https://yemek.com/tarif/irmik-helvasi/ | İrmik Helvası Tarifi

2019 Yılında Google'da Tarifi En Çok Aratılan 10 Vazgeçilmez Lezzet

Favorilerime
Ekle

2019 yılı biterken herkesin tarif defterinde mutlaka bulunması gereken, en çok aranan tariflerimizle karşınızdayız!

Misafirlerinizi ağırlayacağınız günlerde bol bol değerlendireceğiniz nefis tatlılardan sofranıza sıcacık ve şifa dolu bir başlangıç yapmanızı sağlayacak çorbalara, her biri tam kıvamında bu tariflerimizi Google'da sık sık arattınız, tam kıvamında reçetelerimiz sayesinde o çok sevdiğiniz lezzetleri en beğendiğiniz şekilde, kolayca hazırladınız.

Tekrar aramak zorunda kalmayın diye, 2020'ye girmeden, daha fazla vakit kaybetmeden mutlaka bir köşeye kaydetmeniz gereken bu tarifler ile mutfakta harika lezzetlere imza atmak düşündüğünüzden de kolay olacak.

Karşınızda her birini yapılış adımlarıyla, resimleriyle adım adım anlattığımız, sizin de Google'da en çok aradığınız ilk 10 tarifimiz.

Geri sayım başlasın o zaman!

  • 10. Sütlaç

Listemizin onuncu sırasında ölçüleri şaşmayan adım adım tarifiyle bu nefis sütlaç var. İçinde nişasta kullanmadan da tam kıvamında bir sütlaç yapılabileceğinin en lezzetli kanıtı o.

Anne elinden çıkmışçasına: Sütlaç tarifi

  • 9. Ezogelin çorbası

Google'da en çok aradığınız dokuzuncu tarifimize ise her sofraya yakışan, seveni çok, sevmeyeni ise olmayan ezogelin çorbası! Hem yapılış adımlarını tüm fotoğraflarıyla görebileceğiniz hem de yapılış videosunu tüm detaylarıyla izleyebileceğiniz bu tarifimizi hala kaydetmediyseniz şimdi tam zamanı.

Daha fazla vakit kaybetmeye hiç gerek yok: Ezogelin çorbası tarifi

  • 8. Pancake

Özellikle hafta sonu kahvaltılarına çok yakıştırdığımız bu nefis, puf puf pancake tarifi de 2019'un en çok arananları arasına adını yazdırdı. Eğer henüz bizim tarifimizle pancake yapmayı denemediyseniz hemen şimdi deneyip aslında ne kadar kolayca hazırlandığını keşfedebilirsiniz.

Tüm püf noktalarıyla: Pancake tarifi

  • 7. Muhallebi

Canınız her sütlü tatlı istediğinde Google'a ilk yazdığınız isimler arasında o da oldu. Bu sene de en çok Yasemin Şef'in tüm detaylarıyla anlattığı bu kolay muhallebi tarifi çok sevildi.

Yoksa siz hala bu tarifi denemediniz mi: Muhallebi tarifi

  • 6. Krep

Bu listede pancake olur da krep olmaz mı? Tül gibi incecik olan nefis dokusu, hem tatlı hem de tuzlu kahvaltılıklarla olan mükemmel uyumuyla 2019'da soframıza en çok konuk ettiğimiz kahvaltılıklardandı o.

Hazırlaması da sadece 5 dakikamızı alıyor üstelik: Krep tarifi

  • 5. Kısır

Arkadaşlarımızı davet ettiğimiz günlerde, çay saatlerinde ya da midemizden gurultuların yükseldiği tüm o anlarda... Sadece 2019'da değil her zaman en çok aradıklarımız, en çok sevdiklerimiz arasında o.

Bu tarifse onun en kolay, en lezzetli hali: Kısır tarifi

  • 4. Domates çorbası

Salçayla yapılan domates çorbalarına inat, en gerçek haliyle, bolca domatesle ve toplamda sadece 5 malzemeyle nefis bir çorba tarifi hazırlamıştık size. Onu öyle çok sevdiniz ki sık sık bu tarifimizde soluğu aldınız...

Gerçek domatesin tadına birlikte doyduk: Domates çorbası tarifi

  • 3. Mercimek çorbası

Sıra geldi Google'da en çok aradığınız ilk üç tarifimize! Şefimiz Yasemin'in ellerinden çıkan tam kıvamında haliyle, herkesin afiyetle içtiği mercimek çorbası üçüncü sırayı kaptı.

Bu zamansız çorba bu yıl da sofralarımızdan eksik olmadı: Mercimek çorbası tarifi

  • 2. Kakaolu ıslak kek

"Benim evde yaptığım ıslak kek hiç de istediğim kadar ıslak olmuyor, hemen kuruyor" diyenlere şefimiz Yasemin yine enfes bir tarifle çözüm oldu. Onu öyle çok sevdiniz ki listemizin ikinci sırasını o kaptı.

Damakta iz bırakan dokusuyla: Kakaolu ıslak kek tarifi

  • 1. İrmik helvası

Ve sıra geldi listemizin bir numaralı ismine, 2019'un Google'da en çok aranan lezzetine! Tane tane dökülmesi makbul sayılan irmik helvası, tam da istediğiniz gibi olacak dokusu, adım adım yapılış resimleri ve tüm püf noktalarıyla karşınızda.

Bu yılın da en çok aranan, en çok sevilen ismi o: İrmik helvası tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?