Simit Tadında Pizza Poğaça Tarifi

Çayın Yanına ya da Kahvaltıya Hemen Yapmak İsteyeceğiniz 10 Kolay Pizza Tarifi

Favorilerime
Ekle

Pastanelerde satılan o minik pizza poğaçaları çay saatinde ya da kahvaltıda tüketmeyi sevenler burada mı? Gelin bu sefer çayın yanına ve kahvaltı sofralarına çok yakışan pizzaları evde kendimiz yapalım.

Hamur işi tariflerinin en bol malzemeli olanlarından olan çay saati pizzaları misafirleriniz için de harika bir ikramlık.

Haydi o zaman, mutfağa bekleniyorsunuz!

  • Mini pizza

Gelin önce hamurumuzu mayalayalım. Ardından evde ne varsa mayalı pizza hamurumuza ekleyelim. Çayın yanında sevdiklerimizle birlikte afiyetle yiyelim.

Mini minnacık: Mini pizza tarifi

  • Milföy pizza

Hamur mayalamaya vaktiniz mi yok? Sıkıntı değil, buzluktaki milföy hamurları ne güne duruyor? Çıkarıyoruz milföyleri ve nefis bir pizza hazırlıyoruz.

Var mısınız: Milföy pizza tarifi

  • Pizza tadında kahvaltılık

Kahvaltıya şipşak bir şeyler hazırlamak istediğinizde hemen imdadınıza koşacak bir tarifte sıra. Üstelik bu sefer hamur yoğurma derdi hiç yok, çünkü evdeki eski ekmekleri değerlendiriyoruz.

Dilediğin malzemeyle: Pizza tadında kahvaltılık tarifi

  • Simit tadında pizza poğaça

Bu poğaçada hem simit hem de pizza tadı alacaksınız. İster kahvaltıya, ister çaya, isterseniz de altın günlerine hazırlayabileceğiniz bu tarif bildiklerinizden çok farklı.

Hepsi bir arada: Simit tadında pizza poğaça tarifi

  • Bazlamadan pizza

Haydi gelin işimizi biraz daha kolaylaştıralım. Marketlerde hazır satılan bazlamalardan enfes bir pizza hazırlayalım. Üstelik bunun için sadece beş dakikanızı alalım.

Fırınlar ısınsın: Bazlamadan pizza tarifi

  • Pastane tadında pizza poğaça

Pastanelerde gördüğümüzde almadan duramadığımız o pizza poğaçaları bu sefer evde hazırlıyoruz. En klasik haliyle pastanedekilerin birebir lezzetinde pizza poğaça tüm sırlarıyla karşınızda.

Malzemeleri hazırlayalım: Pastane tadında pizza poğaça tarifi

  • Tost ekmeğinde pizza

Her evde bulunan malzemelerle hızlıca hazırlayabileceğiniz pratik bir pizza tarifi bu. Tost ekmeklerini bu sefer tost için kullanmıyor, onlardan nefis pizzalar hazırlıyoruz.

En kolayından: Tost ekmeğinde pizza tarifi

  • Pizza poğaça

Çocukluğumuzun doğum günü kutlamalarında masada mutlaka bulunan, önce sosisli, salamlısı biten, kaşarlı, biberli olanları sona kalan o nostaljik lezzet sizinle yeniden buluşmak için sabırsızlanıyor.

Hem çocuklara hem yetişkinlere: Pizza poğaça tarifi

  • Kolay pizza

İncecik hamuru için tortilla kullandığımız bu çok kolay pizza tarifi çayın yanına da kahvaltıya da çok yakışıyor. Artık pizza yapamayan kalmayacak.

Çıtır çıtır: Kolay pizza tarifi

  • Patlıcan tabanlı pizza

Patlıcan Tabanlı Pizza Tarifi

Patlıcan Tabanlı Pizza Tarifi

Diyette olanları da unutmadık. Zira bu pizza tarifinde hamur hiç yok. Bunun yerine tabanını fırında pişen patlıcanlardan hazırladık, üzerine yine en sevdiğimiz pizza malzemelerini ekledik.

Hamursuz pizza da mümkün: Patlıcan tabanlı pizza tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?