https://yemek.com/tarif/zeytin-piyazi/ | Zeytin Piyazı Tarifi

Şimdiye Dek Yaptıklarınızı Unutturacak Kadar Özel Sizden Gelen 10 Pratik Meze Tarifi

Favorilerime
Ekle

Şimdiye dek yaptığınız tüm mezeleri unutun, bu kez sizin mutfaklarınızdan çıkan ama bir an önce herkesin mutfağında yerini alması gereken en özel ve en pratik meze tariflerinde söz sırası!

"Sizden gelen" dedik, çünkü her biri hamarat Yemek.com yazarlarının ellerinden çıkan tarifler bunlar. "Nasıl Yemek.com yazarı olunuyor ki?" diye soracak olursanız kısaca bize tariflerinizi göndermenizin yeterli olduğunu söyleyebiliriz aslında. Detayları öğrenmek isteyenleri ise şurada bekliyoruz.

Dönelim asıl konumuza, klasik humusları, favaları, ezmeleri bir kenara bırakma zamanı şimdi. Çünkü bu kez belki de daha önce hiç denemediğiniz kadar farklı, misafir sofralarına gururla çıkaracağınız kadar şık ve lezzetli, yapımı da çok pratik meze tarifleri var karşımızda.

Onları çok sevecek, her birini tek tek denemek isteyeceksiniz, eminiz.

Bu nefis tarifler için tüm hamarat Yemek.com yazarlarımıza teşekkürlerimizle diyelim ve sizi daha fazla merakta bırakmadan hemen başlayalım!

  • Dereotlu yoğurtlu patates salatası

Mutfakla arası pek iyi olmayanların bile kolayca yapabileceği kadar pratik bu nefis meze, sofranıza sadece lezzet değil doyuruculuk da katacak. Tadına bakan kaşık kaşık tabağına doldurmak isteyecek.

Ellerine sağlık serenaybender bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Dereotlu yoğurtlu patates salatası tarifi

  • Lübnan usulü mütebbel

En başında da söylediğimiz gibi sadece pratik değil aynı zamanda belki de bugüne dek hiç denemediğiniz kadar farklı, şık ve enfes mezelerden söz edeceğiz size. Tam olarak böyle...

Ellerine sağlık tugceslife bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Lübnan usulü mütebbel tarifi

  • Humus ezmesi

Meze sofrası kuruyoruz dedik, mis gibi humus lezzetini o sofradan eksik etmek olur mu hiç? Bu kez çok daha kolay ve en az klasik humus kadar lezzetli bir tarif karşınızda! Baharatı bol, lezzeti tam kıvamında.

Ellerine sağlık elifgullu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Humus ezmesi tarifi

  • Tahinli yoğurtlu patlıcan

Közlenmiş patlıcanların enfes tadı, tahin ve süzme yoğurtla buluşur da böyle bir lezzete kayıtsız kalınır mı? Sofrada ilk biten meze o olacak.

Ellerine sağlık Zezecooks bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Tahinli yoğurtlu patlıcan tarifi

  • Kırmızı pancar salatası

Sadece rengiyle bile iştahınızı en az iki katına çıkaracak, midelerden önce gözü doyuracak enfes bir tat o. Üstelik toplamda yalnızca 4 malzeme ile hazırlanıyor, sofraya renk, midelere lezzet efsane bir tada dönüşüyor.

Ellerine sağlık hamme zembili bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Kırmızı pancar salatası tarifi

  • Peynirli kırmızı biber

Bir meze sofrasının olmazsa olmazlarından biri de közlenip enfes bir tada ulaşan kırmızı biberlerdir bizce. Siz de bizimle aynı fikirdeyseniz bu tarifi hiç vakit kaybetmeden denemelisiniz.

Ellerine sağlık gnckkcmtn bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Peynirli kırmızı biber tarifi

  • Zeytin piyazı

Pişirme uğraşı yok ve hemen her evde bulunan malzemelerle hazırlanıyor. Bu kadar kolay olduğu yetmezmiş gibi pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz şık sunumuyla a misafir sofralarına göz dolduruyor.

Ellerine sağlık Rabiye Sultanın Mutfağı bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Zeytin piyazı tarifi

  • İç baklalı fava

Klasik mezeler arasında kendine sağlam bir yer edinen favayı bir de böyle deneyin! Hem taze iç baklaların hem de kuru baklaların kullanıldığı bu tarif, lezzetinden sunumuna, her şeyiyle bir harika.

Ellerine sağlık Figen Yanaroğlu bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: İç baklalı fava tarifi

  • Mor havuçlu fava

Çok dsha farklı bir tarif arayışındaysanız hem rengiyle hem sunumuyla şaşırtacak bu özel lezzet tam size göre demektir. Artık semt pazarlarında bile karşımıza sık sık çıkan mor havuçlarınızı hazırlayın, misafirlerinizi hem lezzetiyle hem görüntüsüyle kendine hayran edecek bir meze hazırlayacağız şimdi.

Ellerine sağlık Gamze Olgun bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Mor havuçlu fava tarifi

  • Pancarlı patates çanakları

Pancarlı Patates Çanakları Tarifi

Pancarlı Patates Çanakları Tarifi

Hem ekonomik, hem pratik, hem şık, hem doyurucu hem de nefis bir meze arıyorsanız aradığınız her şey onda. Fazla söze gerek yok, şu güzelliğe bir baksanıza!

Ellerine sağlık Bahar Şen bu nefis tarif için çok teşekkür ederiz: Pancarlı patates çanakları tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?