https://yemek.com/tarif/pismeyen-kurabiye/ | Pişmeyen Kurabiye Tarifi

Pişirmeden Hızlıca Hazırlayıp Ara Öğünlere Konuk Edeceğiniz 13 Atıştırmalık Tarifi

Favorilerime
Ekle

Açlık dediğin sinsidir, bir anda bastırır, mideyi kazır, karından gurultuların yükselmesine neden olur.

Emrivaki yapmayı da çok sever, gelirken "Bu insanın yakınında yiyecek bir şey var mıdır, yemek saatine az kalmış mıdır?" diye de sorgulamaz.

O zaman biz de ona karşı tüm önlemlerimizi alalım, onu en kısa sürede yok etmek, tokluk hissini doya doya yaşamak için pratik tariflerde soluğu alalım.

Pişirme uğraşı olmayan bu atıştırmalık tarifleri, ara öğünlerin kurtarıcısı olacak, mide gurultuları da açlık hissi de en lezzetlisinden yok olacak.

O zaman önerimizi de baştan yapalım: Bu tarifleri bir köşeye not edin, her an lazım olabilir!

Smoothie kasesi tarifi(bowl)

Belki Instagram'da sık sık karşınıza çıktı ama ne olduğunu tam olarak çözemediniz, belki sırf şekliyle bile ona bir an önce kavuşmak, tadına bakmak istediniz. İşte artık ona dair istediğiniz ne varsa yapabilirsiniz.

Malzemeleri çeşitlendirmek de elinizde üstelik: Smoothie kasesi (bowl) tarifi

Pişmeyen kurabiye tarifi

Hep deriz, doğru malzeme, yeteri kadar emek ve biraz da yaratıcılıkla mutfakta imkansız diye bir şey yoktur. Mesela pişirmeden de kurabiye yapılabilir, bu sadece 10 dakika da sürebilir.

Mis gibi olur: Pişmeyen kurabiye tarifi

Pişmeyen havuçlu kek tarifi

10 dakikada kurabiye oluyorsa kek haydi haydi olur dedik, kolları sıvayıp mutfağa girdik. Ortaya üzerinden sağlık ve lezzet akan efsane bir kek çıktı.

Dünyanın en sağlıklı keki bu olabilir: Pişmeyen havuçlu kek tarifi

Üşengeçlere pişmeyen mini tartlar tarifi

Mutfakta uzun uzun yemek yapmaya üşenenlere, eli sürekli pratik lezzetlere doğru kayanlara geliyor. Bu arada söylemeden geçmek olmaz, mutfağın en usta isimleri bile bu miniklere bayılıyor.

Seveni çok: Üşengeçlere pişmeyen mini tartlar tarifi

Fıstık ezmeli toplar tarifi

Şekersiz fıstık ezmesi, bal ve pretzel... Sadece 3 malzemenin bir araya gelmesi belki de hiç bu kadar lezzetli olmamıştı.

Kaç tane yediğini sayamazsın: Fıstık ezmeli toplar tarifi

Baharatlı peynir topları tarifi

"Ben midem kazınmaya başlayınca atıştıracaksam tuzlu bir şeyler isterim" derseniz mini mini topları peynire hazırlayp enfes lezzetlere de imza atabilirsiniz.

Bakınız, bu da kanıtıdır: Baharatlı peynir topları tarifi

Mısırlı salata tarifi

Atıştırmalık söz konusu olduğunda tercihiniz tuzlulardan ve mümkün olduğunca doyurucu olan lezzetlerden yanaysa 10 dakikada iki kişiyi tıka basa doyurabilecek güçteki bu salatayı tercih edebilirsiniz.

Bir atıştırmalıktan çok daha öte: Mısırlı salata tarifi

Yoğurt bar tarifi

Yapımı 5 dakikadan fazla zamanınızı almayacak, donmasını beklemekse biraz üzücek. Ama beklediğiniz her ana değecek. Acıktığınız an yiyebilmek için önceden hazırlayıp dolaba atmayı da bi' düşünün deriz.

Zira kendisini her an yemek isteyeceksiniz, eminiz: Yoğurt bar tarifi

Tarçınlı incir uyutması tarifi

İnsanı pişirme uğraşına sokmadığı yetmezmiş gibi bir de rafine şeker kullanılmadan hazırlanıyor bu güzellik. Biraz sabır, biraz da emekle efsane bir lezzete dönüşüyor üstelik.

Atıştırmalıkların en tatlısı: Tarçınlı incir uyutması tarifi

Kakaolu chia puding tarifi

Chia puding gibi pişirilmeden hızlıca hazırlanan, buzdolabında bir süre bekletilip sonra da afiyetle yenen, hadi her şeyi bir kenara bırakın, sağlıklı atıştırmalık deyince akla ilk gelenlerden olan bu lezzeti unutmak mümkün mü?

O bizim biricik atıştırmalıklarımızdan: Kakaolu chia puding tarifi

Bademli süt kokteyli tarifi

Mideniz kazınırsa şu tarifleri hızlıca, pişirmeden hazır edin, afiyetle yiyin dedik. Şimdi biraz da içebileceklerinizden söz etmek istedik. Tadına bakan herkes bir anda bağımlısı olabilir, baştan söyleyelim.

Bu ne şıklık böyle: Bademli süt kokteyli tarifi

Vişneli cheesecake smoothie tarifi

Bu kez cheesecake'i çatallayıp yemiyor, onu adeta lıkır lıkır içiyoruz. Pişirmeden hazırladığımız bu smoothie, cheesecake tadında efsane bir ferahlık sunuyor.

Böylesini bulamazsın: Vişneli cheesecake smoothie tarifi

Haşhaşlı limonlu mini cheesecake tarifi

Cheesecake tadında enfes bir smoothie'den söz ettik ama "Ben smoothie içmek istemiyorum, enfes bir cheesecake yemek istiyorum" diyenleri de düşünmeyecek değildik. Pişirmeden cheesecake de yapabilirsiniz.

Bakınız, yaptık, oldu: Haşhaşlı limonlu mini cheesecake tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?