https://yemek.com/tarif/yumurtali-domates-dolmasi/#.V1E0b5GLTIU | Yumurtalı Domates Dolması

Yumurtanın Yalnızca Bir Kahvaltılık Olmadığının Kanıtı 8 Yumurtalı Tarif

Favorilerime
Ekle

Size kusursuz bir gün yaşatmak istiyoruz. Çünkü bu kez biraz nostalji, biraz postmodern bir hazırlık içindeyiz. Hem yumurtanın aslında ne kadar güzel olabileceğini anlayacak hem de girdiği tarifleri nasıl nefis hale getirdiğini göreceğiz.

Hazırsanız 13 Nisan'ı "Yemek.com Yumurta Günü (YYG) ilan ediyoruz. Sizi de yumurtalı tarifler için mutfağa doğru alkışlarla uğurluyoruz.

Bir Pazar klasiği: Patatesli yumurta

Patatesli Yumurta Tarifi

Patatesli Yumurta Tarifi

Yumurtalı patates miydi yoksa patatesli yumurta mıydı diye düşüneduranlar bir köşede dursunlar. O konuya sonra geleceğiz. Sabah sıcacık çayın ve peynirin yanında, masanızın üzerinde duran bir patatesli yumurta var. Üzerine bir de kaşar eritilmiş. Her bir çatalda uzayan kaşarlar...

Ağızlar sulandıysa: Patatesli yumurta tarifi

Kahvaltı onsuz olmaz: Sucuklu yumurta

https://yemek.com/tarif/sucuklu-yumurta/ | Sucuklu Yumurta Tarifi

Sucuklu Yumurta Tarifi

Yalnızca kahvaltı değil, günün her öğünü sucuklu yumurta yemek gibi bir istek olabilir içinizde. Yadırgamıyoruz. Çünkü sucuklu yumurta, kavurmalı yumurtayla birlikte şiddetli bir yarış halindedir. Genellikle kazanan sucuk olur ancak kavurmanın tadını tartışacak da değiliz.

Yumurta sarılarını bozmadan: Sucuklu yumurta tarifi

Sen bana biraz lezzetli brunch: Çeşnili yumurta dolması

"Ay şekerim, her gün brunch yaparken bir tane yemesem olmaz!" demek istediğimiz o cici yemeği, yani çeşnili yumurta dolmasını adeta bir Hollywood filmiymiş gibi sunuyoruz.

Çünkü gerçekten pek ünlü: Çeşnili yumurta dolması tarifi

Eggs benedict üzülmez mi bu işe? Brunch'a alınmadım diye. Üzülür.

Hadi onu da yiyelim: Eggs benedict tarifi

Sağlık deposu: Poşe yumurtalı kinoa mücveri

Bu sıralar yaz geliyor diye panikleyip sağlıklı beslenmeye çalışan, öğle yemeğinde şirketin kötü yemeklerine maruz kalmak istemeyenler için de bir çözüm bulduk. İçinde glüten yok, bol kalsiyum, bol protein var.

İnsan daha ne ister ki: Poşe yumurtalı kinoa mücveri tarifi

Anne eli de değerse: Ispanaklı yumurta

Ispanaklı Yumurta Tarifi

Öğle yemeği faslını sonlandırıp diğer öğünlere geçeceğiz ancak nasıl yapabiliriz ki? En iyisi ıspanaklı yumurtayı biz akşama taşıyalım. Bunu duyan keçi peynirli ve otlu omlet atağa geçip yanımıza gelebilir. Sorun yok, onu da yiyelim.

Canı çeker insanın: Ispanaklı yumurta tarifi

Eşe dosta hava atmalık: Yumurtalı domates dolması

Yumurta dolmasını duymayanlar bu güzelliğe çok şaşırdı. Ancak bir kez tadınca da tadı daha da şaşırttı. Neden? Çünkü fazlasıyla güzel. Görünüş olarak akşam yemeklerine layık, lezzet olarak günün her öğününe. Yine de akşam böyle bir ciciyi servis etmek isteyebilirsiniz.

Çok haklısınız: Yumurtalı domates dolması tarifi

Aşk dilindedir: Kalp yumurta

Kalpli Yumurta Tarifi

Kalpli Yumurta Tarifi

Sevgi neydi? Sevgi yemekti. Sevgi, kalp yumurta yiyebilmekti. O olmazsa Fransız gibi hissettiren, Paris'ten bir kuple hava getiren croque madame'dı, Coco Chanel'di. Abartmayalım! Ya da abartalım çünkü sevgilinize hazırlayacağınız bir kalp yumurta on bin çırpılmış yumurtayı yok eder.

Güm güm güm kalbimiz atıyor: Kalp yumurta tarifi

Geldik mi geceye: Yumurtalı ekmek

yumurtali-ekmek-tarifi-nasil-yapilir

Gece saatleri geldi. Mideler gurulduyor. Evde mis gibi yemekler var ancak insanın canı bazen kahvaltı çekiyor. Peynir dolaptan koşarak çıkıyor, çay kendini demliyor. Reçeller masanın üzerinde gelin ve damat gibi durmuşlar.

Hikaye böyle gidiyor, buzdolabından iki yumurta tabağa doğru yol alıyor. Yumurtalı ekmek pek teşne. Hemen pişiveriyor.

Gece şenlendirir: Yumurtalı ekmek tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?