Saksı Kebabı Tarifi

Yemek.com YouTube Kanalımızda İzledikçe Acıktıran 10 "En Sevilen" Tarif

Favorilerime
Ekle

Hala haberdar olmayan var mı bilmiyoruz ama biz izledikçe acıktıran birbirinden nefis, pratik ve farklı videolu tariflerimizle YouTube'da da varız!

"Keşke bunun yapılışını da gösterseydiniz" dediğiniz, "Ben nasıl yapıldığını görünce çok daha kolay hazırlayabiliyorum" diye düşündüğünüz tarifler için Yemek.com YouTube kanalımızı takip etmeniz yeterli.

Yemek.com şefi Yasemin ve Ferhat Şef'in tüm püf noktalarını anlattığını birbirinden nefis tariflerimizden tutun da bugüne dek hiç denemediğiniz kadar farklı, pratik ve lezzetli tariflerimize, YouTube kanalımızda her damağa uygun lezzetler var, bizden söylemesi.

Bugüne dek takipçilerimizin izlemelere doyamadığı, en sevilen videolu tariflerimiz hemen aşağıda, yazılı tarifleriyle birlikte sizi bekliyor. Eğer şu ana dek onları denemediyseniz bir köşeye kaydedip hepsini tek tek deneyin deriz.

Küçük bir not: Videolu tariflerimizi güncel olarak takip etmek isterseniz her gün yepyeni tariflerimizi paylaştığımız YouTube kanalımıza şuradan abone olabilirsiniz: Yemek.com YouTube kanalı

Sabahları birlikte lezzetlendiriyoruz: Çıtır yumurta

Her sabah haşlanmış yumurta, haydi bilemediniz omlet yemek olmaz! Yumurtayı da farklılaştırabilir, mesela sofradaki herkesi şaşırtacak, içinin akışkanlığıyla mutluluğu garantileyecek şöyle bir lezzete de imza atabilirsiniz.

Tanıştıralım, hafta sonu kahvaltılarının yeni yüzü: Çıtır yumurta tarifi

Tam kıvamında: Kısır

Bakmayın kısırın 10 dakikada şipşak hazır olduğuna, onu yapmak için de bilmeniz gereken püf noktalar var. Yoksa bulgurlarınız çok kuru kalabilir ya da tam tersi cıvık bir yapıya sahip olabilir mesela. İşte bu yüzden tüm malzemeleri ve sosları ölçülü, tam kıvamında nefis bir tarif hazırladık.

Deneyince bugüne kadar bildiğiniz tüm tarifleri unutmak isteyeceksiniz: Kısır tarifi

Bu lezzet kaçmaz: Tarifi başka yerde olmayan tavuk & patates

YouTube kanalımızda yalnızca mutfaklarımızın en klasik lezzetlerini hazırlamıyor, şeflerimizin tarif defterlerinden çıkan en özel reçeteleri de paylaşıyoruz. Mesela klasik fırında tavuk-patates yemeğini bile ufak farklılıklarla bambaşka, hiçbir yerde olmayan bir lezzete dönüştürebilirsiniz desek? Ferhat Şef'in ellerinden çıkan bu nefis tarifi deneyenler ne demek istediğimizi çoktan anladı bile.

Denemeyenlerse hemen buraya: Tarifi başka yerde olmayan tavuk & patates tarifi

İster sıcak ister soğuk, her türlü nefis: Mücver

Kabağın en sevilen hali mücveri hazırlarken zorlanıyor, harcının ya çok sıvı ya da çok katı olduğunu düşünüyorsanız bilmeniz gereken birkaç püf nokta var demektir. Şefimiz Yasemin'in tüm lezzet sırlarını paylaştığı bu mücver, tam da aradığınız tarif olabilir.

Buyursunlar: Mücver tarifi

Her yörenin özel lezzetlerine uzanıyoruz: Taş ekmeği

Sıkı takipçilerimiz bilir, YouTube kanalımızda şeflerimizin özel tariflerinin yanı sıra her yörenin kendine has lezzetlerine de sık sık yer vermeye bayılıyor, Anadolu'nun dört bir yanından yükselen mis kokulara doğru rotamızı çeviriyoruz. En sevilenlerden biri Elazığ mutfağından geliyor...

Kolayca hazırlanması da onu sevmek için ayrı bir neden oluyor: Taş ekmeği tarifi

"Bugün ne pişirsem?" diye düşünmek yok: Saksı kebabı

Uzunca bir süredir birlikte çözüm bulduğumuz, yeri geldiğinde haftalık menüler oluşturduğumuz "Bugün ne pişirsem?" sorusuna YouTube kanalımızda da her gün farklı ve nefis bir cevap vermeye devam ediyoruz. Sonuçta patlıcanla hep musakka yapacak değiliz ya...

Bir de böyle deneyin: Saksı kebabı tarifi

Daha renkli olsun isterseniz: Çentik kebabı

Patlıcanı yalnız bırakmak istemez, mevsimin en taze diğer sebzelerinden de bol bol destek almak isterseniz evde, ellerinizle hazırlayacağınız bu farklı ve kolayca hazırlanan kebap tam sizlik.

Siz yeter ki farklı tarifler denemek isteyin: Çentik kebabı tarifi

Çay saatlerini de çok severiz: Atom kurabiye

Çay ya da kahve saatleri hemen hepimiz için olmazsa olmaz bir zevk olduğuna göre, o çayların-kahvelerin yanına da şöyle nefis kurabiyeler, kekler, börekler yakışmaz mı sizce de? Klasik un kurabiyesi de nefis bir fikir ama... Limon sıkacağıyla kolayca şekil verilen bu kurabiyenin kalbimizdeki yeri başka!

Üstelik içi sürprizlerle dolu: Atom kurabiye tarifi

Böyle bir kek görülmedi: Krem karamelli kek

Biz ona kek dedik ama siz dilerseniz pasta bile diyebilirsiniz. Öylesine şık ve gösterişli, öylesine lezzetli! Misafirleriniz görünce şaşırıp kalacak, herkes sizden tarifini almak için yarışacak.

Bu tarif aramızda kalsın: Krem karamelli kek tarifi

Pratik tarifler isteyenleri de unutmadık: Tavada kazandibi

Youtube kanalımızda sadece farklı ve gösterişli tariflerimiz var sanmayın, az vakti olanlar için kolayca hazırlanabilecek birbirinden pratik tariflerimiz de var! Canınız kazandibi istediğinde hızlıca hazırlayın diye tavada 15 dakikada şipşak pişireceğiniz kazandibi bile hazırladık mesela.

Siz isteyin, biz yapalım: Tavada kazandibi tarifi

Son bir hatırlatma, aranızda hala takip etmeyenler, "Benim haberim yoktu, YouTube kanalınız olduğunu şimdi öğreniyorum." diyenler varsa şuradan bize kolayca ulaşabilirler: Yemek.com YouTube kanalı


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?