https://yemek.com/tarif/guvecte-kofte/ | Güveçte Köfte Tarifi

Her Gün Ne Pişireceğinize Hızlıca Karar Vermenizi Sağlayacak Bir Haftalık 12 Tarif

Favorilerime
Ekle

Kahvaltı sofrasını toplamaya başlar başlamaz düşünmeye başladığınız o "Akşama ne pişirsem?" sorusundan kurtulmanın bir yolu olsa keşke diyenleri böyle alalım. Her hafta pazartesi yaptığımız gibi bu hafta da pişireceklerimize birlikte karar verelim!

Size en az bir hafta yetecek bu tarifler, tavuktan balığa, sebzeden baklagile her şeyi yiyebilin, her gün farklı bir lezzetle sofraları şenlendirebilin diye geldi.

E tabii haftanın her günü için verdiklerimiz yetmezse, aralarında yemediğiniz malzemelerle hazırladıklarımız olursa diye alternatiflerimizi de sıralamayı ihmal etmedik.

Size de bu tarifleri not etmek, her gün " Akşama ne pişirsem?" diye kara kara düşünmek zorunda kalmadan mutfağa girmek düştü.

Şimdiden afiyetler olsun diyor ve başlıyoruz!

Haftaya hafif başlamak isteyenlere: Şehriye salatası

Her pazartesi diyete başlayanlara, şu sıcaklarda midesini çok yormak istemeyenlere, akşam yemeği hazırlamak için öyle uzun uzadıya uğraşmak istemeyenlere, kısacası hemen herkese geliyor.

Yapımı sadece 18 dakika: Şehriye salatası tarifi

Salı destek makarnadan: Tavuklu tam buğday unlu makarna

Pazartesi başladığınız diyetleri salı hunharca sonlandırmayın diye, sonlandıracaksanız da en azından bir anda soluğu pizzalarda, bol soslu makarnalarda almayın diye şöyle nefis bir önerimiz var.

Tıka basa doyacaksınız, söz: Tavuklu tam buğday unlu makarna tarifi

Çarşamba ekmekleri hazırlayın, banıyoruz: Güveçte köfte

Çarşamba gelmiş, haftanın neredeyse yarısı geride kalmış. E şöyle kendimizi haftanın kalanına motive edecek enfes bir lezzet hazırlamasak mı, köfteyi akşam yemeğine çağırmasak mı?

Bir de böyle deneyin: Güveçte köfte tarifi

Perşembe yok yok: Özbek pilavı

Tane tane dökülen bir pilav, hem de öyle bildiklerinizden değil. İçinden enfes aromasıyla havuç ve yumuşacık bir kuzu eti de eksik edilmemiş bir pilav...

Yanına da bol köpüklü bir ayran, mis mis: Özbek pilavı tarifi

Cuma kendimizi Karadeniz'de buluyoruz: Hamsikoli

Sıkı takipçilerimiz bilir, cuma günlerini balık yemeden atlamayı pek sevmeyiz. Haftada en azından bir gün herkes balık tüketsin diye bu haftaki önerimizse hamsikoli.

Yoksa siz hala onunla tanışmadınız mı: Hamsikoli tarifi

Cumartesi akşamı dediğin farklılığıyla güzel: Tikka masala soslu tavuk

Tavuğun Hint mutfağındaki en sevilen hallerinden birini cumartesi akşamı için değerlendirmeye ne dersiniz? Et yiyip de baharatla lezzetini bambaşka bir boyuta taşıyan bu tavuğu sevmeyen yok, bizden söylemesi.

Tavuğun en lezzetli hallerinden biri: Tikka masala soslu tavuk tarifi

Pazar sofra şölen yeri: Zeytinyağlı kuru patlıcan dolması

Günlerden pazarsa, o gün enfes sofralar kurmanın da, akşam yemeğine dostları çağırmanın da tadı bir başka.

Şu lezzete bir baksanıza: Zeytinyağlı kuru patlıcan dolması tarifi

Alternatif isteyenlere: Bulgur salatalı patlıcan

Hazır hala zamanıyken patlıcanı taze taze değerlendirmek isterseniz mesela, biraz da hafif olsun, çok yağ çekmesin derseniz sizi hemen böyle alabiliriz.

Yaz sıcaklarında nefis bir alternatif: Bulgur salatalı patlıcan tarifi

Hafiflikten ödün vermez: Peynirli avokado salatası

Hiçbir şeyi pişirmekle uğraşmak zorunda kalmayacağınız, hızlıca olup tabaklara dolacak, bununla da yetinmeyip tıka basa doyuracak güçte bir salata.

Bir salatadan beklenen her şey onda: Peynirli avokado salatası tarifi

Şanlıurfa mutfağını keşfediyoruz: Yumurtalı köfte

Eğer siz de yepyeni tatlar keşfetmekten yana olanlardansanız bu hafta sofranıza mutlaka konuk etmeniz gereken lezzetlerden biri olur kendisi. Bundan sonra Şanlıurfa deyince aklınıza sadece çiğ köfte gelmeyecek, yumurtalı köfte en sevdikleriniz arasındaki yerini daha ilk lokmasıyla alacak, eminiz.

İddiası lezzetinden: Yumurtalı köfte tarifi

Aradığınız her şey onda: Fırında rulo krep

Pratiklik arayanlara yapımının kolaylığıyla, enfes bir lezzet peşinde koşanlara her kıvrımıyla hitap eden, hamur işini, kıymayı ve beşamel sosu bir arada görmek isteyenlere tek başına bir ziyafet yaşatmaya kararlı bir tarif karşınızda!

Bu tarifi bir köşeye not edin mutlaka: Fırında rulo krep tarifi

Çağırın tüm dostları: Maç tavası

Bu tarif, liglerin başlamasını tüm yaz sabırsızlıkla beklemiş olanlara, evde dostlarıyla maç izlemeyi sevenlere geliyor! Fazla söze gerek yok...

Çünkü burada herkese yetecek kadar dev bir lezzet var: Maç tavası tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?