Editor
MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Aslında Kolayca Yapabileceğinizi Belki de Hiç Bilmediğiniz 12 Nefis ve Kolay Yemek Tarifi

http://admin.yemek.com/tarif/limon-sikacaginda-icli-kofte/ | Limon Sıkacağında İçli Köfte Tarifi

Hemen her gün binlerce, milyonlarca kişinin yediği, tadıyla bizi mutluluktan mutluluğa sürükleyen ama evde bu kadar kolay yapıldığını belki de hiç bilmediğiniz nefis yemek tarifleri var!

Mesela bir lahmacun ya da bir içli köfte...

Genelde hazır olarak almaya, dışarıda bir restoranda oturup yemeye alışık olduğumuz bu lezzetlerin dışında bir de yapması çok zaman alıyor diye yapmadığımız misler gibi yaprak sarmalar, mantılar, daha da neler neler var.

İşte biz de istedik ki birbirinden lezzetli bu yemeklerimizin her birini nasıl yapacağınızı tek tek anlatalım, kolayca hazırlayabilmeniz için bilmeniz gereken püf noktalarından da söz edelim. Size de özene bezene kurduğunuz tüm sofraları bu lezzetlerle donatmak, midenizi şenlendirirken misafirleri de şaşırtmak düşsün.

Hadi o zaman, sizi birbirinden nefis yemek tariflerine doğru alalım hemen!

İşte bu kadar kolay: Lahmacun

Belki bugüne dek evde lahmacun yapmayı birkaç kez denediniz ama aldığınız sonuç sizi hiç memnun etmedi, edemedi. Belki de ellerinizle lahmacun yapabileceğinizi şimdiye dek aklınızdan bile geçirmediniz... Geçmişi unutun, bugün mutfakta efsaneler yaratmaya başlıyoruz.

Artık devir değişti: Lahmacun tarifi

Öylesine pratik, öylesine şık: Limon sıkacağında içli köfte

Lahmacunla başladığımıza göre onun ardına bir içli köfte iyi gider dedik, evde kolayca yapabilmeniz için limon sıkacağından yardım istedik. Sağ olsun, koştu geldi, en pratiğinden içli köftelere kavuşmamızı sağladı.

İçli köfteyi belki de hiç böyle görmediniz: Limon sıkacağında içli köfte tarifi

Sadece 30 dakikada sofraya gelir: Fırında ağzı açık mantı

Kabul, evde hepimizin bildiği o klasik mantıyı yapmak biraz zaman alıyor, bolca emek istiyor. Ama sırf bu yüzden mantı lezzetinden vazgeçecek de değiliz ya! Hazır yufkadan aldığımız destekle çok şekil, çok lezzetli bir mantıya imza atabiliriz mesela.

Sofradaki herkes onu görünce sevinecek: Fırında ağzı açık mantı tarifi

"Ben nasıl şekil verildiğini bir de izlemek istiyorum mümkünse" derseniz sizi hemen video tarifimize doğru da alabiliriz.

Sadece 5 dakikada hazır edilir: Güveçte kaşarlı kavurma

Hazırlaması sadece 5 dakika alacak, 20 dakikada da pişip sofraya sıcak sıcak çıkacak. Zaten sofraya gelmesiyle bitmesi de bir olacak.

Nasıl bitti anlayamayacaksınız: Güveçte kaşarlı kavurma tarifi

Bakmayın zor gibi gözüktüğüne: Alinazik

Bir Gaziantep lezzeti olarak tanıyıp sevdiğimiz Alinazik, her ne kadar yapılması zor bir yemek gibi gözükse de aslında pek pratik bir şekilde hazır edilebiliyor. Ona sadece 30 dakikanızı ayırmanız yetiyor.

Aslında pek bir pratik: Alinazik tarifi

"Ben nasıl yapıldığını tüm ayrıntılarıyla görmek istiyorum" diyenler video tarifimizde buluşuyor.

Hep kıyma olmaz: İrmikli patates köftesi

Köfte deyince hemen aklınıza kıymayla yapılan o misler gibi anne köfteleri geliyor belki ama köfte dediğin de hep kıymayla olmaz ki... Arada patatesten, efendime söyleyeyim irmikten de yararlanmalı. Hatta bu ikisini bir araya getirip ortaya şahane bir lezzet çıkarmalı.

Bakınız, yaptık misler gibi de oldu: İrmikli patates köftesi tarifi

"O kadar sarmayı sarmakla kim uğraşacak?" diyenlere: Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma

Yaprak sarmayı evde tek tek sarmakla uğraşmak istemeyenlere destek buzdolabı poşetinden geldi! Pratikliğiyle kalbinizi çalacak bu lezzet sayesinde artık tencereler dolusu yaprak sarma pişirebilir, sofradaki herkesi mutluluktan göklere çıkarabilirsiniz.

Kaç tane yiyeceğinizi sınırlandırmak zorunda değilsiniz artık: Buzdolabı poşeti ile yaprak sarma tarifi

Bu kez maharet pipette: Kozalak mantı

Yufka, kıyma ve yoğurt bir araya gelir de lezzetsiz olması söz konusu olabilir mi? Şekliyle kendine hayran eden, yapılışında kullanılan pipetle şaşırtan, daha ilk ısırığıyla ise kendine aşık eden bu mantıyı davet edin akşam yemeğine.

"Her gün olsa her gün yesek" dedirtir: Kozalak mantı tarifi

Hani o kovalar dolusu yediklerinizden: Çıtır tavuk

Dışarıdan almaya kalktığınızda kovalar dolusu almadan kendinizi durduramadığınız bu lezzeti evde tam da dilediğiniz kadar yapıp yiyebilirsiniz aslında. Ne çok az ne çok fazla.

Tam da istediğiniz gibi: Çıtır tavuk tarifi

Her seferinde Edirne'ye gidemeyeceğimize göre: Yaprak ciğer

Ciğer, herkesçe sevilmiyor belki ama gurme damaklar da ondan vazgeçemiyor. Biliyoruz, iyi bir ciğer için Edirne'ye gitmeye bile üşenmezsiniz ama biz yine de şöyle evde misler gibi yapabileceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Gurme damakların vazgeçilmez tadı: Yaprak ciğer tarifi

İster tek başına ister et yemekleriyle: Patates sufle

Patatesi ne çok sevdiğimizden söz edecek değiliz, tüm dünya bir araya geldik onu haşladık, kızarttık, püre haline getirdik, her haline de ayrı ayrı bayıldık bildiğiniz gibi. Bu kez de sufle yapalım diyoruz, ne dersiniz?

Biz başladık, sizi de bekleriz: Patates sufle tarifi

Patlıcansız olmaz: Yelpaze patlıcan

Nefis yemek tarifleri dedik, mutfağımızın en özel, en mis lezzetlerini bir bir sıraladık. Patlıcansız olur mu ama? Canımızın içi, sofralarımızın en vazgeçilmezlerinden patlıcanı da süsledik, yelpaze oldu doldu tabaklara.

Afiyet, bal, şeker oldu: Yelpaze patlıcan tarifi

Editör

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?