Köri Soslu Tavuk Tarifi

2019'da Yemek.com Mobil Uygulamasında Tarif Defterine En Çok Eklenen 10 Tarif

Favorilerime
Ekle

2019 yılında sizinle yalnızca sitemizde ya da sosyal medya hesaplarımızda buluşmakla kalmadık, hem iOS hem Android cihazlar için olan Yemek.com mobil uygulamasında da sürekli bir aradaydık, bildiğiniz gibi.

Siz de uygulamamızın en sevilen özelliklerinden olan "Tarif Defterim" özelliğini kullanarak en beğendiğiniz, "Ben bunu denerim" dediğiniz tariflerimizi tek tıkla tarif defterinize kaydettiniz, sık sık bu tarifleri değerlendirdiniz, arkadaşlarınızla paylaştınız, sofranıza konuk ettiniz...

İşte şimdi takipçilerimiz tarafından tüm yıl boyunca en çok tarif defterine eklenen, başka bir ifadeyle en çok sevilen tariflerimizi bir araya getirdik ki gözünüzden kaçırdıklarınız varsa siz de hemen tarif defterlerinize ekleyin, en kısa zamanda deneyin.

Karşınızda, 2019 yılında en çok tarif defterine eklenen, Yemek.com mobil uygulamasının yıldızı olan tariflerimiz!

Minik bir not: "Ben uygulamanız olduğunu bilmiyordum, nasıl indirebilirim?" diyenler hemen şuraya tıklayarak Yemek.com mobil uygulamasını ücretsiz olarak indirebilir.

  • Pancake

Tam kıvamında hamuru, her evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlanması sayesinde özellikle hafta sonu kahvaltılarımızın aranan isimlerinden olan pancake tarifimizde bu yıl da sık sık bir araya geldik.

Onu tatlı da tuzlu da çok sevdik: Pancake tarifi

  • Ezogelin çorbası

Sofraya sıcacık bir başlangıçla, mesela şöyle iç ısıtan bir kase çorbayla başlamayı sevenler olarak ezogelin çorbasını da yıl boyu sık sık mutfaklarımıza konuk ettik, tam kıvamında lezzetiyle dahil olduğu her sofraya çok yakıştı...

Herkesin damak tadına uygu: Ezogelin çorbası tarifi

  • Mücver

Kabağın en sevilen hali mücver de bu yıl en lezzetli haliyle bizimleydi. En lezzetli hali diyoruz çünkü onu Yasemin Şef'in püf noktalarıyla fazla yağ çekmesine izin vermeden, tam kıvamında pişiriyoruz.

Henüz bu tarifi denemediyseniz hemen kaydetmelisiniz: Mücver tarifi

  • Köri soslu tavuk

"Bugün ne pişirsem?" sorusuna her gün birlikte cevap aradık, her gün için birbirinden farklı, pratik ve nefis öneriler sunduk. İçlerinden en çok sevilenlerden biri köri sosu herkese sevdirmeyi başaran bu nefis tavuk yemeği oldu.

Onu sevmeyen yok: Köri soslu tavuk tarifi

  • Hünkar beğendi

Osmanlı saray mutfağından bugünlere dek gelen, patlıcan ile kırmızı etin mükemmel uyumuna aşık eden bir tarif o. Tabii ki hepimizin tarif defterinde en lezzetli haliyle yerini almalıydı.

Tam bu yüzden yılın en sevilenlerden biri olmaya hak kazandı: Hünkar beğendi tarifi

  • Yayla çorbası

Her zaman mercimek ya da ezogelin çorbası yapacak değildik, soframızı çeşitlendirirken lezzetten de şifadan da ödün vermek istemedik. Ortaya işte böyle yine sofraların en sevilenlerinden olan, kıvamı tam tutan bir lezzet çıktı.

Siz de bu tarifi sık sık denediniz: Yayla çorbası tarifi

  • Mayalı poğaça

Çay saatleriniz için hazırladığınız o nefis menülerde de tariflerimize sık sık yer verdiniz, "Ben mayalı hamur konusunda hiç iyi değilim" diyenlerin bile tüm adımları takip ederek kolayca yapabileceği bu tam kıvamında lezzeti çok sevdiniz.

Tarif defterlerinin en pofuduk ismi: Mayalı poğaça tarifi

  • Mercimek köftesi

Her tarif defterinin demirbaşları arasında yerini alması gereken bu mercimek köftesi tarifi, "Benim mercimek köftemin kıvamı çok cıvık kalıyor" diyene de harcı çok katı kalıp ufalanana da çözüm olacak kadar iddialı ve pratik.

Çünkü Yasemin Şef'in tüm püf noktalarıyla karşımızda: Mercimek köftesi tarifi

  • Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça

Her zaman olduğu gibi 2019'da da pratik tarifleri, kolay ipuçlarını ve püf noktalarını çok sevdiniz. Maya kullanmadan hazırlanan ama adeta mayalıymış gibi puf puf kabaran, üstelik uzun süre bayatlamadan taptaze kalan bu poğaça da tarif defterlerinizin en üst sıralarında yer aldı.

3-2-1 ölçüsüyle ilk kez görenleri şaşırttı: Bayatlamayan kabartma tozlu poğaça tarifi

  • Elmalı kurabiye

Deneyip bize sık sık nefis fotoğraflarınızı, güzel yorumlarınızı gönderdiğiniz tariflerden, tarif defterlerinizin vazgeçilmez tatlarından biri de o oldu! Anne elinden çıkmışçasına lezzetli, kıyır kıyır hamuru ve dolu dolu iç harcıyla daha ilk lokmasında mutluluğu garantiledi.

Seveni çok, sevmeyeniyse hiç yok: Elmalı kurabiye tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?