https://yemek.com/tarif/haydari/ | Haydari Tarifi

"Karnıyarığın Yanına Ne İyi Gider?" Diye Düşünenlere Cevap Olacak 12 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Mutfağımızın en sevilen lezzetlerinden karnıyarık sofrada yerini alır almaz herkesi heyecanlandıran, mutlu eden yemeklerden biri zaten ama... Bazen onu hazırlamış olmak yeterli olmayabiliyor, insanın aklında "Karnıyarık yanına ne gider?", "Karnıyarığın yanında ne ikram edebilirim?" gibi sorular oluşuyor.

İşte siz de bu sorulara yanıt bulmakta zorlanıyorsanız, hep aynı pirinç pilavını yapmakla yetinmek istemiyorsanız ya da kalabalık bir grup için sofrayı olabildiğince farklı yan yemeklerle zenginleştirmek istiyorsanız çok doğru yerdesiniz demektir.

Karnıyarıktan önce ikram edebileceğiniz çorbalardan tutun karnıyarıkla birlikte ikram edebileceğiniz yan yemeklere, salatalara, hatta böyle nefis bir karnıyarık menüsünün ardından sunabileceğiniz tatlılara kadar, dört dörtlük bir menü oluşturmanızı sağlayacak nefis tamamlayıcı tarifler hazırladık. Size de içlerinden damak tadınıza en uygun olanları seçmek düştü.

Şimdiden ellerinize, emeklerinize sağlık diyor ve başlıyoruz! Buyursunlar...

 • Karnıyarık tarifi

Karnıyarığın yanına ne gider sorusuna yanıt bulmadan önce, tam kıvamında pişecek nefis bir karnıyarık tarifi verelim, önce ana yemeğimizi hazır edelim dedik.

Sofranın bugünkü yıldızı belli: Karnıyarık tarifi

 • Süzme mercimek çorbası tarifi

Klasik bir karnıyarık menüsü oluşturmak istiyorsanız çorba olarak mis gibi bir süzme mercimek çorbası yapabilir, sofradaki herkesin midesini nefis bir ziyafete hazırlayabilirsiniz.

Mükemmel kıvamıyla: Süzme mercimek çorbası tarifi

 • Köz domates çorbası tarifi

Eğer daha farklı tatlarla sofradaki herkesi şaşırtmak isterseniz domates ve biberleri közleyerek yapabileceğiniz bu nefis çorbaya menünüzde yer verebilirsiniz.

Köz tadıyla damakta iz bırakır: Köz domates çorbası tarifi

 • Tereyağlı pilav tarifi

Karnıyarığın yanına geleneksel bir yan yemek arayanlar için akla ilk gelen tabii ki bu güzelim pilav oluyor. Onu tane tane dökülecek bir kıvamda hazırlamak için bilinmesi gerekenler ise hemen aşağıda sizi bekliyor.

Ölçüleri şaşmaz: Tereyağlı pilav tarifi

 • Lokanta usulü bulgur pilavı tarifi

Eğer pilavda tercihiniz pirinçle yapılanlardan ziyade bulgurla yapılanlardan yana oluyorsa bu tarif de karnıyarığın yanında ikram edebileceğiniz en lezzetli seçeneklerden biri.

Tıpkı dışarıda yedikleriniz gibi: Lokanta usulü bulgur pilavı tarifi

 • Cacık tarifi

Karnıyarık ve pilav ikilisi yanında hiçbir şey olmasa da yeterince muazzam bir lezzet sunuyor ama cacık işin içine dahil olunca lezzet adeta katlanıyor, doğruya doğru.

O zaman yapalım: Cacık tarifi

 • Haydari tarifi

Tıpkı cacık gibi haydari de karnıyarığın başrolde olduğu bir menüye çok yakışacak isimlerden biri. Üstelik onun sunumu da ayrı bir şık.

Özel sofralara nefis bir sunumla: Haydari tarifi

 • Köz biberli cevizli erişte salatası tarifi

Karnıyarığın yanında herhangi bir pilav ya da püre yapmamış olsanız dahi bu salatayı hazırlayarak çok doyurucu bir menüye imza atabilirsiniz. Zira bu salata, bildiklerinizden çok daha farklı, çok daha doyurucu.

İçindeki eriştelerden gelen destekle: Köz biberli cevizli erişte salatası tarifi

 • Atom meze tarifi

Acı severleri de hemen böyle alalım ve genelde dışarıda yemeye alışık olduğunuz o güzelim atom mezeyi evde, dakikalar içinde hazırlayalım.

Acısı bol: Atom meze tarifi

 • Sultan mezesi tarifi

Eğer menünüzde klasiklerin dışına çıkmak isterseniz bu özel mezeyi de menünüze dahil edebilir, tadına bakan herkesin sizden tarifini isteyeceği çok özel bir lezzete imza atabilirsiniz.

Bir kez deneyenin sık sık yapmaya başladığı özel lezzet: Sultan mezesi tarifi

 • Nohutlu mor lahana salatası tarifi

Eğer karnıyarığın yanında yoğurtlu mezeler, salatalar dışında da bir şeyler olsun isterseniz mor lahananın da kendisine çok yakıştığını söylemeden geçmek istemeyiz.

Sofraya renk geldi: Nohutlu mor lahana salatası tarifi

 • Dereotlu kabak tarator tarifi

Patlıcanın en yakın arkadaşlarından kabak da sofrada bir şekilde yerini alsın istiyorsanız sizi de hemen böyle alalım ve mis gibi bir tarator hazırlayalım.

Ferah ferah: Dereotlu kabak tarator tarifi

 • Borcamda malaga pasta tarifi

Borcamda Malaga Pasta Tarifi

Borcamda Malaga Pasta Tarifi

Karnıyarığın başrolde olduğu bir menüye şerbetli, sütlü, meyveli ya da çikolatalı fark etmeksizin yakıştırdığınız her türlü tatlıyı dahil edebilirsiniz aslında. Tam da bu yüzden biz bu kez sizin için şöyle değişik, sunumuyla göz dolduran bir lezzet hazırladık.

Şimdi yapma sırası sizde: Borcamda malaga pasta tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?