https://yemek.com/tarif/uc-malzemeli-sekersiz-kurabiye | Üç Malzemeli Şekersiz Kurabiye Tarifi

Yumurtayı Sevmeyenlerin Doya Doya Yiyeceği 17 Yumurtasız Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Yumurtanın faydalarını sayacak olsak en az bir iki saat vaktinizi alırız gibi geliyor bize. Siz de çok iyi biliyorsunuz zaten. Ancak yumurta seven, doya doya yiyen kadar yemeyeni, yiyemeyeni de var, hatta masada yumurta varsa kahvaltıya oturamayanlar bile var.

Yumurta alerjisi gibi oldukça ciddi bir sağlık sorunu olanlar bir yana, genellikle yumurta yememe sebebi sorulduğunda "Bana kokuyor gibi geliyor" cevabını verenler de var. Haklılık payları olabilir, anlıyoruz da.

İşte tam da bu yüzden bu tarifler sizin için yumurta yiyemeyenler ve yemeyi tercih etmeyenler!

Kağıdı-kalemi hazırlayın, tarif defterlerini açın, bu tarifler size daha çok lazım olacak.

 • 8 farklı yumurtasız tatlı tarifi

Her katında farklı bir renk, farklı bir lezzet gizli olan üç renkli irmik tatlısı, tam mevsimindeyken yapmalık şeftali mantısı, sürprizlerle dolu deve kuşu yumurtası, yiyen herkesin kendini şanslı hissedeceği bal helvası, sunumuyla misafir şaşırtan fincan tatlısı, soğuk soğuk yenesi meyveli parfe, enerji patlaması yaşatacak fıstık ezmeli muz bohçası ve kaşık kaşık yenecek olan yumurtasız çikolatalı mus tariflerinden her birini çok sevecek ve yumurtayı bir daha aramayacaksınız.

 • Şambali tatlısı tarifi

Şambali Tatlısı Tarifi

Bakmayın renginin sarı olduğuna, o rengini yumurtaya değil irmiğe borçlu. Dokusuyla damakta iz bırakan, şerbetiyle tatlı yeme isteğini en üst düzeyden karşılayan bu tatlıya mutfağınızda yer açın.

Sık sık yapmalı: Şambali tatlısı tarifi

 • Tarçınlı kolay kurabiye tarifi

İçinde yumurta yok, orası zaten cepte. Ama sadece o kadar da değil, kabartma tozu da kullanmıyoruz bu kez. 5-6 malzemeyle kıyır kıyır, enfes bir lezzete imza atıyor...

Çayımızın, kahvemizin yanından onu eksik etmiyoruz: Tarçınlı kolay kurabiye tarifi

 • Yumurtasız çikolatalı mus tarifi

Yapılırken içine yumurta konduğu için belki de bugüne dek hiç mus yiyemediniz, o kendine has dokusuyla damakta iz bırakan bu lezzetin tadına belki de hiç varamadınız. İşte artık o günler geride kaldı.

Artık kaşık kaşık mutluluk sizi bekliyor: Yumurtasız çikolatalı mus tarifi

 • Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

İçinde yumurta yok, şeker yok, un yok, sadece üç malzeme var. Bir kez deneyince yanınızdan ayırmak istemeyecek, bir keseye koyup çantanıza atmadan duramayacaksınız.

Günün her anında yanınızda olsun: Üç malzemeli şekersiz kurabiye tarifi

 • Yumurtasız kek tarifi

"Kek dediğin mutlaka yumurtayla yapılır" diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında yumurtadan destek almadan da enfes bir kek harcı hazırlamak, şahane bir kek elde etmek mümkün.

Biz denedik, oradan biliyoruz: Yumurtasız kek tarifi

 • Vegan brownie tarifi

Yumurtasız kek yapabiliyorsak brownie de yapabiliriz tabii ki! Üstelik bu kez pişirmekle bile uğraşmayalım diyoruz...

Siz de bize katılmaz mıydınız: Vegan brownie tarifi

 • Fıstık ezmeli muz bohçası tarifi

Enerjiniz düştüğünde 10 dakikada hızlıca hazır edebileceğiniz, ilk lokmasıyla enerjinizi tavana çıkaracak enfes bir önerimiz var.

Hiç vakit kaybetmeden yapmak isteyenleri böyle alalım: Fıstık ezmeli muz bohçası tarifi

 • Pişmeyen kurabiye tarifi

"Pişmeyen kurabiye de ne demek?" dediğinizi duyar gibiyiz. Evet, pişirmeden kurabiye yapıyoruz! Haliyle içinde yumurtaya yer yok.

Sağlık derseniz alabildiğine bol: Pişmeyen kurabiye tarifi

 • Pişmeyen havuçlu kek tarifi

Madem pişirmeden kurabiye yapabiliyoruz, keki de unutmak olmaz diyor ve onu da fırınsız, yumurtasız, hatta unsuz yapmanın yolunu açıklıyoruz.

Bu tarifi sır gibi saklamak isteyeceksiniz: Pişmeyen havuçlu kek tarifi

 • Gullurikya tarifi

Kendisi bir Kıbrıslı olmakla birlikte, pratiklikte de sınır tanımıyor. Beş basit malzemeyle hızlıca hazırlanan, harnup pekmeziyle bir araya gelerek tatlılığına tatlılık katan çok özel bir lezzet.

Adıyla müstesna: Gullurikya tarifi

 • Kızarmış elma dilimleri tarifi

Elmaları dilim dilim kesiyor, aralarındaki çekirdekli kısımları güzelce ayıkladıktan sonra akışkan bir hamurla onları buluşturuyoruz.

Sonrası dilimlerce mutluluk oluyor: Kızarmış elma dilimleri tarifi

 • İskoç bisküvisi tarifi

Batı mutfaklarında “shortbread” olarak anılan yumurtasız kurabiyelerin en ünlülerinden biriyleyiz bugün. Çok uzaklardan geldi ama...

O artık bizden biri: İskoç bisküvisi tarifi

 • Muhallebi tarifi

Ev yapımı muhallebi tariflerinin içine kıvamını tutturabilmek için zaman zaman yumurta giriyor olsa da biz bu kez en yumurtasızından ama tam kıvamında bir muhallebi yapalım diyoruz.

Az malzemeleri dev lezzet: Muhallebi tarifi

 • Üç malzemeli dondurma tarifi

Ev yapımı klasik bir dondurma tarifinde kıvamın tutması için bol bol yumurta sarısı kullanılabiliyor. Ama dedik ya biz bu kez yumurtadan tamamen uzak tarifler istiyoruz. Tam da bu ihtiyacımızı üç sağlık dolu malzemeden oluşan bu dondurmayla karşılıyoruz. Artık dört mevsim dondurma yemek isteyeceksiniz.

Yok böyle bir pratiklik: Üç malzemeli dondurma tarifi

 • Şeftali mantısı tarifi

Şeftali ve milföy hamurunun o enfes lezzetleri bir araya gelir, tarçınlı şerbetin de eklenmesiyle bu tarif tatlılıkta seviye atlıyor.

Mantıların en tatlısı: Şeftali mantısı tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?