siste-milfoylu-kofte-tarifi

En Pratiğinden En Doyurucusuna Bir Haftalık 12 Akşam Yemeği Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Acaba akşama ne pişirsem?"

Size de bu soru fazla tanıdık geldiyse yaklaşın böyle.

Artık sabah kahvaltısından akşamüstüne dek akşama ne pişireceğinizi düşünmek zorunda değilsiniz. Her gün, her hafta benzer menüleri yapmak zorundaysa hiç değilsiniz.

Çünkü artık mevsim sebzelerini de değerlendirecek, baklagilinizi de etinizi de afiyetle yiyeceksiniz. O hep unuttuğunuz balık derseniz, haftalık menümüzde ona da mutlaka yer veriyoruz deriz.

Sözün kısası, artık bir hafta boyunca akşam yemeklerimize birlikte karar veriyor, her akşama ayrı bir lezzet sığdırıyoruz. Tek bir tarifle sofrayı ziyafete dönüştürmek isteyenleri hemen aşağı doğru alabiliriz.

Haftaya nasıl başlarsak öyle gider: Kapya biber dolması

Pazartesi gününe ayrı bir anlam yükledik, haftaya nasıl başlarsak öyle gider deyip açılışı şöyle nefis bir dolmayla yapalım istedik.

Üstelik pek de pratik: Kapya biber dolması tarifi

Salı tıka basa doyuyoruz: Ev usulü tavuk tantuni

Yapımı dışarıdan hazır olarak aldığımız tantunilerden biraz farklı olsa da lezzetiyle mutluluktan mutluluğa sürükleyecek, ekmek arası bir lezzet karşınızda. Canınızın tantuni istediği ama dışarıdan almaya fırsat ya da imkan bulamadığınız her an yanınızda.

Lavaşla da olur: Ev usulü tavuk tantuni tarifi

Çarşamba ıspanak başrolde: Peynirli ıspanak köftesi

Ispanağı mutfağın kapısından dahi sokmayanların bile bayılacağı bir tarif bu. O yüzden eğer bugüne dek ıspanağa bir kez bile şans vermediyseniz şimdi tam sırası. Bir kez deneyince...

Haftada bir yapmak isteyeceksiniz: Peynirli ıspanak köftesi tarifi

Perşembe mutfakta uyum var: Kıymalı rulo patates

Patates ve kıymanın buluşmasıyla ortaya çıkan uyum, bu kez çok daha farklı, çok daha lezzetli. Patatesi öyle bir harç haline getiriyoruz ki, içine kıyma koyup rulo yapabiliyoruz. Ortaya çıkan efsane lezzeti perşembe günü, hiç vakit kaybetmeden akşam yemeğine davet ediyoruz.

Bu yemek unutulmaz olacak: Kıymalı rulo patates tarifi

Cuma Karadeniz'e yolculuk var: Hamsi köftesi

Evet, belki hepimiz kalkıp Karadeniz'e gidemeyiz ama onu mutfağımıza getirebiliriz. Hamsinin bu hali, hiç balık yemeyenleri bile balık yemeye ikna edecek, cuma akşamına en çok yakışan yine enfes bir balık sofrası olacak.

Balığı ihmal etmek yok: Hamsi köftesi tarifi

Cumartesi evde bir piknik havası: Şişte milföylü köfte

Havalar soğuduysa, sonbahar iyiden iyiye kendini hissettirmeye başladıysa ne olmuş? Mutfağınızda tam bir piknik havası yaşatacak, bir şişle doysanız da yemeye devam etmek isteyeceğiniz enfes bir önerimiz var bizim!

Her şiş ayrı bir mutluluk: Şişte milföylü köfte tarifi

Pazar, haftaya efsane bir kapanış yakışır: Diyarbakır usulü içli köfte

Kibbe ya da oruk olarak da anılan Diyarbakır usulü içli köfte, pazar günü kendini şımartmak isteyenlerin, akşam yemeğine özel misafirleri olanların, tatil günü gelince yeni tatlar keşfetmekten hoşlananların, kısacası hepimizin mutfağına çok yakışacak.

Sofrada yalnıza onun lezzeti konuşulacak: Diyarbakır usulü içli köfte tarifi

Alternatiflerimizi de şöylece bırakalım: Karışık piyaz

"Haftada en az bir kez baklagilleri sofraya konuk etmeden olmaz" diyenleri böyle alalım, hem nohut, hem kuru fasulye hem de barbunya ile hazırlanan bu piyazla bol proteinli, çok doyurucu bir öğüne imza atalım.

Besleyicilik de lezzet de onda: Karışık piyaz tarifi

Peynir şov yapıyor: Fırında peynirli karnabahar

Havaların soğumasıyla tezgahlara çıkmaya başlayan karnabahar daha uzunca bir süre bizimle birlikte olacak. Hazır en başındayken sizi, onu çok seveceğiniz bir alternatifle tanıştıralım ki tüm sonbahar-kış sezonunda ondan bol bol faydalanın istedik.

Sözü uzayıp giden peynire bıraktık: Fırında peynirli karnabahar tarifi

Çırpma da derler: Çırtma

Anadolu'nun farklı yörelerinde çırpma ismiyle de anılan bu tarif, kabağa bir güzelleme adeta. Az malzemeyle dev lezzetler yaratılabileceğinin en nefis kanıtlarından biriyle tanışın.

Üstelik pek de pratik: Çırtma tarifi

Yeni nesil: Hardal soslu patates salatası

Klasik patates salatasına malzeme listesindeki yepyeni yüzlerle fark atan hardal soslu bu güzele biz yeni nesil patates salatası dedik. Tek başına bir tabağıyla doyurduğundan ana yemek yerine yiyebileceğiniz gibi et yemeklerinin yancısı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Bağımlılık yapabilir, baştan uyaralım: Hardal soslu patates salatası tarifi

Farklılık mı dediniz: Turşu kavurması

Turşu Kavurması Tarifi

Turşu Kavurması Tarifi

Önceden taze fasulye turşusu kuranlar için pek pratik olacak bu tarif, sofralarda farklılık arayanların, yeni tatlar keşfetme peşinde koşanların damaklarında uzun süre iz bırakmaya geldi.

Sofrada ona da yer açın: Turşu kavurması tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?