tencerede-kek-yemekcom

Fırına Hiç İhtiyaç Duymadan Yapabileceğiniz 10 Kolay ve Nefis Kek Tarifi

Favorilerime
Ekle

Canınız kek yapmak ya da yemek istediğinde şöyle elinizin altında pratik bir tarif bulunsun istiyorsanız, evde fırınınız yoksa ya da bozulduysa, her kek yapmak istediğinizde fırını uzun uzun çalıştırmak istemiyorsanız bu fırınsız kek tarifleri tam size göre demektir!

"Fırınsız" da ne demek diyecekler için hemen açıklayalım: Bu keklerin harcı klasik bir kek gibi kolayca hazırlanıyor ama fırında pişmiyor. Onun yerine tavada, mikrodalgada ya da tencerede pişiyor. Nasıl mı? Detayları tariflerimizin içinde saklı.

Kısa sürede kolayca hazırlayabileceğiniz, fırına hiç ihtiyaç duymadan pişirebileceğiniz nefis ve farklı bu fırınsız kek tariflerini hemen şimdi kaydedip ihtiyaç anında hemen değerlendirmeyi unutmayın. Hadi başlayalım!

  • Tavada kek tarifi

Kolayca bulunan 7 temel malzeme ile yapılan en pratik tariflerden biriyle başlıyoruz. "Tavada pişirirsek kabarmaz" diyenleri şaşırtacak kadar pofuduk olacak.

Yumuşacık dokusuyla: Tavada kek tarifi

  • Mandalinalı ters yüz kek tarifi

"Keşke dört mevsim mandalina olsa" dedirtecek kadar muazzam lezzette, klasik bir kekten ise çok daha nefis görüntüde ve kokuda bir kek hazırlıyoruz şimdi.

Bir kez deneyen ondan vazgeçemiyor: Mandalinalı ters yüz kek tarifi

  • İtalyan merengli mikrodalga keki tarifi

Canınız şöyle farklı bir kek yapmak isterse ya da yeni tatlar keşfetmeyi seviyorsanız toplam 3 kişilik olarak hazırlayabileceğiniz ve mikrodalgada şipşak pişirebileceğiniz mükemmel bir önerimiz var.

Sıradan keklerin çok daha ötesinde: İtalyan merengli mikrodalga keki tarifi

  • Fırınsız & miksersiz tencerede kek tarifi

Evinizde sadece fırın değil mikser de olmayabilir, tüm bunlar sizi kek yapmaktan asla alıkoymamalı. Siz yeter ki isteyin, keki tencerede de hazırlarız.

Üstelik puf puf kabaran bir kek: Fırınsız & miksersiz tencerede kek tarifi

  • Tavada sünger kek tarifi

İçi yumuşacık olacak, ilk kez yapanları "Bu kadarını da beklemiyordum" diyecek kadar şaşırtacak bir tava keki o. Dilerseniz kendisini doğrudan afiyetle yiyebilir, dilerseniz soslarla süsleyerek bir pastaya dönüştürebilirsiniz.

Fırınsız da nefis olur: Tavada sünger kek tarifi

  • Şeftalili sağlıklı tava keki tarifi

Meyveli kek severleri de hemen böyle alalım ve farklı meyvelerle de çeşitlendirebileceğiniz sağlıklı ve nefis bir kek yapalım. Tabii ki yine fırın kullanmıyoruz.

Bize bir tava bir ocak yeter: Şeftalili sağlıklı tava keki tarifi

  • Elmalı fincan kek tarifi

Kek kalıplarını kenara alalım, fincanları çıkaralım ve en önemlisi malzemeleri hazırlayalım. Yine bir farklılık peşindeyiz.

Çok lezzetli bir farklılık üstelik: Elmalı fincan kek tarifi

  • Tencerede çikolatalı kek tarifi

İçindeki portakal kabuğu rendesi sayesinde ferah bir lezzete kavuşan, dolayısıyla bir tencere keki bir oturuşta yeme isteği uyandıran bir kek o.

Bu tarif her tarif defterinde mutlaka bulunmalı: Tencerede çikolatalı kek tarifi

  • Tencerede enfes kek tarifi

İçi Hindistan cevizi dolgulu böyle puf puf kabarmış bir keki tencerede yapabileceğinizi söylesek? Üstelik üzerini de şöyle dilediğiniz bir sosla süsleyerek adeta bir pastaya da dönüştürebilirsiniz onu.

Pasta kıskandıracak tat: Tencerede enfes kek tarifi

  • Tencerede ıspanaklı kek tarifi

Tencerede Ispanaklı Kek Tarifi

Tencerede Ispanaklı Kek Tarifi

Hazırlaması da pişirmesi de 10'ar dakikanızı alacak, onu ilk kez görenler önce rengine ve pofudukluğuna şaşıracak, ardından ise lezzetine hayran kalacak.

Herkesin sizden tarifini isteyeceği lezzetlerden: Tencerede ıspanaklı kek tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?