https://yemek.com/tarif/limon-dolgulu-kurabiye/ | Limon Dolgulu Kurabiye Tarifi

2019'da Yemek.com Instagram Hesabında Beğeni Rekorları Kırmış 10 Tarif

Favorilerime
Ekle

2019'un en sevilenlerine şimdi de Instagram hesabımızla devam ediyoruz. Bu yıl Instagram'da her zaman olduğu gibi yine enfes tariflerde, izlemeye doyamadığımız tarif videolarında, "Mutlaka denemeliyim" diyerek hemen kaydettiğimiz lezzetlerde buluştuk, gece acıkmalarımızı, tatlı krizlerimizi yine hep birlikte dertleşerek, eğlenerek atlattık.

Bitti mi, tabii ki hayır! Soru-cevap günlerimizde yemekle, mutfakla ilgili aklınıza takılan tüm sorulara cevap olmaya da çalıştık, enfes hediyeleri olan yarışmalarımızla günümüzü lezzetlendirmek için de elimizden geleni yaptık...

İşte her birinden mis kokular yükselen tüm bu lezzetler içinde siz en çok bu tariflerimizi sevdiniz, bu tariflerimizi görür görmez çift tıklamadan, kaydetmeden duramadınız. Gösterdiğiniz ilgi için, Instagram'da da bizimle her gün aynı sofraya oturduğunuz için çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız!

Unutmadan, "Ben sizin Instagram hesabınız olduğunu bilmiyordum" diyenleri, tüm tariflerimizi, videolarımızı ve diğer paylaşımlarımızı güncel olarak takip etmek isteyenleri hemen şöyle alalım: Yemek.com Instagram hesabı

  • 10. Kupta kadayıflı muhallebi

Yapılış adımlarını tek tek paylaştığımız, dileyenlerin videosunu da adım adım izleyebileceği bu nefis tatlı, özellikle ferahlığı ve lezzeti aynı tatlıda bulmak isteyenlerin favorisi oldu.

Tüm yıl sofralardan eksik edilmeyen bir lezzete dönüştü: Kupta kadayıflı muhallebi tarifi

  • 9. Tavuklu sultan kebabı

Hemen hemen her gün aklımızı meşgul eden o "Bugün ne pişirsem?" sorusuna da Instagram hesabımızda her gün birlikte çözüm bulduk. Özellikle ekonomik, doyurucu ve nefis tariflerde sık sık buluştuk.

Tam da onun gibi: Tavuklu sultan kebabı tarifi

  • 8. Tencerede sufle

Bu sene aniden bastıran tatlı krizlerimize birlikte çözüm bulmayı da çok sevdik. Evinde fırın olmayanların ya da fırını bozulanların da tencerede kolayca yapabileceği, dakikalar içinde şipşak hazır olan bu sufleyi kaşıklamaya doyamadık mesela.

Tüm yapılış adımlarıyla, karşınızda: Tencerede sufle tarifi

  • 7. Havuç tatlısı

Instagram hesabımızda sadece klasik tarifler değil, belki de şu ana dek hiç denemediğiniz, oysa bir kez deneyince çok sevip hep yapmak isteyeceğiniz lezzetlere de sık sık yer verdik. Her zaman olduğu gibi yine yapılış adımlarıyla dolu nefis galerilerimizle mutfaktaki işlerinizi de biraz daha kolaylaştırmak istedik.

Siz onu çok sevdiniz: Havuç tatlısı tarifi

  • 6. Galeta unlu börek

Dışı nar gibi kızarıp çıtır çıtır olan, içiyse hiç kurumadan yumuşacık pişen börekler yapmanın aslında ne kadar kolay olduğunu da göstermeden edemedik. Adım adım nasıl yapıldığını gösterip "Ben hamur işi konusunda çok iyi değilim" diye düşünenlerin bile mis gibi börekler yaptığını gördük, mutlu olduk.

Mis kokulu çay saatlerine tariflerimizle sık sık konuk olduk: Galeta unlu börek tarifi

  • 5. Gerçek brownie

Sıra geldi Instagram hesabımızda en çok beğenilen, en çok denenen ilk 5 tarifimize. Beşinci sırayı hep ıslak kekle karıştırılan, oysa lezzetiyle, dokusuyla, damakta bıraktığı o kıvamla çok daha farklı ve çok daha lezzetli bir tatlı olan bu gerçek brownie tarifi kaptı.

Onu deneyip de gönderdiğiniz her fotoğrafla bizi daha da mutlu ettiniz: Gerçek brownie tarifi

  • 4. Bomboloni

2019 boyunca dünyanın farklı yerlerine ait enfes mutfakları, nefis tarifleri de sık sık denemek ve tanıtmak istedik. İşte o tariflerden biri olan, İtalyan mutfağı harikası bu içi dolgulu hamur işi bomboloni, en sevdikleriniz arasında çoktan yerini aldı.

Bir tanesi tıka basa doyursa da yemeye devam etmek isteyeceksiniz: Bomboloni tarifi

  • 3. Hira tatlısı

Instagram'da bu yıla damgasını vuran lezzetlerden biri şerbeti kaynatılmadan hazırlandığı için çok kolay bir şekilde yapılan hira tatlısı oldu! İrmikli mükemmel lezzetiyle her sofraya çok yakışan bu lezzet, Tokat mutfağından çıktı, hepimizin sofralarında yerini aldı.

Çok da iyi oldu: Hira tatlısı tarifi

  • 2. Fırında karnabahar kızartması

Çok sevdiğimiz lezzetleri nasıl daha sağlıklı bir hale getirebiliriz diye düşünmekten bu yıl da hiç vazgeçmedik ve bol yağda kızartmak yerine fırında nar gibi pişmesini sağladığımız bu karnabaharları siz de çok sevdiniz, sık sık sofranıza konuk ettiniz.

Siz hala denemeyenlerdenseniz hemen böyle de alabiliriz: Fırında karnabahar kızartması tarifi

  • 1. Limon dolgulu kurabiye

Şu zamana dek yaptığınız tüm kurabiyeleri unutturacak kadar farklı ve nefis bu limon dolgulu kurabiye ise yılın en sevileni oldu! Kıyır kıyır kurabiye hamuru ve içindeki enfes limon kremasıyla onu sevmemek ne mümkün.

Fırından mis kokular eşliğinde çıkıyor, tadı damakta kalıyor: Limon dolgulu kurabiye tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?