https://yemek.com/tarif/seftali-dolgulu-turta/ | Şeftali Dolgulu Turta Tarifi

Hem Sizi Hem Misafirlerinizi Lezzetiyle Şaşırtacak 9 Nefis Turta Tarifi

Favorilerime
Ekle

Turta... Üzeri yufka kaplı, meyveli veya kakaolu bir pasta türü.

Turtanın TDK'ye göre kelime karşılığı bu olsa da turtanın damaklardaki anlamı çok daha büyük, çok daha özel. Sık sık tart, tartölet, pay ile karıştırılan turta biraz daha fazla emek istiyor ama sonuç hem kendinizi hem de misafirlerinizi her zaman mutlu etme garantili.

Çay saatlerinizi güzelleştirecek, misafirlerinize şov yapmanızı sağlayacak bu enfes turta tariflerini bir kenara not etme zamanı geldi.

Şimdiden ellerinize sağlık.

Tarçın ona çok yakışıyor: Elmalı turta

Turta denince ilk akla gelenlerden biri elmalı turta. Sebebi hem elmanın yılın uzun dönemi bulunan bir meyve olması, hem de tatlılara çok ama çok yakışması. O yüzden onu hemen denemek, tatmak, tattırmak lazım.

Kokusuyla cezbeder: Elmalı turta tarifi

Mevsimindeyken yapmalı: Şeftali dolgulu turta

Elma turtaya ne kadar yakışıyorsa şeftali de en az onun kadar yakışıyor. Turta hamurunun içinden renkli renkli bakan şeftalilerin tadına doyamayacaksınız.

Bugün biraz havalıyız: Şeftali dolgulu turta tarifi

Minik mutluluklar: Muhallebi dolgulu turta

Kendisi listemize Portekiz'den konuk oluyor ve turtalara sadece mevsim meyvelerinin yakışmadığını kanıtlıyor. Fırından çıkar çıkmaz yemek isteyeceğiniz bu tarif her seferinde mutlu sonlar vaat ediyor.

Hamuru daha hafif: Muhallebi dolgulu turta tarifi

15 dakikada hazır: Trüf dolgulu kolay turta

Size sadece dört malzeme kullanarak 15 dakikada enfes bir turta hazırlayabileceğinizi söylesek? Çünkü hamur hazırlama ve pişirme derdi yok. Siz çayı demleyene kadar turtanız hazır oluyor, öyle düşünün.

Çikolata aşkına: Trüf dolgulu kolay turta tarifi

Muffin kalıplarını hazırlayın: Armutlu turta

Minik minik turtalarınız olsun istemez misiniz? Üstü kafes kafes, içi mis gibi armut aromasıyla dolu olan bu turta pudra şekerine bürünüyor ve misafirlerinizi şaşırtmak için can atıyor.

Tatlı şey seni: Armutlu turta tarifi

Rengi yeter: Narlı turta

Narın bereketini, renginin güzelliğini, enfes lezzetini bir turta hamuruna sıkıştırdık, fırına verdik ve çıkardık. Sonuç herkesi mutlu edecek kadar mükemmel oldu.

Tane tane: Narlı turta tarifi

Bu sefer daha hafif: Elma kırıntı turta

Elma kırıntı turta ya da diğer en bilinen adıyla apple crumble. Bu sefer bu nefis lezzeti daha az kalorili ve pratik bir hale getirdik ve kimsenin hayır diyemeyeceği bir tarife dönüştürdük.

Çok kolay: Elma kırıntı turta tarifi

Portekizliler bu işi biliyor: Belem turtası

Pastéis de Nata ya da diğer adıyla Pasteis de Belem denilen Portekiz'in en sevilen turtalarından birine geldi sıra. Bu nefis tatlıyı yemek için ta oralara gitmeye gerek yok, çünkü kendisi mutfağınızda pişmek için sabırsızlanıyor.

Akdeniz akşamları: Belem turtası tarifi

Sütlü tatlı sevenlere: Yufkalı süt turtası

Yufkalı Süt Turtası Tarifi

Yufkalı Süt Turtası Tarifi

Biraz da komşuya doğru ilerleyelim ve Yunan mutfağından çıkan yufkalı süt tatlısının lezzetine bırakalım kendimizi. Diğer turtalara göre daha hafif olan bu tarif sütlü tatlı sevenleri de oldukça sevindirecek.

Hazırlanması da çok basit: Yufkalı süt turtası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?