Seinfeld Ekibini Misafir Edecek Olsanız Yapmanız Gereken 4 Tarif

Favorilerime
Ekle

Adını duyduğumuzda bile yüzümüzde hâlâ istemsiz bir gülümseme yaratan ender dizilerden Seinfeld. Gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisi olarak kabul edilmesi boşuna değil. 1989 – 1998 yılları arasında yayınlanan dizi, 90’lar döneminin ve milyonlarca kişinin mizah anlayışını derinden etkilemiş bir durum komedisi. Aslında, hayranlarının gayet iyi bildiği gibi "hiçbir şey hakkında" fakat ele almadığı insani durum kalmamıştır herhalde.

Yaratıcıları Larry David ve Jerry Seinfeld sağ olsun, iş yerinde kimselere görünmeden nasıl uyunurdan tutun, eski sevgilinin doğum günü partisine gidilmeli mi gidilmemeli miye, saçma sapan ilişkilerden anne babalarla başa çıkma yöntemlerine kadar gündelik yaşamın en tuhaf ayrıntılarını kahkahalarla izledik. Jerry ve onun yol geçen hanına dönmüş evine çat kapı giren arkadaşları George ve Elaine ile çatlak komşusu Kramer’ın tuhaflıklarına 9 sezon boyunca epey güldük. Bu arada hepsinin de ayrı obur olduğu gözlerden kaçmaz. Hepsi türlü çeşit takıntıya ve tuhaf tuhaf huylara sahip olan bu ekibin, kısa veya uzun dönemli taktıkları birer yiyecek de mutlaka vardır. Takıntılarından ilham aldık ve ekibin her üyesinin en sevdiği yiyecekleri tarifledik.

Jerry'nin tutkusu: Meyveli corn flakes

jerry-seinfeld-corn-flakes-tarif

Titizlik ve düzen hastası Jerry’nin dolapları çeşit çeşit ve paket paket dolusu gevrekle doludur. Bazen az sütle bazen tek başına kıtır kıtır yer. Küçük Amerikan mutfağının tezgâhında da daima meyve bulunur. Jerry’ye meyveli gevrekli bir lezzet hazırlasak kesinlikle hayır diyemezdi. Siz de kahvaltıda tüketilecek lezzetli bir ve sağlıklı bir öğün olarak bir düşünün deriz. Tam tahıllar tok tutar, taze meyveler C vitamini ve zindelik sağlar.

Güne başlamak için iyi seçim: Jerry'nin meyveli corn flakes tarifi

Elaine'nin favorisi: Büyük salata

elaine-salata-seinfeld-tarifi

Yumuşacık bir kalbi olmasına karşın asabiyetinden de taviz vermeyen Elaine kadar güzel sinir krizi geçiren az kadın vardır herhalde. Muazzam dans figürleriyle bizi bizden alan, deli mıknatısı gibi bir kadın olan Elaine, büyük salata için her zaman yemek yediği kafeyi bile değiştirmeyi göze alabiliyor. Onu Türkiye’de misafir edebilsek de kocaman bir salata ikram etsek şüphesiz çok mutlu olurdu.

Etmiş kadar olmak için: Elaine'nin büyük salata tarifi

Kramer'in ağzına layık: Meyve salatası

seinfeld-kramer-meyve-salatasi-tarifi

Jerry’nin evini kapısı aniden açılır ve Kramer kayarak içeriye girer. İlk işi genellikle buzdolabına dalmak olur. Tezgahta meyve varsa affetmez. Yerel manavdan değil süpermarketten alınmış meyvenin tadını asla beğenmez. Kramer evimize gelse, herhalde hepimizin aklına dolapta ne kadar meyve varsa önüne koymak gelir.

Salatası da nefis olur: Kramer'in meyve salatası tarifi

George'un saplantılı aşkı: Calzone

seinfeld-calzone-tarifi

George Costanza, nam-ı diğer Art Vandelay’i düşününce insan, komplekslerinin bu kadar farkında, onlarla bu denli barışık başka biri var mıdır yeryüzünde diye merak ediyor. George’un bir dönem saplantılı şekilde tükettiği calzone, bir tür kapalı İtalyan pidesi. Bir ara cima esnasında bile yemek yemeye başlayan obur George’un tam ağzına layık.

Çok lezzetli ve damak tadımıza da pek uygun: Calzone tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?