gün işte yorulup akşamları bu sorunla sık sık karşılaşanlardansanız aşağıdaki tencere yemeklerini bilmenizde, tarif defterlerinize kaydetmenizde fayda var. Zira onlar hem anne elinden çıkmışçasına lezzetli oluyor hem de sizi çok uğraştırmadan az malzemeyle ve kısa sürede hazır oluyorlar.

Her gün dışarıdan hazır olarak yemek almak istemeyenler, "Evde bir sulu yemek pişsin de midemiz bayram etsin" diye düşünenler bu çalışanlar için sulu yemek tarifleri listemizde buluşuyor!

 • Sulu patates yemeği tarifi

Soğan, patates ve salça gibi hemen her evde bulunan 3 malzeme bir araya geliyor, mis kokulu nefis bir sulu yemeğe dönüşüyor.

Tencerede o varsa herkes mutlu: Sulu patates yemeği tarifi

 • Kıymalı patates yemeği tarifi

Eğer patatesi sade değil de biraz kıymadan da destek alarak hazırlamak isterseniz sizi bu pratik tarifimize doğru da alabiliriz.

Suyuna ekmek bana bana: Kıymalı patates yemeği tarifi

 • Tavuk haşlama tarifi

Hem sebzeli hem etli doyurucu bir yemek isterseniz tavuk bagetlerden ve renk renk sebzelerden destek alarak nefis bir haşlama da hazırlayabilir, o tencerede usul usul pişerken siz de şipşak sofranızı kurabilirsiniz.

Hem şifa dolu hem kolay: Tavuk haşlama tarifi

 • Karnabaharlı nohut ve sade pilav tarifi

Konserve nohuttan ya da varsa buzluğunuzdaki haşlanmış nohuttan destek alarak hazırlaması ortalama 10-15 dakikanızı alacak şöyle doyurucu bir menü de hazırlayabilirsiniz.

Proteini nohuttan: Karnabaharlı nohut ve sade pilav tarifi

 • Kıymalı mantar sote tarifi

Kolayca pişme konusunda üzerine tanımayan lezzetlerden mantar da bu listede bizimle olacak isimlerden elbette. Mantarı tek başına yiyince doyduğunu hissetmeyenler için bu kez onu kıymayla hazırladık üstelik.

Şipşak hazır: Kıymalı mantar sote tarifi

 • Karnabahar yemeği tarifi

Akşam yemeğinde çok ağır değil, sağlıklı tarifleri tercih edenlerdenseniz karnabaharla da mis gibi sulu yemekler hazırlayabilirsiniz. İçindeki pirinç sayesinde bu yemek düşündüğünüzden de doyurucu oluyor üstelik.

Karnabaharı bir de böyle denemelisiniz: Karnabahar yemeği tarifi

 • Mantarlı ıspanaklı nohut yemeği tarifi

Akşama sofrada renk cümbüşü olsun istiyorsanız, hep aynı yemekleri hazırlamaktan da sıkıldıysanız mantar, ıspanak ve haşlanmış nohutlardan destek alarak efsane bir sulu yemek yapabilirsiniz.

Bakınız şöyle: Mantarlı ıspanaklı nohut yemeği tarifi

 • Pirinçli Brüksel lahanası yemeği tarifi

Lahana türleri içinde ne yazık ki pek de tercih edilmeyenlerden biri Brüksel lahanası. Oysa o mini mini tanelerinin altında ne çok fayda, ne çok lezzet saklı. Bugüne dek onunla şöyle nefis bir yemek yapmadıysanız, onu sadece salata ya da tamamlayıcı olarak değerlendirdiyseniz bu kez başrolü ona vermenizin zamanı gelmiş demektir.

Bu tarifle onu sevmeyen kalmayacak: Pirinçli Brüksel lahanası yemeği tarifi

 • Pratik kıymalı barbunya tarifi

Eğer öncesinde buzluğa kaldırdığınız barbunyalarınız varsa bu tarifi toplam 15-20 dakikada kolayca hazırlayabilir, hem afiyetle doyup hem de yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Her lokması enerjinizi yükseltir: Pratik kıymalı barbunya tarifi

 • Tavuklu patates yemeği tarifi

Sadesini hazırladık, kıymalısını da yaptık... Şimdi sıra tavuklusunda! Mutfaklarımızın en sevilen, en klasik tatlarından patates yemeği, şimdi de tavuğun katkılarıyla karşınızda.

Böyle de nefis: Tavuklu patates yemeği tarifi

 • Yeşil mercimek yemeği tarifi

Klasiklerden söz etmişken mutfağımızın en klasik baklagil yemeklerinden yeşil mercimek yemeğini de unutmak olmaz. Kaşık kaşık yemelik bu lezzet de çok pratik bir şekilde hazır oluyor malum.

Hafta içi akşamlarının kurtarıcılarından: Yeşil mercimek yemeği tarifi

 • Brokoli yemeği tarifi

Brokoli Yemeği Tarifi

Brokoli Yemeği Tarifi

Tıpkı karnabahar gibi brokoli de sulu yemeğe kolayca dönüştürebileceğiniz sebzelerden biri. Çok kısa sürede, evdeki malzemelerin de desteğiyle onu efsane bir ana yemeğe dönüştürün ve yanında bir kase yoğurtla servis edin.

Midelere şenlik: Brokoli yemeği tarifi

Daha fazlası için şu listelerimize de göz atmayı unutmayın:

Çalışanlar İçin Hafta İçi Akşamlarına 26 "Makarna Olmayan" Pratik Tarif

Çalışanlar İçin Önceden Hazırlayıp Buzdolabına Atmalık 14 Nefis Yemek TarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?