Nesilden Nesile Aktarılan En Özel Cipriani Tarifleri

https://yemek.com/tarif/cipriani-dana-carpaccio/ | Fotoğraf: Özgür Bakır / Dana Carpaccio Tarifi
Öznur Doğan
Öznur Doğan
307 takipçi391 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Mayıs 7, 2019
YENİ
Cemre Özgüzel
Mayıs 7
Vestel
Nisan 12
Yemek.com
Nisan 16

Sizi bu kez bambaşka bir dünyaya, hatta büyülü olduğunu iddia edebileceğimiz bir dünyaya davet ediyoruz. Türkiye'nin ara sokaklarında değil, kendinizi Venedik'te hissetmenize neden olacak, İtalya'nın damak tadını en iyi şekilde taşıyan, 3 nesildir lezzetinden hiçbir şey kaybetmeyen Cipriani'nin mutfağına giriyoruz.

Cipriani, daha önce de size bahsettiğimiz gibi dünyanın en iyi İtalyan restoranları arasında sıralanıyor. Konu o büyük Cipriani ailesi olunca ve kendi yarattıkları eşsiz lezzetlerden açılınca bize ve sizlere sadece bu tarifleri yapmak kalıyor.

Belirtmekte yarar var: Bu tarifler Türkiye'de yalnızca Yemek.com'da var. Biz sizin için bir kuralı kırdık ve Cipriani ailesinden tarifleri aldık. Evdeki ve içinizdeki İtalyan'ı keşfetmeye başlayın.

En iyisini Cipriani yapar: Tagliolini makarna

Satın aldığınız makarnalara bir daha bakmamanıza neden olacak bir tarifle karşınızdayız. Evde makarna hazırlıyoruz ardından onu Cipriani'nin en sevilen yemeklerinden bir tanesi olan Tagliolini makarnaya dönüştürüyoruz. Beşamel sosuyla fırınlıyoruz.

Afiyetle yersiniz: Cipriani’den Fırınlanmış Tagliolini Makarna

İsmini Cipriani koymuştur: Dana carpaccio

Tarihin sahnelerinde görülen ilk carpaccio. Cipriani ailesi tarafından yapılan ve tadı dillere destan olan bir yemekten bahsediyoruz. Zarafetini pembe etinden ve üzerine çapraz şekilde dökülen özel mayonez karışımından alıyor.

Bayılırsınız: Cipriani’den Dana Carpaccio

Cipriani'ye özeldir: Vanilyalı ve merengli pasta

Vanilyalı Mereng Kaplı Pasta Tarifi

Fotoğraf: Özgür Bakır / Vanilyalı Mereng Kaplı Pasta Tarifi

Lezzet denizinde yüzmek istiyorsanız mereng dalgasına atlamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü biz ne zaman bu hissi yaşamak istesek bunu yapıyoruz. İnce pasta keki, hafif kreması ve muhteşem mereng tadıyla kendinizi İtalya sokaklarında geziniyor gibi hissedebilir, Cipriani'lere konuk olabilirsiniz.

Vazgeçemezsiniz: Cipriani’den Vanilla Meringue Cake (Vanilyalı ve Merengli Pasta)

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?