2019'da Yemek.com'da En Çok Okunan 10 İçerik

Favorilerime
Ekle

2019, "Devir, ekonomi devri" dediğimiz bir yıl oldu kuşkusuz. Bu da bizi ev ekonomisi yapmaya, bütçemizi daha mantıklı harcamaya itti. Sonuç olarak bu da bizi ihtiyaçlarımızı dışarıdan almak yerine evde kendi imkanlarımızla yapmaya yöneltti.

Örneğin kaymağı, tereyağını dışarıdan almak yerine evde nasıl yapabileceğimizi merak ettik, hazırladığımız sirkelerin daha uzun süre dayanması için neler yapabileceğimizi araştırdık.

Sonuç olarak 2019'da Yemek.com'da yayınladığımız aşağıdaki şu öğretici içerikler en fazla okundu, birçok kişiye ilham verdi.

2020'de de onlardan çok faydalanacağız gibi duruyor. Öyleyse buyursunlar...

  • 10. Evde Kabartma Tozu Nasıl Yapılır?

ev-yapimi-kabartma-tozu3

Keklerden kurabiyelere, poğaçadan börek hamuruna kadar birçok hamur işinin olmazsa olmaz malzemesi, mutfaklarımızın demirbaşı kabartma tozunu hep dışarıdan almaya alıştık. Peki onu daha ekonomik bir şekilde evde kolayca yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evde kabartma tozu kalmadığı anlarda da başvurabileceğiniz ev yapımı kabartma tozu için sadece 3 malzeme yeterli üstelik.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Sadece 3 Malzemeyle, Çok Kolay Bir Yöntemle: Evde Kabartma Tozu Nasıl Yapılır?

  • 9. Evde Zeytin Nasıl Yapılır?

Kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi olan zeytini evde nasıl yapabileceğimizi de öğrendik. Her ne kadar büyük şehirlerde hazır almaya alışık olsak da Anadolu'da birçok yerde insanların kendi yaptığı siyah ve yeşil zeytin yapımı artık biraz zeytin, biraz tuz, biraz da sabrı olan herkes için çok kolay.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Yumuşamadan, Çok Tuzlu Olmadan, En Basit Yöntemleriyle: Evde Zeytin Nasıl Yapılır?

  • 8. Sirkenin Bozulmaması İçin Ne Yapılır?

Hamur işlerinden turşulara birçok tarife fayda sağladığı gibi sağlığımız için de birçok yararı bulunan sirkenin en makbulü aslında evde yapılanı. Ancak bazen malzemelerin oranlarının doğru kullanılmaması ya da sirke kurarken yaşanan bazı sorunlardan dolayı sirkeler tutmayabiliyor ve bozulabiliyor. Ancak bunun önüne geçmek de birkaç püf noktasıyla çok kolay.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Kurulmasının Sırlarıyla, Kolay Yapım Önerileriyle: Sirkenin Bozulmaması İçin Ne Yapılır?

  • 7. Evde Pul Biber Nasıl Yapılır?

pul-biber-nasil-yapilir-3

Dışarıdan pul biber almaya son veren bir yöntemde sıra. Baharatların belki de en çok kullanılanlarından olan pul biber dört adımda, kolayca evde hazırlanabiliyor, yemeklere lezzet katabiliyor. Kurutulmuş biberleriniz hazırsa bu tarifi çok seveceksiniz.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Sadece 4 Adımda, Çok Kolay Bir Yöntemle: Evde Pul Biber Nasıl Yapılır?

  • 6. Evde Krem Peynir Nasıl Yapılır?

Kahvaltı sofralarının en sevilen isimlerinden krem peyniri de evde sandığınızdan kolay bir şekilde yapabileceğinizi söylesek? Sütümüzü hazırlayalım, çünkü kıvamıyla hayranlık uyandıracak, herkesin dışarıdan aldığınızı sanacağı ev yapımı krem peynirlerin sırları burada.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Bu Kadar Kolay Olduğunu Bilmiyordunuz: Evde Krem Peynir Nasıl Yapılır?

  • 5. Evde Tereyağı Nasıl Yapılır? 

tereyagi-yapimi-1

Dışarıdan aldığınız tereyağlarının artık eskisi kadar lezzetli olduğunu düşünmüyorsanız ya da fiyatlarını fazla buluyorsanız gelin size ev yapımı tereyağlarının sırlarını verelim. Süt kaymağı ve soğuk su desteğiyle kolayca hazırlayabileceğiniz ev yapımı tereyağını gönül rahatlığıyla tüketebileceksiniz.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Hem Çok Lezzetli Hem de Ekonomik: Evde Kolay Tereyağı Nasıl Yapılır?

  • 4. Buzluk İçin Yaprak Sarma Nasıl Yapılır?

buzlukicin-yaprak-sarma5

Asma yapraklarının aldığı en güzel hal olan zeytinyağlı yaprak sarmasını her şeyden çok sevenler burada mı? Yapması saatler, yemesi dakikalar alan yaprak sarmayı gelin daha bereketli hale getirelim ve oturup bol bol sarma sarıp bunları doğru yöntemlerle buzlukta saklayalım. Misafir geldiğinde, canımız çektiğinde çıkarıp yemeye hazır hale getirelim.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Hep Hazırda Bulunsun: Buzluk İçin Yaprak Sarma Nasıl Yapılır?

  • 3. Ev Yapımı Kaymak Nasıl Yapılır?

kaymak2

Geldik, en çok okunan içeriklerimizde son 3'e. Dışarıda hakikisini bulmanın çok zor olduğu, gerçeklerinin ise ateş pahası olduğu kaymağı evde yapıyoruz bu sefer. Sadece 3 basit malzemeyle hazırladığımız, tadı gerçek kaymak lezzetine çok yakın olan ev yapımı kaymağımızı gururla kahvaltı soframıza koyuyor, sıcacık ekmeğin üzerine sürüp balla beraber afiyetle yiyoruz.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: 3 Malzemeyle, Çok Kolay Bir Yöntemle: Ev Yapımı Kaymak Nasıl Yapılır?

  • 2. Mısır Nasıl Haşlanır?

hungryenoughtoeatsix.com

hungryenoughtoeatsix.com

Yaz geldi mi en tazeleri çıkan mısır, haşlanmışından közlenmişine hem çocukların hem de yetişkinlerin en sevdiği lezzetlerden biri. Süt mısırları yumuşacık, tanelerini de hafif diri bir şekilde evde pişirmenin yolları ise burada. Hemen yaz gelsin!

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Yumuşacık Pişirmenin Püf Noktalarıyla: Mısır Nasıl Haşlanır?

  • 1. Domates Nasıl Kurutulur?

kavanozda-domates-kurusu

Gelelim listenin zirvesindeki isme. Kış hazırlıkları denince akla gelen ilk isimlerden biri o. Yaz sonu, sonbahar başı kurutulan taze domateslerin lezzetini kışa taşımak işte aslında bu kolay. Üstelik "Benim evim güneş almıyor" diye üzülenler de artık mutlu olabilir, çünkü domatesleri güneş almayan evlerde de kurutmanın çok gizli ve kolay bir yolu var.

Detaylar için sizi şu içeriğimize alabiliriz: Güneş Almayan Evde Bile Yapılabilir Yöntemiyle: Domates Nasıl Kurutulur?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?