https://yemek.com/tarif/kolay-lazanya/#.WCLhx_mLTIU | Kolay Lazanya Tarifi

Hazır Makarnayla Kolayca Hazırlayıp Sofranıza Sınıf Atlatabileceğiniz 10 Değişik Tarif

Favorilerime
Ekle

Suyu kaynatıp makarnayı içine atmak, şöyle bir haşlayıp afiyetle yemek de yeterince güzel, kabul ama elimizin altında böyle kolayca hazırlanan bir lezzet varken onu bambaşka yemeklere dönüştürmemek de olmaz.

Neredeyse soslu bir makarna hazırlayacağınız süreyi ayırarak, her göreni şaşırtacak kadar farklı ve klasik makarna tariflerinden çok daha lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz.

Nasıl mı? İşte bu birbirinden nefis, kolay ve doyurucu makarnalı değişik tarifler sayesinde!

Sofrayı soğutmadan sizi hemen aşağıya doğru alalım, bu tarifleri tarif defterlerinize not etmeyi de unutmayın.

  • Makaronya

Fırında makarna severler olarak toplandık, kökleri Osmanlı mutfağına dek dayanan makaronyayı günümüze uyarladık. İçindeki lor peyniri, dövülmüş ceviz içi ve tereyağıyla o, fırında makarnayı bile unutturacak bir lezzete dönüştü.

Kaç dilim yiyeceğimizi şaşırdık: Makaronya tarifi

  • Kolay lazanya

Bir önceki öğünden kalan haşlanmış makarnalarınızı değerlendirebileceğiniz enfes bir tarif geliyor. Kendisi hem mutfakta israfın önüne geçmiş oluyor hem de en ala lazanyayı bile lezzetiyle kıskandıracak kadar nefis oluyor.

Bu kez lazanya yapraklarının yerini makarna alıyor: Kolay lazanya tarifi

  • Makarna pasta

Akşam yemeğine misafirleriniz varsa ve onlara şöyle görsel bir şölen yaşatmak istiyorsanız sizi hemen böyle alabiliriz. "Misafirlerime makarna mı yapacağım?" demeden önce bu lezzet dolu pastaya bir göz atın deriz.

Ondan güzeli, ondan lezzetlisi yok: Makarna pasta tarifi

  • Makarnalı omlet

Omletlerin en doyurucuyla devam ediyoruz! Yine bir önceki öğünden kalan makarnaları gönül rahatlığıyla değerlendirebileceğiniz bu tarif, yumurta, makarna, peynir, domates ve maydanozun birbirine ne kadar çok yakıştığının en lezzetli kanıtı.

Deneyince bize hak vereceksiniz: Makarnalı omlet tarifi

  • Makarna böreği

Çıtır çıtır baklavalık yufkaların içi bol peynirli makarnalarla doluyor, üzerinden de içinden de enfes bir sos eksik edilmiyor. İşte dışı çıtır, içi yumuşacık bu lezzet böyle hazırlanıyor.

Su böreğini unutturur: Makarna böreği tarifi

  • Makarna tabanlı pizza

Bugüne dek evde pizza yapmak size pek cazip gözükmemiş olabilir, "Şimdi kim uğraşacak pizza hamuru tutmakla" diye düşünmüş olabilirsiniz. Ama bu pratik tariften sonra işler değişecek, bir kez deneyince onu her gün yapmak isteyeceksiniz.

Üzerindeki malzemeleri damak zevkinize göre çeşitlendirebilirsiniz: Makarna tabanlı pizza tarifi

  • Mantı makarna

Tıpkı pizza hamurundan olduğu gibi bu kez de mantı hamurundan kurtaracağız sizi. Ev yapımı mis gibi mantıların kalbimizdeki yeri ayrı ama her zaman onları hazırlamaya zaman bulamayabilirsiniz sonuçta. İşte bu tarif, sizi mantısız bırakmamaya, mantı özleminizi en pratiğinden gidermeye geliyor.

Üzerinden sarımsaklığı yoğurdu eksik etmeyin: Mantı makarna tarifi

  • Pastırmalı mac and cheese

Bakmayın isminin yabancı durduğuna, o artık bizden biri! Haşlanmış makarnaları bol peynirli enfes bir sosa buluyor, fırındaki yolculuğunda ona pastırmanın da eşlik etmesini sağlıyoruz. Ortaya dillere destan bir lezzet çıkıyor.

Makarna en doyurucu haliyle sofradaki yerini alıyor: Pastırmalı mac and cheese tarifi

  • Kat kat makarna pasta

Yukarıda size enfes bir makarna pasta tarifi vermiştik ama onun yapımı size biraz zahmetli geldiyse yine en az onun kadar şık olacak, üstelik bu kez çok daha pratik bir şekilde, sadece 15 dakikada hazır olacak bir önerimiz var.

Buyursunlar: Kat kat makarna pasta tarifi

  • Muffin makarna

Muffin Makarna Tarifi

Muffin Makarna Tarifi

Ortasında mini mini köftelerin gizli olduğu spagettiler, üzerlerindeki kremalı-peynirli efsane sosla birlikte fırındaki yerlerini alıyor, ortaya işte böyle tek başına ana yemek olarak değerlendirebileceğiniz makarnalı değişik bir tarif çıkıyor.

Tam da ağzınıza layık: Muffin makarna tarifiDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?