https://yemek.com/tarif/karbonatli-pisi/ | Karbonatlı Pişi Tarifi

Evde Maya Olmadan da Nefis Hamur İşleri Yapılabileceğinin Kanıtı 10 Tarif

Favorilerime
Ekle

Şu sıralar marketlerde kuru ya da yaş maya bulmakta zorlanıyorsanız sizi hemen böyle alalım ve maya kullanmadan da misler gibi yapabileceğiniz bu mayasız tariflerle, özellikle çeşit çeşit hamur işiyle sizi tanıştıralım.

Baştan söyleyelim, tıpkı her zaman yaptığınız mayalı hamurlar gibi onlar da puf puf kabaracak, onlar da yumuşacık olacak, içiniz rahat olsun.

Biliyorsunuz, tüm yetkililerin ve bilim insanlarının da önerdiği gibi şu günlerde sık sık evden çıkmak hiç de doğru değil. Hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı için evde kalmaya çalışalım, sadece maya bulmak için market market gezip kalabalıklara karışmayalım.

Buyurunuz, sizi soğutmadan mayasız tarifler ile dolu listemize alalım.

  • 5 dakika poğaçası tarifi

Maya kullanmadan, hatta uzun uzun vakit ayırmadan hızlıca hazırlayabileceğiniz bir tarifle başlayalım istedik, hamur işi konusunda kendine güvenemeyenlerin bile kolayca yapabileceği nefis poğaçalar hazırladık.

5 dakikada hazırlayın, fırında nar gibi kızarsın: 5 dakika poğaçası tarifi

  • Tepside pratik poğaça tarifi

Bu kez sırada sizi sadece maya bulma derdinden ya da uzun uzun mayalanmasını beklemekten kurtarmakla kalmayacak, aynı zamanda hamuru tek tek porsiyonlama uğraşına da son verecek bir tarif var.

Tepsiye yayıp pişirelim, dilim dilim yiyelim: Tepside pratik poğaça tarifi

  • Karbonatlı pişi tarifi

Maya ile hazırlamaya alışık olduğumuz pişiler de mayasız bir şekilde hazırlanabilir aslında. Endişeniz olmasın, yine puf puf kabaracak, yine yumuşacık olacak.

Bu kez iş karbonata düşüyor: Karbonatlı pişi tarifi

  • Üç malzemeli pişi tarifi

Evde karbonat da yoksa sizi hemen böyle alalım, sadece 3 malzeme ile şipşak hazırlayabileceğiniz bu mis gibi pişilerle tanıştıralım.

Mis gibi kokusuyla iştahları katlasın: Üç malzemeli pişi tarifi

  • Mayasız pizza hamuru tarifi

Evlerimizden mümkün olduğunca çıkmadığımız şu günlerde, canınız pizza isterse hemen bu tarif gelsin aklınıza. Kuru ya da yaş maya kullanmaya hiç gerek duymadan kolayca hazırlayabilecek, üzerini de evinizdeki malzemelerle tam da damak tadınıza uygun bir şekilde lezzetlendirebileceksiniz.

Gerçek pizza hamuru lezzetinde: Mayasız pizza hamuru tarifi

  • Mayasız katmer tarifi

Vaktiniz varken bol bol hazırlayıp buzluğa atabileceğiniz, bu sayede uzun süre saklayıp ihtiyaç duydukça afiyetle yiyebileceğiniz bir tarif o. Mayasız olmasına rağmen puf puf yumuşacık olması da cabası. Henüz sıcacıkken üzerine tereyağı sürüp afiyetle yiyebilir...

Kahvaltılarınıza, çay saatlerinize konuk edebilirsiniz: Mayasız katmer tarifi

  • Mayasız ekmek tarifi

Ekmeği hemen hepimiz evimizden eksik etmiyoruz, doğruya doğru. Ama böyle zamanlarda sadece ekmek almak için evden her gün çıkmak, her gün alışverişe gitmek doğru değil, biliyorsunuz. Tam da bunun için evde, maya kullanmadan da hazırlayabileceğiniz nefis bir ekmek hazırladık.

Denemek isteyenler için tüm püf noktalarını anlattık: Mayasız ekmek tarifi

  • Cevizli muzlu ekmek tarifi

Bu ekmek, bildiğiniz ekmeklerden çok daha farklı. Tek başına, dilim dilim afiyetle yiyebileceğiniz neredeyse kek tadında bir lezzet. Kekten çok daha uzun süre lezzetini saklaması ve içindeki muzun verdiği enfes tat sebebiyle kendisi dünyaca meşhur olmuş bir tat üstelik.

Banana bread de derler: Cevizli muzlu ekmek tarifi

  • Mayasız bazlama tarifi

Mayalanmasını uzun uzun beklemek zorunda kalmadan hazırlayabileceğiniz, tüm ev halkının mis gibi kokular eşliğinde yeni güne başlamasını sağlayabileceğiniz mis gibi bir lezzet daha var listemizde!

Yarın sabah kahvaltıya hazırlasak ya: Mayasız bazlama tarifi

  • Midye poğaça tarifi

https://yemek.com/tarif/midye-pogaca-2/ | Midye Poğaça Tarifi

Midye Poğaça Tarifi

Hep aynı poğaçaları yapmaktan sıkıldığınızda ise yine maya kullanmadan hazırlayabileceğiniz ama bu kez sunumuyla da farkını ortaya koyacak bu şık mı şık lezzetleri yapabilirsiniz. Şu sıralar mutfakta daha çok vakit geçirenler, farklı tarifler denemek isteyenler için de birebir.

Poğaçaların en süslüsü: Midye poğaça tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?