https://yemek.com/tarif/firinda-karnabahar-kizartmasi/ | Fırında Karnabahar Kızartması Tarifi

2019'un En Beğenilen, En Çok Denenen Yemek.com Tarifleri

Favorilerime
Ekle

2019'u ardımızda bırakmamıza günler kala, bu yılın en beğenilen, en sevilen tarifleriyle karşınızdayız!

Mis gibi kahvaltılıklardan enfes hamur işlerine, çay saatlerinizin yıldızı olan tatlılardan "Akşama ne pişirsem?" sorunuza cevap olan ana yemeklere, tüm yıl boyunca en çok beğendiğiniz, deneyip bize nefis fotoğraflarını gönderdiğiniz, hemen hemen herkesin tarif defterinde çoktan yerini alan tarifler onlar.

Eğer içlerinde gözünüzden kaçanlar ya da hala denemedikleriniz varsa hemen kaydedin ve en yakın zamanda deneyip yorumlarınızı bizimle de mutlaka paylaşın.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bizimle mutfağa girdiğiniz, bizimle aynı sofraya oturduğunuz her gün için çok teşekkür ederiz. 2020'de de birlikte nice nefis sofraya imza atmak dileğiyle, iyi ki varsınız!

  • 10. Parmak tatlısı

Bu yıl, irmiğin en güzel hallerinden biri olan parmak tatlısını keşfetmeyen kalmadı! Şerbetli tatlı severlerin yeni favorileri arasında çoktan yerini alan bu nefis tatlı, kolayca hazırlanası sayesinde de puanları topladı.

Bu tarif her mutfağa lazım: Parmak tatlısı tarifi

  • 9. Yağ çekmeyen hamur kızartması

Kahvaltıdan çay saatlerine, acıktığınız her ana uygun bu nefis hamur kızartması da en beğenilen tariflerimiz arasında yerini aldı. Her evde bulunan 5-6 malzemeyle hazırlanan, mayalanma derdi bile olmayan böyle pratik bir lezzet nasıl sevilmez ki?

Çıtırtılar yükselsin: Yağ çekmeyen hamur kızartması tarifi

  • 8. Bulut yumurta

2019 boyunca kahvaltı sofralarına farklılık ve lezzet katacak tarifler paylaşmaktan da hiç vazgeçmedik, işte o tarifler içinden sunumuyla, lezzetiyle, görüntüsüyle farkını ortaya koyan bu 2 malzemeli pofuduğu çok sevdiniz.

Yumurtanın en pofuduk hali: Bulut yumurta tarifi

  • 7. 5 dakikada tepsi böreği

Hazırlaması sadece ama sadece 5 dakika alan bu börekle çat kapı gelen misafirlere de, aniden bastıran mide gurultularına da şipşak çözüm bulmak mümkün. Henüz onu deneme fırsatı bulamadıysanız en yakın zamanda, hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz.

Çünkü en az 1 kez deneyen herkes onu çok sevdi: 5 dakikada tepsi böreği tarifi

  • 6. Domatesli bulgur pilavı

2019, sadece farklı ve pratik tarifler denediğimiz bir yıl değildi elbette, en çok sevdiğimiz lezzetleri de sık sık soframıza konuk ettik, "Bugün ne pişirsem?" derdine her gün birlikte çare olduk. Bu domatesli bulgur pilavı tarifini çok sevdiniz, tam kıvamında lezzetiyle şu zamana dek denediğiniz tüm bulgur pilavı tariflerini bir kenara ayırdınız.

Tam ölçüsüyle her tarif defterinde olması gereken lezzet: Domatesli bulgur pilavı tarifi

  • 5. Üsküp böreği

Yufka kullanmadan, hatta hamur bile yoğurmadan börek yapmanın mümkün olduğunu gösteren bu tarifimizi de çok sevdiniz. Bu yıl, tarif defterlerinize puf puf kabaran çok farklı bir börek reçetesi daha eklediniz. Biz de hep birlikte dünyanın farklı mutfaklarından çıkan lezzetleri keşfetmenin mutluluğunu yaşadık.

Makedonya'dan çay saatlerimize yepyeni bir konuk bulduk: Üsküp böreği tarifi

  • 4. Etsiz çiğ köfte

Canınız çiğ köfte istediğinde toplamda sadece 10 dakikada hazırlayıp afiyetle yiyebileceğiniz kadar pratik bir çiğ köfte hazırlamayı da ihmal etmedik. Çünkü biliyoruz, insanın canı bir kez çiğ köfte istediğinde onun yerini hiçbir şey tutamaz.

İşte bu yüzden hiç vakit kaybetmeden yapmalı: Etsiz çiğ köfte tarifi

  • 3. Kolay poğaça

2019'un en beğenilen üç tarifinden biri olan bu kolay poğaçayı deneyip de beğenmeyen henüz çıkmadı. İçinde maya kullanılmıyor, bekleme süresi olmuyor ama tüm bunlara rağmen kısa sürede hazırlanıp yumuşacık oluyor.

Onu sevmek için sebep çok: Kolay poğaça tarifi

  • 2. Fırında karnabahar kızartması

Yılın en çok beğenilen 2. tarifiyse bu nar gibi kızaran ama fırında piştiği için klasik kızartmalardan çok daha hafif olan mis gibi karnabaharlar! Hazır mevsimi geçmemişken bol bol yapıp afiyetle yemek için sebebiniz çok.

Denemeyen kalmasın: Fırında karnabahar kızartması tarifi

  • 1. Yumurtasız mozaik pasta

Yumurtasız Mozaik Pasta Tarifi

Yumurtasız Mozaik Pasta Tarifi

2019'un en sevilen tarifi de aslında çocukluğumuzdan beri lezzetinden vazgeçemediğimiz mis gibi mozaik pastalar oldu. "Benim yaptıklarım hiç çocukken yediklerim gibi olmuyor, annemin hazırladıklarına benzemiyor" diyenler hemen bu tarifte buluşmalı.

Çocukluğumuza götüren lezzet, bu yıl da vazgeçilmezlerimizden: Yumurtasız mozaik pasta tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?