Yufkadan Çıtır Mantı Tarifi

Hazır Yufkayla Kolayca Yapabileceğiniz Sizden Gelen 11 Farklı ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Hazır yufka sayesinde kısa sürede kolayca hazırlanan birbirinden enfes tarifler hazırlayacağız bugün. Üstelik hamarat yazarlarımızın mutfaklarında defalarca kez yapılmış tariflerden söz ediyoruz.

Bugüne dek hazır yufka aldığınızda onunla sadece peynirli, patatesli börekler yaptıysanız bu tarifler ile bir an önce tanışıp mutfağınıza yepyeni tatlar kazandırabilirsiniz. Çünkü hazır yufkayla dakikalar içinde mis gibi ana yemekler bile hazırlayabilirsiniz aslında!

Tüm bu tarifler için hamarat mı hamarat Yemek.com yazarlarına teşekkürlerimizle diyor ve hemen başlıyoruz. Buyursunlar...

Minik bir not: "Ben de Yemek.com yazarı olmak, tariflerimi burada paylaşmak istiyorum" derseniz şuradan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

  • Tavuklu mantarlı çıtır börek tarifi

Hazır yufkayla börek yapmadan edemeyecenlerdenseniz sizi klasik börek tariflerinden uzaklaştırarak işe başlamak isteriz. Bu böreğin içi dolu dolu, dışıysa çıtır çıtır olacak. Adeta bir ana yemek gibi doyuracak.

Ellerine sağlık eseninpenceresinden bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Tavuklu mantarlı çıtır börek tarifi

  • Nohutlu çıtır mantı tarifi

Klasik mantıya sevgimiz sonsuz ama et yemeyenler, yiyemeyenler içinde şöyle pratik ve nefis bir alternatif enfes olur! Bu kez proteinimizi nohuttan alıyor, onu kısa sürede şipşak hazırlayabiliyoruz.

Ellerine sağlık Biem bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Nohutlu çıtır mantı tarifi

  • Şipşak çıtır gözleme tarifi

Hazırlaması 10, pişirmesi ise sadece 5 dakikanızı alacak, bugüne dek yediğiniz en çıtır gözleme o olacak. Çıtırlığının sebebi hazır baklavalık yufkadan destek almanız olacak.

Ellerine sağlık Gamze_li bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Şipşak çıtır gözleme tarifi

  • Ev yapımı cips tarifi

Dışarıdan hazır olarak aldığınız cipsleri unutturacak bir tarif var sırada! Yufka sayesinde düşündüğünüzden çok daha kolay bir şekilde hazırlayacak, baharatlarını tam da damak tadınıza göre ayarlayabileceksiniz.

Ellerine sağlık Berna_erdogan bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Ev yapımı cips tarifi

  • Yufkadan çıtır mantı tarifi

"Akşama ne pişirsem" diye düşünmeye başladığınızda, yemek yapmaya uzun uzun vakit ayırmak istemediğinizde hemen bu tarif gelsin aklınıza.

Ellerine sağlık Cookbookfood bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Yufkadan çıtır mantı tarifi

  • Tavuklu siron tarifi

Aslında yöresel tariflerimizden biri olan ama hemen her yörede isminde de yapılışında da ufak farklılıklar bulunan siron, bu kez tavuklu olarak karşımıza çıkıyor, bu hali de tıpkı diğer tarifleri gibi enfes oluyor!

Ellerine sağlık rukiyekksal bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Tavuklu siron tarifi

  • Cevizli börek tarifi

İçinde bolca ceviz bulunan bu çıtır börek, böreğe olan bakış açınızı değiştirecek. Bir kez tadına bakınca bir tepsiyi bir seferde bitirmek isteyecek kadar çok seveceksiniz.

Ellerine sağlık sultan polat bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Cevizli börek tarifi

  • Çıtır lahmacun tarifi

Canınız bir anda mis gibi bir lahmacun yemek isterse hazır yufkadan destek alabilirsiniz. Hamur açma derdinden sizi kurtaran hazır yufkaların nasıl enfes ve çıtır çıtır lahmacunlara dönüştüğünü görünce bu fikri de tarifi de çok seveceksiniz.

Ellerine sağlık Ezgi Evren bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çıtır lahmacun tarifi

  • Beğendili darüzziyafe köftesi tarifi

Kuracağınız en özel sofralara bile gönül rahatlığıyla çıkarabileceğiniz kadar şık ve özel, herkesin sizden tarifini isteyeceği kadar da nefis... Bu tarif, tüm tarif defterlerinde yerini almalı.

Ellerine sağlık Banu Alabaşoğlu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Beğendili darüzziyafe köftesi tarifi

  • Çerkez böreği tarifi

Çerkez Böreği Tarifi

Çerkez Böreği Tarifi

Eski zamanlardan bu yana bayram sabahı sofralara çıkarılan bu muazzam tat ile henüz tanışmadıysanız daha fazla vakit kaybetmeden sizi böyle alabiliriz. Kendisi, güne en lezzetlisinden başlamanızı sağlayacak, neredeyse akşama kadar acıktırmayacak.

Ellerine sağlık Kübra korkut bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Çerkez böreği tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?