Peynirin Her Çeşidini Kahvaltıya Çok Yakıştıranlara 12 Pratik ve Farklı Kahvaltılık Tarifi

Favorilerime
Ekle

"Kahvaltı demek peynir demek" diyenleri hemen aşağıdaki tariflerimize doğru alalım! Zira birazdan buralar en akışkanından en lezzetlisine, beyaz peynirinden cheddar'ına, lezzetini bolca peynire borçlu olan enfes kahvaltılıklarla dolup taşacak.

Siz de "Benim için kahvaltının olmazsa olmazı peynirdir" diyenlerdenseniz, hep aynı tarifleri yapmaktan, yemekten de biraz sıkıldıysanız bu bol peynirli kahvaltılık tarifleri çok sevecek, her sabah en az bir tanesini denemek isteyeceksiniz eminiz.

Hafta içi sabahları için kolayca hazırlayıp hızla yiyebileceğiniz kadar pratik olanlar da var, tüm sevdiklerinizi aynı sofranın etrafında toplayıp uzun uzun yaptığınız o keyif dolu hafta sonu kahvaltılarına uygun olanlar da...

Buyursunlar, tüm peynir tutkunlarının bir an önce denemesi gereken bol peynirli kahvaltılık tariflerimiz karşınızda!

 • Muhlama

Peynir ve kahvaltı sözcükleri bir araya geldiğine göre, ilk olarak bu tarifimizi vermezsek olmazdı. O uzadıkça uzayan peynirine mi, efsane lezzetine mi, yoksa ilk kez yapan biri için biraz göz korkutucu gibi gözükse de aslında çok pratik bir şekilde hazır oluşuna mı daha çok hayran olsak karar veremeyeceğiz.

İyisi mi sizi hemen böyle alalım: Muhlama tarifi

 • Peynirli maydanozlu popover

Hafta içi günlerdein fazla vakit kaybetmeden, sadece 5 dakikada hazırlayabileceğiniz, o fırında pişerken ise kendi diğer işlerinizi yapabileceğiniz pratik ve enfes bir kahvaltılık o.

Şimdiye dek denemediyseniz hemen yarın sabah yapın deriz: Peynirli maydanozlu popover tarifi

 • Kek kalıbında kolay su böreği

Su böreği, hamur işleri arasında kendine çok özel bir yer edinmeyi başarmış, yapması oldukça emek isteyen tariflerimizden. En azından bu pratik yönteme dek öyleydi... Artık herkes, "Ben yumurta bile kıramam" diyenler dahi, su böreği lezzetini en pratik şekilde yakalayabilecek.

Her şey işte bu kadar kolay gelişecek: Kek kalıbında kolay su böreği tarifi

 • Fırında tulum peynirli omlet

Kahvaltı dedik, peynir dedik, omlet yapmadan olur mu hiç? Bu kez klasik omlet tarifini tulum peyniriyle lezzetlendiriyor, içinden ona çok yakışan renk renk biberleri ve domatesi de eksik etmiyoruz.

Bu omlet şimdiye dek yediklerinizi unutturur: Fırında tulum peynirli omlet tarifi

 • Üç peynirli krep pasta

Sevdiğiniz tüm peynirleri bir araya getirin, güne güzel başlamayı garantileyen efsane bir pasta yapıyoruz! Bu pastayı paylaşmak istediğiniz sevdiklerinizi de kahvaltıya davet etmeyi unutmayın tabii.

O, herkesi tıka basa doyurmaya yeter: Üç peynirli krep pasta tarifi

 • Peynirli irmikli puf

İkiye böldüğünüzde ortaya çıkacak görüntüsüyle şaşırtacak, peynir tutkunlarının ve farklı tarifler denemeyi sevenlerin gözlerinden kalpler çıkaracak bir kahvaltılıkla baş başa bırakıyoruz sizi.

Sürprizi içinde: Peynirli irmikli puf tarifi

 • Ispanaklı peynirli strata

Hemen her evde bulunan malzemelerin bir araya gelip devleştiği, dileyenlerin evde bulunan farklı peynirler ve sebzelerle de çeşitlendirebileceği, doyurucu mu doyurucu bir kahvaltılık o.

Onunla başlayan günün kötü geçme ihtimali yok: Ispanaklı peynirli strata tarifi

 • Peynirli sufle

Sufle deyince aklınıza hemen çikolatalı olanlar geliyorsa bu peynirli haliyle tanışmanızın vakti çoktan gelmiş demektir.

Keyfi uzatmadan bol peynirli yolu: Peynirli sufle tarifi

 • Peynirli maydanozlu kaygana

Muhlama ile başladığımız listemizde yeniden Karadeniz mutfağına uzanıyor ve enfes bir Karadeniz lezzeti olan kayganayı peynir ve maydanozla hazırlıyoruz.

Kahvaltı sofrasında hep olsun isteyeceksiniz: Peynirli maydanozlu kaygana tarifi

 • Fırında peynirli ekmek

Kahvaltıda sadece peynir-ekmek yesek bile bize yeter ama arada bir peynir ekmeği de böyle daha gurme, daha doyurucu bir hale getirmek mümkün bizce.

10 dakikanızı ayırmaz mıydınız: Fırında peynirli ekmek tarifi

 • Peynirli yufka çanakları

Yapımı çok kolay olacak, fırında nar gibi kızaran yufkalarını uzayan peynirine banmalara doyamayacağınız muazzam bir kahvaltılık o. Dilerseniz yanında sadece bol bol kızarmış ekmek ikram edebilir, dilerseniz birçok kahvaltılıkla donattığınız sofranıza bir yıldız gibi onu çıkarabilirsiniz.

Her türlü sofrada ilk biten o olacak: Peynirli yufka çanakları tarifi

 • Bol peynirli soslu tost

Şu zamana dek yaptığınız, yediğiniz tüm tostları unutun! Bu tost ezber bozdurur, en tok insanı bile bir saniye gibi bir sürede acıktırma gücü vardır, ağız sulandırır...

Şimdiden midesinden gurultular yükselmeye başlayanları böyle alalım: Bol peynirli soslu tost tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?