https://yemek.com/tarif/semizotlu-fellah-kofte/ | Semizotlu Fellah Köfte Tarifi

"Fellah Köftesi Yanına Ne Gider?" Diyenlere Nefis ve Pratik 12 Tamamlayıcı Tarif

Favorilerime
Ekle

Ana yemek olarak fellah köftesi hazırladığınız ya da hazırlayacağınız bir menüde "Fellah köftesi yanına ne gider?" diye düşünüyorsanız, sofranız lezzetli ve zengin olsun ama yapacağınız eşlikçi tatlar sizi çok da uğraştırmasın istiyorsanız doğru yere geldiniz demektir, öncelikle hoş geldiniz.

Fellah köftesi gibi kıymayla yapılan birçok köfteye kıyasla görece ekonomik bir yemek hazırlamışken menünün kalanında da bütçenizi çok yormayacağınız tatlar seçebilir, dilerseniz sadece fellah köftesinin yanına iyi gidecek mezeler, salatalar hazırlamakla yetinmeyip öncesinde bir çorba, ara sıcak ya da içecek de ikram edebilirsiniz.

Sözün kısası, başrolünde fellah köftesi olan nefis bir menü hazırlamak için aklınızda oluşan fellah köftesinin yanına ne gider sorusunun en lezzetli yanıtları hemen aşağıda sizi bekliyor, fellah köftesinin yanında iyi giden bu tarifler, kolayca hazırlanıyor olmaları sayesinde de en çok sevilenler arasında yer alıyor.

 • Ev yapımı fellah köftesi tarifi

Fellah köftesini hazırlayarak işe başlamak isteyenleri hemen bu tarifimize alarak listemize başlayalım. Pişerken asla dağılmayacak, mükemmel kıvamıyla her gün olsa her gün yenecek kadar nefis fellah köftelerin sırrı bu tarifte saklı.

Püf noktalarına dikkat: Ev yapımı fellah köftesi tarifi

 • Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

Fellah köftesinden önce midenizi çok yormayacak, aksine damağınıza, midenize ferahlık olacak bir çorba ikram etmek isterseniz sizi hemen bu pratik çorba tarifimize doğru alabiliriz.

Kesilmez, tam kıvamında olur: Terbiyeli yoğurt çorbası tarifi

 • Tavuk suyu çorbası tarifi

Ana yemekte herhangi bir kırmızı ya da beyaz et bulunmadığında çorbada tavuk suyundan destek almak nefis bir denge kurmanızı sağlayabilir. Bu nefis lezzet gibi...

Üzerine de limon sıkalım: Tavuk suyu çorbası tarifi

 • Yoğurtlu kabak sıyırma tarifi

Fellah köfte sofrada yalnız kalmasın, yanında ona eşlik edecek nefis bir tamamlayıcı da olsun istiyorsanız kabakla kolayca hazırlanan bu hafif yemeği tercih edebilirsiniz.

Yapımı pratik, tadı nefis: Yoğurtlu kabak sıyırma tarifi

 • Patlıcan balığı tarifi

Sofraya isterseniz fellah köfteden önce bir ara sıcak gibi çıkarabileceğiniz, dilerseniz fellah köfteyle bir arada yiyebileceğiniz nefis bir patlıcan tarifi karşınızda şimdi!

Adını görüntüsünden alıyor: Patlıcan balığı tarifi

 • Rulo patates salatası tarifi

Daha doyurucu bir tarifle menünüzü desteklemek isterseniz o zaman da sebzelerin en doyurucularından patates size destek olabilir.

Üstelik bu hali çok şık: Rulo patates salatası tarifi

 • Manca tarifi

Fellah köftesinin başrolde olduğu bir menüde sofrayı zenginleştirmenin en pratik ve lezzetli yollarından biri renk renk, çeşit çeşit mezelerden geçiyor. İşte o mezelerin içlerinde de en çok yakışanlardan biri bu bol sebzeli Trakya lezzeti oluyor.

Trakya'dan sofranıza: Manca tarifi

 • Şakşuka tarifi

Patates, patlıcan, yeşil biber, kabak ve kapya biber aynı kasede buluşuyor, mutfağımızın en klasik tatlarından şakşuka fellah köftenin en lezzetli tamamlayıcılarından biri olup çıkıyor.

Sarımsaklı sosuyla o bir harika: Şakşuka tarifi

 • Semizotu salatası tarifi

Yoğurtlu semizotu salatası fellah köfteye en çok yakışan isimlerden biri. Hatta bakınız ikisinin aynı tabakta buluştuğu şöyle nefis bir tarifimiz dahi var: Semizotlu fellah köfte tarifi

Eğer siz onları bir arada değil de yan yana değerlendirmek isterseniz sizi de hemen bu tarifimize doğru alabiliriz.

Buyursunlar: Semizotu salatası tarifi

 • Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

Yoğurtla lezzeti katlanan köz patlıcanlar tabaklarda yerini alıyor, bu salata tarifi de yoğurtlu her lezzet gibi fellah köftenin lezzetini katlıyor.

Birlikte çok güzeller: Yoğurtlu patlıcan salatası tarifi

 • Kırmızı köz biber kızartması tarifi

Közlenmiş patlıcanlar sözü közlenmiş kapya biberlere bırakıyor, etli etli dokusuyla bu nefis kırmızı biberler, iç dolgusuyla daha da lezzetli bir hale geliyor.

Ara sıcak olarak sofrada yerini alsın: Kırmızı köz biber kızartması tarifi

 • Cevizli biber yoğurtlaması tarifi

Az malzemeyle, üstelik hazırlaması sadece 10 dakikanızı alacak nefis bir tarif daha! Her gün aynı yemekleri yapmaktan sıkıldıysanız fellah köftenin yanında bu nefis yoğurtlamayı hazırlayarak sofranıza nefis tatlar kazandırabilirsiniz.

Fellah köfteden rol çalacak kadar nefis: Cevizli biber yoğurtlaması tarifi

 • Ev yapımı limonata tarifi

Eğer yemeğin yanında şöyle ferah bir içeceğe asla hayır diyemeyenlerdenseniz sizi de böyle alalım ve evde, ellerinizle hazırlayabileceğiniz en ferah içeceklerden birini hazırlayalım.

Dışarıdan aldıklarınızdan çok daha leziz: Ev yapımı limonata tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?