İstiridye Mantarlı Bal Kabağı Çorbası Tarifi

Mükemmel Kıvamıyla Hayranlık Uyandıran 10 Pratik Mantar Çorbası Tarifi

Favorilerime
Ekle

Bugün mutfağımızın konuğu protein bakımından en zengin yiyecekler arasında yer alan, doğru tariflerde kullanıldığında tadına doyum olmayan mantar ve o güzelim mantar çeşitleriyle yapabileceğiniz birbirinden farklı mantar çorbaları!

Eğer bugüne dek evde mantar çorbası hazırlamadıysanız ya da yapmayı deneyip bir türlü istediğiniz o güzel kıvamı, tadı yakalayamadıysanız hemen aşağıda sizi bekleyen birbirinden farklı mantar çorbası tariflerine mutlaka göz atın. Zira içlerinden en az birine bayılacak, birçoğunu da tekrar yapmak üzere hemen şimdi tarif defterlerinize kaydedeceksiniz, eminiz.

Mantarla sadece kremalı mantar çorbası yapılmayacağının en lezzetli kanıtları hemen aşağıda sizi bekliyor. Buyursunlar...

  • Sütlü mantar çorbası tarifi

Eğer evde krema yoksa, kalmadıysa ya da mantar çorbası hazırlamak için krema kullanmak istemiyorsanız, farklı, daha hafif alternatifler istiyorsanız sütle de mis gibi bir mantar çorbası hazırlayabilirsiniz.

Bu tarifle kıvamı da tam istediğiniz gibi olacak: Sütlü mantar çorbası tarifi

  • Kremalı mantar çorbası tarifi

Eğer klasik tariflerden yana olanlardansanız, mantara en çok krema yakışır diyorsanız sizi hemen bu tarifimize doğru alalım.

Sıcak sıcak servis etmelik: Kremalı mantar çorbası tarifi

  • Macar usulü mantar çorbası tarifi

İçinde yok yok diyebileceğimiz bir mantar çorbasında sıra. Macar usulü bu lezzet, tek bir kasesiyle tıka basa doyuracak kadar besleyici, bir o kadar da nefis.

Kıvamı da adeta kadife gibi: Macar usulü mantar çorbası tarifi

  • Tavuklu sebzeli çorba tarifi

Mantar tek kalmasın, yanında onu lezzetiyle destekleyecek başka malzemeler de olsun istiyorsanız bu bol malzemeli, her kaşığı şifa dolu bu çorbayı da ilk fırsatta denemelisiniz.

Proteini de bol lezzeti de: Tavuklu sebzeli çorba tarifi

  • Mantar çorbası tarifi

Eğer sadelikten yana olanlardansanız bu çorba tam size göre demektir. Başrolünde sadece mantar olan bu çorbanın her yudumunda doya doya mantarın tadını çıkarabilirsiniz.

Hazırlaması 10 dakika: Mantar çorbası tarifi

  • İstiridye mantarlı bal kabağı çorbası tarifi

Evde istiridye mantarı varsa ve onunla ne yapacağınıza tam olarak karar veremediyseniz bu çorba size yanıt olacak türden bir lezzet sunuyor. İstiridye mantarının tadına afiyetle varmanızı sağlıyor.

Mantar çorbasında farklılık arayanlar için geliyor: İstiridye mantarlı bal kabağı çorbası tarifi

  • Kremalı dereotlu mantar çorbası tarifi

Çorbaya dereotunu çok yakıştıranları da hemen böyle alalım, hamarat yazarlarımızdan Zehra Yılmaz'ın hazırladığı dumanı üzerinde mis gibi bir mantar çorbası yapalım.

Dereotuyla daha bir lezzetli: Kremalı dereotlu mantar çorbası tarifi

  • Tavuklu mantar çorbası tarifi

Tavuk ve mantar birbirine en çok yakışan lezzetlerden olduğuna göre, onları aynı çorba tarifinde bir araya getirmeden olur mu hiç? Neredeyse ana yemek gücünde bir çorba hazırlamak üzere maharetli yazarlarımızdan Sema Ayvazoğlu'nun mutfağına davetlisiniz.

Her kaşığı besleyici, her kaşığı doyurucu: Tavuklu mantar çorbası tarifi

  • Tavuklu biberli mantar çorbası tarifi

Mantar çorbasına adeta seviye atlatan bir tarifte sıra! Bu kez içinde hem yeşil biber hem kırmızı biber kullanıyor, yoğurdunu, baharatlarını da eksik etmiyoruz.

Hamarat yazarlarımızdan filizlenen_mutfak'a teşekkürlerimizle: Tavuklu biberli mantar çorbası tarifi

  • Kanlıca mantarlı bal kabağı çorbası tarifi

Kanlıca Mantarlı Bal Kabağı Çorbası Tarifi

Kanlıca Mantarlı Bal Kabağı Çorbası Tarifi

Mutfakta farklı tatlar denemeyi sevenler içinse yazarlarımızdan Gamze Olgun, muazzam bir mantar çorbası hazırladı. Üstelik bu kez Kanlıca mantarları başrolde!

Böylesini belki de daha önce hiç denemediniz: Kanlıca mantarlı bal kabağı çorbası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?