Yalancı Tiramisu Tarifi

Sizden Gelenlerde Bu Hafta: Jo's Yellow Kitchen'ın Mutfağından 10 Farklı ve Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Sizden Gelenler köşemize gönderdikleri tariflerle mutfaklarımıza yepyeni lezzetler kazandıran hamarat yazarlarımızdan birinin, Jo's Yellow Kitchen'ın mutfağına konuk oluyoruz bugün!

Muazzam sunumlarıyla en tok anınızda bile midenizden gurultular yükselmesini sağlayacak Jo's Yellow Kitchen'da farklı ve pratik kahvaltılıklardan nefis tatlılara, damak tadınıza hitap edecek o kadar çok lezzet var ki... Görünce her birini tek tek tarif defterlerinize kaydetmeden edemeyecek, vakit buldukça hepsini denemek isteyeceksiniz.

Tüm bu nefis tariflerini bizimle paylaştığın için çok teşekkür ederiz Jo's Yellow Kitchen, ellerine, emeklerine sağlık!

Küçük bir not: "Ben de Yemek.com yazarı olmak istiyorum" diyenleri, bize tariflerini göndermek isteyenleri hemen şöyle alabiliriz: Yemek.com'a Nasıl Tarif Yollanır, Nasıl Yemek.com Yazarı Olunur?

  • Sarı biberli peynirli kahvaltılık tarifi

Güne hep aynı kahvaltılıklarla başlamaktan sıkıldıysanız, özellikle hafta sonu uzun uzun kahvaltı yapmayı seviyor, değişik tatlar keşfetmek istiyorsanız bu tarif tam sizlik demektir.

Fotoğraflı yapılış adımlarıyla karşınızda: Sarı biberli peynirli kahvaltılık tarifi

  • Yoğun limonlu kek tarifi

Limonun o kendine has ferah aromasını keklere yakıştıranları da hemen böyle alalım. Şu zamana dek yaptığınız tüm limonlu kekleri unutturacak kadar iddialı bir lezzet o.

Tadı damakta kalıyor: Yoğun limonlu kek tarifi

  • Yalancı tiramisu tarifi

Kabul, gerçek tiramisuyu hazırlamak bir miktar zahmetli ama canınız tiramisu yemek istediğinde benzer lezzeti daha kolay bir şekilde yakalayabileceğiniz tarifler de yok değil. İşte o tariflerin en lezzetlilerinden biri tam karşınızda duruyor.

Sizi tüm adımlarıyla burada bekliyor: Yalancı tiramisu tarifi

  • Enginarlı etli ev yemeği tarifi

Ev yemeği deyince aklınıza hemen kuru fasulyeler, patatesle hazırlanan sulu yemekler gelmesin. Onlara olan sevgimiz sonsuz ama her gün aynı yemekleri hazırlamak da olmaz. Bir kez de şöyle farklı bir ev yemeği hazırlayalım.

Dilerseniz yanına yine pilav yapabilirsiniz: Enginarlı etli ev yemeği tarifi

  • Elmalı cevizli dev kek tarifi

Evdeki malzemeleri değerlendirmenizi sağlayacak, dilerseniz malzeme çeşitliliği de yapabileceğiniz dev bir kek hazırlıyoruz şimdi de. Çayımızın, kahvemizin yanında nefis oluyor...

Bir dilim asla yetmiyor: Elmalı cevizli dev kek tarifi

  • Fesleğenli peynirli bol malzemeli omlet tarifi

Kahvaltıda omletten vazgeçemeyenleri ama yeni tatlar denemeye de açık olanları böyle alalım. En sevdiğiniz kahvaltılıklar bu omlet tarifinde bir araya geliyor...

Bu omlet tek başına dev bir menüye dönüşüyor: Fesleğenli peynirli bol malzemeli omlet tarifi

  • Közlenmiş biberli domates çorbası tarifi

Klasik domates ya da mercimek çorbasına sevgimiz sonsuz ama her gün aynı çorbayla da geçmiyor. Tam da böyle durumlarda bu nefis tarif akıllara gelsin, domates çorbası közlenmiş biberlerin enfes tadıyla sınıf atlasın.

Herkes bir kase daha içmek isteyecek: Közlenmiş biberli domates çorbası tarifi

  • Karadutlu limonlu kek tarifi

Daha ilk denemede en sevdiğiniz meyveli kekler arasında ilk sıraya adını yazdıracak mükemmel lezzette ve mis kokulu bir tarif geliyor... Hiç vakit kaybetmeden tarif defterlerine kaydetmeli.

Hepsini bir oturuşta yeme garantili: Karadutlu limonlu kek tarifi

  • Muzlu yulaflı kurabiye tarifi

Dilerseniz karnınız kazınmaya başladığında tatlı bir atıştırmalık olarak değerlendirin onu, dilerseniz tatlı yeme isteği bastırdığında bir tatlı olarak... Günün her anına uygun bir tat.

Sıradanlıktan da sizi kurtaracak: Muzlu yulaflı kurabiye tarifi

  • Kuru naneli kurabiye tarifi

Kuru Naneli Kurabiye Tarifi

Kuru Naneli Kurabiye Tarifi

Listemizin en sürpriz ismini sona sakladık. Gizli malzemesi kuru nane olan, ama düşündüğünüzün aksine tuzlu değil tatlı olan bir kurabiye ile sizi hemen tanıştırmak istedik.

İlk kez duyan herkes şaşkın: Kuru naneli kurabiye tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?