Fırında Tavuklu Türlü Tarifi

Her Gün "İftara Ne Pişirsem" Diye Düşünenlere Bir Haftalık 12 Nefis Tarif

Favorilerime
Ekle

Ramazanın yarısını ardımızda bıraktığımız, ikinci yarısına da tüm hızımızla giriş yaptığımız şu günlerde iftar sofralarına biraz renk, biraz farklılık getirelim diyoruz, buyurmaz mıydınız?

Her gün "iftara ne pişirsem" diye uzun uzun düşünenlere destek olmaya, fikir vermeye, o bereketi bol iftar sofralarını birlikte kurmaya geldik. E elimiz boş gelecek değildik, yanımızda birbirinden farklı, nefis ve pratik tariflerimizi de getirdik tabii.

Hafta içi işten çıkıp iftara yetişmeye çalışanların kolayca hazırlayabileceği yemeklerimiz de var, iftara özel misafirleri olanların sofralarını donatacak nefis lezzetlerimiz de. Hatta her gün benzer iftar sofraları kurmaktan sıkılanların mutfağına yenilik getirecek tariflerimiz bile var!

Hadi, soğutmadan buyurun lütfen...

Pazartesi haftaya lezzetle başlayın: Kuzu külbastı

Pazartesi, güne iyi başlayıp iyi bitirmeli ki onun güzelliği tüm haftaya yansısın. Ama iftar için hazırladığımız yemek de bizi yapımıyla çok zorlamasın. Bir de iftar sofrasında mutlaka et olmalı diyorsanız, tam size göre bir önerimiz var!

30 dakikada ziyafet sofrası kurmanın reçetesi olur kendisi: Kuzu külbastı tarifi

Salı proteinimiz tavuktan: Tavuklu bulgur pilavı

Söz konusu iftar sofrası olduğunda daha çok özendiğimiz doğrudur. O sofrada hem doyalım hem de vücudumuza iyi gelecek besleyici lezzetler olsun isteriz mesela.

İşte o isteğimizin bugünkü karşılığı da: Tavuklu bulgur pilavı tarifi

Çarşamba sofrayı yeşillendiriyoruz: Semizotu yemeği

Her gün et yenmeli, iftar sofrasında mutlaka etin bir çeşidi olmalı gibi düşünceleri bir kenara bırakmanın zamanı geldi. Misler gibi sebzelerle de enfes iftar sofraları kurulur, sofradaki herkese afiyet olur.

Yanına da yoğurt: Semizotu yemeği tarifi

Perşembe aradığınız her şey bir arada: Fırında tavuklu türlü

Nefis sebze ve et yemeklerinden hangisini yapacağınıza bir türlü karar veremediyseniz hepsini bir araya getirip renk renk, lezzet dolu bir türlüye imza atabilirsiniz.

Yapımı kolay, lezzeti olay: Fırında tavuklu türlü tarifi

Cumaya da bu yakışırdı: Güveçte kaşarlı kavurma

Hafta içinin son gününe gelmiş, bütün bir hafta çok yoğun çalışmış, hafta sonuna kavuşmuşsunuz... Yapımı sizi zorlamayacak ama lezzetiyle hafta sonunun gelişini cumadan kutlamaya başlamanızı sağlayacak bir tarif yakışırdı bugüne de.

İşte o tarif karşınızda: Güveçte kaşarlı kavurma tarifi

Cumartesi yemek hazırlamak bile ayrı bir keyif: Bulgurlu biber dolması

Hafta sonu mutfakta zaman geçirmekten ayrı bir keyif alanları, iftara pek özel misafirleri olanları böyle alalım hemen. Bol bol yapmalık, her tanesiyle ayrı bir mutlu olmalık, çok sevdiğimiz bir tarif var sırada.

Üstelik bu kez bulgurlu: Bulgurlu biber dolması tarifi

Pazar Abant'tayız: Abant kebabı

Pazar günü bir değişiklik yapalım, Abant'a gidemesek bile onu mutfağımıza taşıyalım diyoruz. Patlıcanın başrolde olduğu bu nefis yolculuğa...

Buyurmaz mıydınız: Abant kebabı tarifi

Ziyan etmek yok: Bayat pide kebabı

Ramazanda tıka basa yediğimiz pideler, pidelerimiz... Sadece ramazanda kolayca ulaşabildiğiniz için eve bol bol alıyorsunuz, anlıyoruz. Ama bayatlayanları da ziyan etmeyin, misler gibi yemeklere dönüştürün diyoruz.

Sırf şu güzellik için bayatlamasını beklemek isteyeceksiniz: Bayat pide kebabı tarifi

Bu güzeli herkes tanımalı: Fasulye kızartması

Fasulyenin belki de bugüne dek hiç bilmediğiniz, hiç denemediğiniz bir hali kızartması. Ama onunla bir an önce tanışmalı, iftar sofranızdaki herkesi bu lezzetle şaşırtmalısınız bizce.

En sevmeyene bile fasulyeyi sevdirir: Fasulye kızartması tarifi

Pideleri bana bana: Analı kızlı

Suyuna pide banmaya doyamayacağınız ama yanında pide yemeseniz bile tıka basa doyacağınız bu lezzet, iftar sofranızı tek başına bir ziyafete dönüştürebilecek güçte.

Verdiğiniz tüm emeğin karşılığını fazlasıyla alacaksınız: Analı kızlı tarifi

İftarda balık olur efendim: Ispanaklı krem peynirli somon rulo

"İftar sofrasında balık olur muymuş hiç?" diyenlere inat, iftar sofrasına balığın lezzetini taşıyoruz. Farklılık arayanlara farklılık, uzun süre aç kalan midelere lezzet ve sağlık katıyoruz.

Deneyince çok seveceksiniz, iddialıyız: Ispanaklı krem peynirli somon rulo tarifi

O bir efsane bonusu: Pastane pidesi

Pastane Pidesi Tarifi

Pastane Pidesi Tarifi

Değil bu hafta, yılın her günü yapsanız bıkmadan yiyeceğiniz bir lezzet karşınızda! O bir efsane, o bir ramazan şahanesi, o canımızın içi... Anlayacağınız onu ne kadar övsek az kalır, o yüzden...

Biz doğrudan tarifine geçelim: Pastane pidesi tarifi


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?