https://yemek.com/tarif/ev-yapimi-kolay-baklava/ | Ev Yapımı Kolay Baklava Tarifi

Soğuk Havalarda Tek Başına Tüm Evi Isıtacak Enerjiye Sahip 8 Lezzetli Tatlı Tarifi

Favorilerime
Ekle

Havalar soğudu, soğuyor, soğuyacak. Bu cümleleri sıklıkla duyuyoruz, ister istemez insan yemeğe sarılıyor. Bol bol karbonhidrat ihtiyacı duyuyor bünye.

Şimdi de size tek başına bütün evi ısıtacak kadar hem lezzetli hem enerjili tarifler vereceğiz.

Tarifi bizden yapması ve yemesi sizden. Bu arada yaptığınız tüm yemekleri Instagram'dan #tarifiyemekcomdan etiketi ile paylaşın, biz de görelim olur mu?

Kolay Pasta: Kremalı volovan hamurları

Kremalı Volovan Tarifi

Milföylerden hazırlayacağınız kremalı volovan hamurları tarifini, püf noktaları ile kolayca hazırlayabileceğiniz pastacılık kreması ile dolduruyoruz. Aslında çaktırmadan milföy pasta hazırlıyoruz, gözünüz korkmasın. Doğru mutfağa.

Püf noktalarını soranları tarife alalım: Kremalı volovan hamurları

Tam bir enerji deposu: Snickers pasta

Karamel, nuga, çikolata ve tuzlu fıstığın uyumunu vurgulayan çikolata tadını her katında hissedeceğiniz bir pasta Snickers pasta tarifi. “Pastanın görseli bile ben burdayım” diyor, ağızları sulandırıyor. Haydi o kollar sıvansın!

Karamel, çikolata, fıstık: Snickers pasta tarifi

Biraz cesaret: Bitter çikolatalı, çilekli pizza

Akışkan peynir ile uzayan bir dilim pizzayı, meyve parçaları ve çikolata ile de hazırlamak ve bu yöntemle anlık tatlı krizlerinin önüne geçmek oldukça eğlenceli olacağa benziyor.

Malzemeler hazırsa başlıyoruz: Bitter çikolatalı, çilekli pizza tarifi

Örgü örgü: Narlı turta

"Çarşıdan aldım bir tane eve geldim bin tane" demişler onun için. Nasıl bereketli olduğunu buradan anlayabiliriz. Hem ne demiştik biz tarifimizde, "Kafes kafes olan, göz göz açılan, tart kalıbına boylu boyunca uzanan narlı turta tarifinde bolca nar tanesi kullandık biz. İç kısmı için taneli bir nar peltesi hazırladık. Fırında da pişeceğini hesaba katıp bu pelte içine nar tanelerini en son ekledik. Pürüzsüz bir kıvam elde etmek için taze sıkılmış nar suyunu tel süzgeçten geçirdik. Narın renginden ve sonsuz şifasından sonuna kadar faydalandık. Üzerine pudra şekerini çok yakıştırdık."

Tüm aileye yetecek kadar:
Narlı turta tarifi

Bir dilimin asla yetmeği anlar var: Çikolatalı cheesecake

Mevsim şartlarından mıdır, nedir, mutluluğumuz sekteye uğruyor kış gelince. Seratonin salgılatacak bir tarif biliyoruz neyse ki. Krema, yulaflı bisküvi ve bol bol çikolata. Mutluluğun tek bir çatı altında buluşmuş halini okudunuz.

Şimdi kolları sıvayıp, hissetme vakti: Çikolatalı cheesecake tarifi

Biraz üşengeciz: Yalancı baklava

İncecik açılmış, 40 kat, içi adeta bir fıstık, bir ceviz tarlasını andıran baklavanın yeri ayrı. Ama enerjisizlikten üşenip, baklavasızlıktan ölmeyelim diye var yalancısı. İyi ki var! Hem kolay, hem baklavanın yandan çakması.

Hamur açmaya da gerek de yok: Yalancı baklava tarifi

Çılgın İspanyol: Churros

Tabii bir halka tatlısı değil, onun gönlümüzde kurduğu tahtın yeri apayrı. Ama dışarıda kar, yağmur, çamur varken, benmari usülü eritilmiş bir bardak çikolataya churros banmanın yeri de ayrı şimdi.

Azıcık keyiflenin tarifi için: Churros tarifi

Sabrın sonu selamet: Panettone

Panettone Tarifi

Panettone Tarifi

İtalyanların gastronomiye kazandırdığı bir şahane de sıra. Karşınızda Panettone! Mayalanma süresi ile hayrete düşürse de, sonucuyla sizi büyülüyor. Kısacası çektiğiniz tüm zahmetleri, tek bir ısırığı unutturuyor.

Tarifi de şuraya bırakıyoruz: Panettone tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?